Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

O nás

Jsme nejvíc cool agenti v Česku, na Slovensku a možná i v celé střední Evropě.
Jsme totiž COOLAGENT!

Jsme parta, která nade vše miluje 2 věci – cestování a spokojené klienty, kterým k dobrodružství a nevšedním zážitkům ráda pomáhá.

Jsme ale především tím, co o nás říkáte vy sami. Tak se mrkněte níž, co o nás napsali naši klienti, kterým jsme již pomohli vyplnit si životní sny a touhy.

Takto mluví o práci v zahraničí naši klienti

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Máme více než 28 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celou dobu pobytu.

Poznejte náš tým

Jarka Dudíková

majitelka COOLAGENT – všechny programy

jarka@coolagent.cz
Jmenuji se Jarka a v COOLAGENT jsem začala pracovat hned po škole v roce 2005 a postupem času jsem se stala její majitelkou. Svou akční práci miluji stejně tak jako cestování, hory a výlety 🙂 Procestovala jsem toho spoustu (např. Vietnam, Thajsko, Kambodžu, Austrálii, Srí Lanku, Evropu), nějaký čas jsem žila v Anglii a Austrálii, kde jsem pracovala. . Ráda také sportuji a trávím čas se svými přáteli. Moc ráda komunikuji s lidmi a motivuji a podporuji svůj skvělý team 🙂

Emília Michálková

koordinátorka programů kulturní výměny

emilia@coolagent.cz

Moje meno je Emília, som síce zo Slovenska, no už mnoho rokov žijem a pracujem v Českej republike. Aj keď sa Česko stalo mojim milovaným domovom, stále si aj rada odskočím spoznávať krásy iných krajín a miest. Som rozhodne viac mestský typ ako horský turista, preto milujem spoznávať architektúru, pamiatky, kaviarne a hlavne dobré reštaurácie všade po svete. Mojou najväčšou láskou sa po absolvovaní programu Work and Travel stala Amerika. Ameriku totiž človek musí zažiť. 🙂 No a keďže som tiež veľký gurmán, milujem ochutnávať a variť nové veci a najdokonalejší relax je pre mňa aj šálka dobrej kávy s knihou v ruke (ideálne niekde pri mori :)).

Markéta Havlíčková

koordinátorka pracovních pobytů

marketa@coolagent.cz

Jmenuji se Markéta a v COOLAGENT jsem začínala jako brigádnice ještě na vysoké škole.
Po pauze jsem se vrátila na plný úvazek a teď po rodičovské dovolené jsem zase zpátky. Pomáhat lidem plnit jejich cestovatelské sny mě
totiž moc baví. A když zrovna nedělám to, trávím ráda čas na horách, chozením, jízdou na kole, nebo na lyžích. Dříve jsem si užívala drsnější sjezdy na kole, dnes spíš učím děti při výletech obdivovat dokonalost přírody.
Život si nedovedu představit bez přátel, knih, kávy a červeného vína 🙂
Zahraniční zkušenosti jsem nasbírala při dobrovolničení v Německu a na jazykovém kurzu ve Velké Británii.

Markéta Kučerová

koordinátorka pracovních programů v Irsku

brno@coolagent.cz
Jsem Markéta a v COOLAGENT se věnuji klientům programu v Irsku a v USA. Sama jsem cestovala napříč čtyřmi státy v USA a za studií se účastnila programu Work&Travel. Zkouknuté mám město andělů :), hazardu, národní parky i slavnou Route 66. Zkrátka vše, co nesmí cestovatel při své premiéře v USA minout 🙂 V Evropě se ráda vracím do Itálie pro její atmosféru, bělostné pláže na Sicílii a středomořskou kuchyni. 
Ve volném čase se ráda pouštím do nových výzev, baví mě fitko, tanec, kvalitní filmy a péče o domácí mazlíčky 🙂
 

Šárka Kuchtová

koordinátorka jazykových pobytů v zahraničí a střední škola v zahraničí

coolagent@coolagent.cz

Jmenuji se Šárka a v COOLAGENT jsem začala pracovat již v roce 2007.Výhodou této práce je, že jste neustále v kontaktu s lidmi, pomáháte jim a seznamujete se s novými místy. A to je přesně to, co mě naplňuje a baví. Každý pobyt v zahraničí Vám pomůže získat nové zkušenosti, nové přátelé a posunete své osobní hranice. Volný čas trávím se svou rodinou, zatím jen v ČR, protože s 2-letým prďolou v době COVIDU toho moc nenacestujete:-)Ale určitě bych jim ráda dala možnost poznávat svět.

