Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Práce v Řecku/ Zakyntos

Ahoj Terko, můžeš se nám ve stručnosti představit? Proč jsi se rozhodla pracovně vycestovat do Řecka?

Jsem čerstvá maturantka. Po ukončení střední školy jsem chtěla zkusit něco nového a právě proto jsem se rozhodla vycestovat na nějaký čas do zahraničí.

Bylo vyřizování složité? Jak dlouho trvalo, než jsi do zahraničí vyjela?

Moji cestu jsem začala vyřizovat v březnu. Samotné vyřizování bylo velmi jednoduché, se vším mi pomohla paní Markéta z CoolAgent. Moje jediná povinnost byla vybrat si hotel a poté jen poslat potřebné informace a absolvovat pohovor. Vše ostatní jako smlouvy a jinou komunikaci s hotelem zařídila právě paní Markéta. Myslím že během měsíce max. dvou bylo vše hotovo a já už čekala jen do června, kdy byl naplánovaný můj odjezd.

Vím, že začátky v nové zemi mohou být náročné. Jak ses adaptovala na nové prostředí? Co Ti přišlo nejtěžší?

První dny byly velmi těžké. Byla jsem sama, v cizí zemi a nikoho jsem neznala. Hodně mi pomohla moje spolubydlící Viktorie, která byla ve stejném hotelu také přes CoolAgent. Nejtěžší určitě byla ta počáteční samota, kdy nikoho neznáte a vše je pro vás nové. Vše se zlepšilo dnem kdy jsem začala pracovat a seznámila se s kolegy. Chvilku mi sice trvalo zvyknout si na tamní návyky. Řecko je hodně jiné oproti Česku, ale netrvalo dlouho a já se sžila se způsobem života tam.

Chci také strávit léto v Řecku

Na jaké pozici pracuješ a jak vypadá Tvůj pracovní den? Jaký máš v práci kolektiv?

Má původní práce byla v restauraci, kde jsem byla jako servírka. Po pár dnech jsem si vyzkoušela i pracovat na baru. Skoro jako jediná jsem neměla stálou rutinu, každý den jsem měla jinak pracovní hodiny a dělala tak nějak vše, co bylo třeba. Jeden den restaurace, druhý bar a třetí zase něco úplně jiného. Líbilo se mi pracovat právě takhle, protože jsem měla možnost vyzkoušet si plno jiných pozic a zároveň se seznámit i s více lidmi.

Kde v Řecku pracuješ? Líbí se ti tam? Jak trávíš svůj volný čas a kam ses již stihla podívat?

Mé léto se odehrávalo v Řecku na ostrovu Zakynthos. Zakynthos je krásný, nádherná příroda. Za 4 měsíce jsem stihla objet téměř celý ostrov. Podívaly jsme se na nejznámější místa jako např. Shipwreck, Keri, Laganas a další. Některé volné dny vypadaly tak, že jsme si půjčily auto a jely někam dál a jiné zase byly velmi relaxační, kdy jsem zůstávala na hotelu a zašla si jen na pláž, která byla pár set metrů.

Jaké vnímáš kulturní rozdíly mezi Čechy a Řeky? Je něco, co Tě hodně překvapilo? Jaká je realita?

Mezi Řeckem a Českem jsou velké rozdíly. Největší rozdíl je asi ten, že opravdu tam mají na vše hodně času a netrápí je spěch. Lidi jako takový jsou také hodně jiní. Řekla bych, že jsou o dost přátelští než Češi, nebyl problém se seznámit a ani s lidmi, kteří mi nebyli blízko věkově. Plno přátel bylo klidně i o 10 – 20 let starších.

Jak je to s financemi, odměnami a benefity?

Peníze jsem dostávala ze začátku hotově a poté na účet. K výplatě se přidávali i dýška. Na konci pobytu jsem dostala 50 euro navíc za každý měsíc co jsem pracovala.

Když máš nyní zkušenost s agenturou, vybrala by sis příště opět agenturu, nebo bys odjela na vlastní pěst? Jak to funguje?

Pokud bych chtěla jet někam jinam, nejspíš bych zvolila agenturu, je to přeci jen o dost jednodušší.

Jaké jsou Tvé další plány? Máš v plánu zůstat v zahraničí, nebo se vrátit zpět do Česka?

Určitě bych ráda jela znovu někam do zahraničí. Momentálně uvažuji nad návratem právě do Řecka do stejného hotelu. Samotní vedoucí se mě před odjezdem ptali, jestli se vrátím. Jednou mi bylo očividně málo a ráda si to zopakuji.

Je něco, co bys doporučila ostatním, kteří chtějí do zahraničí pracovně vycestovat? Máš nějaké osobní tipy?

Pokud chcete tak jeďte! Za mě to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Nemá cenu se tolik stresovat, ano je těžké opustit domov a odjet do neznáma, ale stojí to za to. Vytvoříte si nové přátelé, skvělé vzpomínky a plno nových zkušeností. Skvělé to je i pro procvičení angličtiny, já odjela s poměrně dobrou znalostí angličtiny, ale teď po návratu vidím obrovský rozdíl před a po. V cizí zemi vám nezbývá nic jiného než mluvit a mluvit. Já se naučila nebát se mluvit anglicky, plno nových slov a celkové zlepšení v mluveném projevu, už mi ani nedělá problém mluvit s rodilými mluvčími.

Závěrem bych jen dodala, že se opravdu není čeho bát. Taková to zkušenost má jenom samé plusy.

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Markéta Havlíčková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Markéta Havlíčková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?