Alena Raunerová

koordinátorka pracovních pobytů

alena@coolagent.cz

Jmenuji se Alena a jsem novým členem COOLAGENT týmu. V létě 2023 jsem se rozhodla vyjet přes COOLAGENT do Řecka a byla to zkušenost k nezaplacení. Tak moc se mi líbil přístup a komunikace agentury, až jsem se do týmu přidala také, abych stejnou zkušenost poskytla i svým klientům. Mou vášní je cestování, nejvíce miluju USA, kam jsem v roce 2022 vyrazila poprvé sama a Řecko, kde jsem jako malá chodila do školky, což odstartovalo i moje učení se řečtiny. Dnes už se řecky domluvím všude bez problému. Mým cestovatelským snem je Kostarika, kterou bych si letos ráda splnila. A jelikož věřím, že nic není nemožné, tak bych skrze pracovní pobyty v zahraničí chtěla pomoct plnit cestovatelské sny i ostatním.

Něco z historie naší agentury

04/1995

BABY COOLAGENT – Jeho rodné jméno bylo EuroPair – zCOOLovatěl až později – detaily dále.  Pro ty, které zajímají detaily: COOLAGENT fungoval nejdříve jako malá agenturka – a z právní stránky jako fyzická osoba.

06/1995

COOLAGENT‘S FIRST HAPPY CLIENTS – do Británie odjíždějí první 2 klientky – Zuzana J. a Mária M. na krátkodobý letní pobyt Au Pair. Detail: Tenkrát jim bylo kolem 20 let – kdoví, co dělají nyní. Mária později plánovala cestu na Nový Zéland. Holky, dejte o sobě vědět! 🙂

01/1996

COOLAGENT WANTS TO BE THE NUMBER 1 – a je průkopníkem hned od začátku – jako první přinášíme do ČR a SR program Au Pair USA ihned poté, co nový americký zákon umožnil účastnit se tohoto COOL programu i mladým lidem z našich zemí. Detail: Do USA odletěly i 4 kamarádky z města Senica. Jednu z nich – Juditu Z. jsme navštívili během jejího pobytu na jaře 1997 v Las Vegas! 🙂

07/1996

COOLAGENT GOES BIGGER – roste a stěhuje se do nové – své první opravdové kanceláře v Bratislavě. Detail: Možná si ji někteří z Vás pamatují – sídlila v Pražské ulici 11 v přízemí! V budově měly své kanceláře i různé další mládežnické organizace a společnosti – Středoškolský parlament, Strom života atd.

12/1996

COOLAGENT GOES TO PRAGUE – je z nás mezinárodní agentura a taky PRAŽÁK 🙂 – otevírá se první pobočka v Praze! Detail: Pobočka se nacházela v Husinecké ulici číslo 11 v 1. patře. Našimi prvními českými coolegy byli Milan R. a Markéta C. – Milan vystudoval později FAMU a Markéta se vdala – žije v San Diegu v USA! 🙂
I v ČR byl COOLAGENT nejdříve pár let fyzickou osobou s živnostenským oprávněním, a i tady používal své rodné jméno – EuroPair 🙂

01/1997

COOLAGENT GOES ON-LINE – začíná fungovat naše první emailová adresa! Detail: Fakt jsme se snažili vzpomenout, ale už vůbec netušíme, jaká ta adresa byla – něco jako europair@telecom.cz nebo tak nějak … Pamatujete ty doby? Nebyli jsme sice internetoví průkopníci, každopádně jsme byli jedna z prvních agentur s vlastním emailem a www stránkami! 🙂

12/1997

HEY MORAVA, GIVE IT UP FOR COOLAGENT🙂 – otevíráme první pobočku na Moravě – samozřejmě v Brně – v samém centru ve velmi příjemném domě Josefínka v Josefské ulici. Detail: Do COOL teamu tenkrát přibyla Jana B. – a je v něm i dneska (se 2 menšími přestávkami na svatbu a pobyt v Austrálii :-). 

03/1998

COOLAGENT GOES LTD. – na Slovensku se transformuje na právnickou osobu – S.R.O. – tedy EuroPair, s.r.o., a taktéž získává povolení Národního Úřadu práce na zprostředkování práce v zahraničí, které se v tomto roce začalo vyžadovat. Detail: A taky se rozrůstá jeho nabídka, počet pracovníků, www stránky, katalogy atd. atd. 🙂

08/1998

COOL UPDATE – FROM ŽIŽKOV TO VINOHRADY 🙂 – ze Žižkova se stěhujeme na nóbl Vinohrady – do Mánesovy ulice 2. Detail: Možná si někdo pamatuje, že kancelář měla docela příjemnou vlastní zahradu a terasu!

1999

COOLAGENT IS BIG – už dávno to není jen malá Au Pair agentura – v nabídce jsou Au Pair programy v Evropě, USA, jazykové kurzy v zahraničí, studium na středních školách v zahraničí, cestovatelské služby, atd. Detail: Taky jste se obávali kolapsu počítačů Y2K? 🙂 Zálohovali jsme všechna možná data a nakonec – nedělo se naštěstí nic! :-).

08/2000

COOLAGENT MOVES TO A BETTER PLACE – další pražské stěhování – do lepšího a více do centra – z Vinohrad do „Jungmannky“ úplně v centru města. Detail: Praha byla to léto COOL! 🙂 Nejenže začalo 21. století, ale možná si pamatujete i naši velikou kampaň v metru a rádiích: „Ahoj Markéto, děti jsou ve škole, tak mám chvíli volno …“ :-). To léto také vznikla značka COOLAGENT a COOLAGENT byl konečně doopravdy COOL!

01/2001

COOLAGENT GOES TO TV!!! – začala soutěž E!PAIR – ve spolupráci s JoPom a hitparádou DEKA na TV Markíza vyhrál každý měsíc jeden soutežící COOL jazykový pobyt v zahraničí – v New Yorku, Londýně a dokonce v Austrálii! Detail: O soutěži informovala jednou za měsíc v DECE naše bratislavská coolegyně Danka – byla z ní fakt tak trochu star, dostávala emaily od fanoušků a byla velice CHIC!

10/2001

COOLAGENT GOES LTD. IN CZECH – další transformace – z fyzické osoby se stala právnická EuroPair, s.r.o. i v ČR. Detail: A nabídka je už opravdu veliká. Byl vydán i náš první velký katalog Austrálie a Nový Zéland a zorganizována první série úspěšných COOL přednášek o pobytech u protinožců. A vlastně ještě něco: www.coolagent.cz a www.coolagent.sk dostaly zbrusu nový design :-).

04/2002

COOLAGENT GOES NORTH & EAST! – otevírá se pobočka Košice a pobočka Ostrava. Detail: a taky výrazně narůstá počet nových členů COOL teamu – přichází Mária, Romana, Peťa H., Aďa, Valika, Katka M., Miriam atd. BTW, Romana má krásnou holčičku, Peťa H. byla jako Au Pair v Americe a Miriam tam ještě pořád je! 🙂

08/2002

COOLAGENT GOES CENTRAL – takže další stěhování – tentokrát v Bratislavě do hezkých nových prostor v renesančním centru – na COOL pěší zóně „pod Michalskou“. Detail: Kdo byl někdy poslední dobou v létě ve Starém Městě v Bratislavě, ví, o čem je řeč – celé historické centrum hlavního města se změnilo na COOL korzo plné venkovních kaváren, restaurací, krásných lidí a laserových efektů! WOW! 🙂 A kromě toho – všechny ambasády jsou „za rohem“, takže to klienti mají „na skok“! 🙂

10/2002

COOLAGENT GOES TO THE CINEMA – a to doslova – jako generální partner přináší ve spolupráci s SPI International pohodový film Erasmus a spol. do českých a slovenských kin. Detail: A všichni diváci se mohli zúčastnit COOL soutěže o jazykový pobyt ve Španělsku!

1/2004

HEY LONDON, HERE WE GO!!! 🙂 – otevírá se naše první kontaktní místo mimo ČR a SR – a to přímo v Londýně! Detail: Contact Point London se zaměřuje hlavně na zájemce o program Au Pair USA, kteří jsou právě v Británii. Informace o programech v Británii najdete v sekcích AU PAIR a PRACOVNÍ PROGRAMY V ZAHRANIČÍ.

1/2004

COOLAGENT HAS A NEW COOL FRIEND 🙂 – ve spolupráci s cestovní kanceláří CONDOR můžou nyní zájemci o programy COOLAGENT získat více informací i ve všech pobočkách této cestovní kanceláře! Detail: Jsou to zejména: Ostrava, Olomouc, Plzeň, České Budějovice a Teplice. Z tohoto důvodu se naše pobočka Ostrava sloučila s pobočkou Brno.

5/2004

COOLAGENT GOES TO EU! – no jasně, kdo by nevěděl, že v květnu 2004 jsme vstoupili do EU my i všichni občané ČR a Slovenska :-). Detail: COOLAGENT výrazně rozšířil svoji nabídku – zejména o programy různých asistenčních služeb, ubytování v Londýně, pracovních programů v Británii, programů Mother’s Help a Living with Elderly atd. Od té doby se nabídka neustále rozšiřuje.

01/2005

COOLAGENT GOES TO OZ – díky našemu stálému reprezentantovi v Sydney vzniká další zahraniční CONTACT POINT – tentokrát v Austrálii! 🙂 Detail: OZ [ou zi:] = zkratka používaná v angličtině pro Austrálii, Australana 🙂

01/2010

COOLAGENT GOES to a BETTER AND BIGGER OFFICE – došlo na další stěhování v Bratislavě. Přestěhovali jsme se do větších a hezčích prostor hned vedle Obchodní ulice. Detail: Více místa pro klienty, snazší parkování a  stále v centru!

02/2014

COOLAGENT GOES TO CHICAGO – tentokrát se stěhovala pražská pobočka. A rovnou do Chicaga…tedy paláce Chicago na Národní. Detail: Příjemnější prostředí pro nás i pro klienty a také…sídlit v Chicagu je prostě COOL! 

7/2014

COOLAGENT AND NEW E-STYLE – nový web COOLAGENT pro větší přehled, nový a ovšem stále COOL design! :-)

2014 – dosud

S COOLAGENT vycestovaly tisíce spokojených klientů do světa!

Se vším poradíme a pomůžeme

Nevíte, který program si vybrat? Nejste si jistí, jak vyplnit přihlášku či co všechno budete potřebovat? Nebo jen potřebujete další informace?

Jsme tu pro vás! Ozvěte se nám a my vám rádi pomůžeme. 

Kariéra v COOL teamu

Chceš se i Ty stát členem našeho týmu? Máš vlastní zkušenost ze zahraničí nebo v zahraničí žiješ? Ozvi se nám a můžeme probrat, jestli by se pro Tebe nějaká pozice našla 🙂 Nabízíme většinou práci na DPP nebo živnostenský list, práce je flexibilní a může být iz domu. Nabíráme posily na sezónu, na realizaci přednášek na školách atp. Měl/a bys mít přátelskou povahu, příjemné vystupování, chuť motivovat ostatní k vycestování do zahraničí a být kreativní. Svůj CV pošli na e-mail jarka@coolagent.cz. Budeme se těšit! 🙂

23 července, 2024 | Jazykové kurzy v zahraničí

Jak si vybrat ten nejlepší jazykový kurz v zahraničí

Konečně ses rozhodl/a vyrazit za hranice a zlepšit si svůj jazyk? Skvělá volba! Ale než začneš balit kufry, je tu pár věcí, které je třeba zvážit. Výběr toho správného jazykového kurzu totiž není jen tak. Je to skoro jako výběr životního partnera – musíš se zamyslet, co od něj očekáváš, co ti může přinést a hlavně jestli…

29 května, 2024 | Au Pair USA, Uncategorized

Au Pair – superhrdin(k)a pro rodiny s dětmi

Snad každý Čech nebo Češka zná ve svém okolí někoho, kdo byl na Au Pair, tedy na kulturně výměnném pobytě, kde se stává členem či členkou hostitelské rodiny. Jde o elegantní a velmi oblíbenou možnost mladých lidí, jak s trochou nadsázky zkompletovat hattrick – vyrazit do zahraničí, poznat nové přátele na celý život a ještě si u toho vydělat.  Přemýšlíš…

27 března, 2024 | Práce v Řecku

WEBináře o Řecku s Alčou – zjisti vše, co Tě zajímá

Láká Tě pracovní pobyt v slunném Řecku? Rád/a bys zjistli/a, co od toho můžeš očekávat ? Naše kolegyně Alena strávila pracovně minulé léto na krásném ostrově Zakynthos a ráda se s Tebou podělí o své zkušenosti z pobytu – zjisti všechny informace z „první ruky“ a přihlas se na skvělý WEBinář s Alčou! Termíny WEBinářů:(webináře se bude konat na ZOOMu a jsou pro Tebe…

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?