Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

🇺🇸Práce v USA – Camp America🇺🇸

INSTRUKTOŘI V KEMPU * POMOCNÝ PERSONÁL

Využij příležitosti a prožij to nejlepší léto na úžasném letním táboře v USA!

Jedinečná šance vyzkoušet si něco nového, zažít jinou kulturu, cestovat a potkat se s lidmi z celého světa platí i pro středoškoláky a nestudenty.

 Poplatek od 11 500 Kč včetně letenky a zdravotního pojištění

POZOR – registrace na léto 2024 je již otevřena – neváhej a přihlas se už nyní!

work and travel usa camp america

Výhody programu Camp America

Po příjezdu do USA budeš mít zajištěnou pracovní pozici v kempu

Ubytování a stravu budeš mít ZDARMA

Až 30 dnů budeš moci cestovat po USA

Zlepšíš si angličtinu a možná získáš i americký přízvuk

Poznáš skvělé lidi a třeba získáš i přátele na celý život

Užiješ si spoustu zábavy a získáš nové zkušenosti

Mrkni na webinář Camp Amerika

Zajímá tě, jak práce v kempu konkrétně vypadá a co obnáší? Podívej se na záznam webináře s Matyášem, který v kempu sám pracoval a který ti zodpoví mnohé z tvých otázek.

Podmínky programu:

Registrace – postup:

Programový poplatek:

Programový poplatek v EURdo 31.12.2023od 1.1.2024
programový poplatek US organizaci – pro nové účastníky nebo pro opakované účastníky do nového kempu vč. letenky465519
programový poplatek US organizaci – pro nové účastníky nebo pro opakované účastníky do nového kempu BEZ letenky436436
programový poplatek US organizaci – pro opakované účastníky do stejného kempu vč. letenky500605
programový poplatek US organizaci – pro opakované účastníky do stejného kempu BEZ letenky352437
poplatek americké ambasádě (před odletem) v USD185185

Co všechno je zahrnuto v poplatku:

SAMOTNÉ ZPROSTŘEDKOVÁNÍ POZICE PRACOVNÍ PRAXE JE ZDARMA.

Programový poplatek nezahrnuje:

1969 důvodů vyrazit na Camp America

Summer Camp Amerika – to není jen práce a péče o děti. Především jde o skvěle strávený čas se skvělými lidmi z celého světa! 🙂

Takže pokud máš rád/a děti a láká tě léto v Americe, neváhej a kontaktuj nás. Rádi ti se vším pomůžeme a za chvíli už můžeš zažít USA na vlastní kůži! 🙂

work and travel usa camp america

Takto mluví o práci v USA naši klienti

Přečti si časté dotazy

Můžu vyjet s někým ve dvojici?
 Umístění ve dvojici nemůžeme zaručit. Pokud ale oba/obě vyjedete na Camp Amerika, budete mít následně možnost spolu procestovat USA po ukončení programu.  
Můžu si vybrat lokalitu kempu?

Lokalita campu by neměla ovlivnit Vaše rozhodnutí. Spíše byste se měli zaměřit na zaměření campu a nabízenou pozici a podle toho vybírat.

 

Můžu jet na program Kemp Amerika na kratší dobu než 8 týdnů?

 Ne. Minimální délka programu je 8-9 týdnů a zkrátit nejde.

Můžu zůstat v USA po ukončení programu?

Po ukončení programu máte 30 dní na neomezené cestování po USA. 

Jak je to s letenkou?

Můžete si zvolit možnost, která zahrnuje zpáteční letenku v ceně poplatku. Cesta tam je z ČR do letiště poblíž campu, cesta zpět je vždy z NYC, protože se předpokládá, že budete cestovat. Tuto variantu s letenkou doporučujeme.

 

Můžu odmítnout nabídku campu?

Můžete, ale před takovým rozhodnutím se ujistěte, že jste se o campu dozvěděli dostatečně informací. Nedoporučujeme odmítnout camp, aniž byste absolvovali pohovor, nebo s nimi alespoň zavolali.

 

Jak je to s stravou a ubytováním u programu Kemp Amerika?

Ubytování i stravu budete mít zajištěnou campem. Pokud máte speciální dietu např. bezlepkovou, vegetarián, vegan, nebo nějakou intoleranci není problém stravu zajistit. Je potřeba za včas komunikovat s campem a domluvit se napřímo.

 

Musím mít status studenta, když se chci účastnit programu Kemp Amerika?

Pokud se hlásíte na pozici Campower (pomocná síla tábora) status studenta je podmínkou. Na pozici Camp Counselor (táborový instruktor) status studenta není potřeba. Rozdíl je v typu víz.

Chceš pracovat v USA?
Tak neváhej a kontaktuj mě ještě dnes!

Markéta Kučerová

koordinátorka

Všední den 9 – 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Markéta Kučerová

koordinátorka

Všední den 9 – 17h

Odpovíme do 24 hodin

Bližší informace o programu

O co vlastně jde?

Letní tábory v USA jsou součástí americké kultury a děti jezdí na tábor každý rok. Existuje několik letních táborů, které jsou rozmístěné po celých Spojených státech. Každý z nich nabízí jedinečný zážitek a uspokojí různé typy táborníků.

Jakmile skončí tvoje práce v táboře, máš až 30 dní na to, abys zůstal/a v USA a cestoval/a! Takže se můžeš jet podívat do New Yorku, Miami, LA, Bostonu, Las Vegas, Chicaga nebo kamkoli jen budeš chtít! 🤩

Na jaké můžeš být pozici?

V rámci programu Camp Amerika máš na výběr z následujících pozic:

 • Counsellor (pro studenty i nestudenty, jsou nutné zkušenosti a velmi dobrá angličtina) – instruktor dětského tábora, na výběr je několik rolí:
 • General Counsellor
 • Sports
 • Outdoor and Adventure
 • Watersports
 • The Arts
 • Media
 • Land Action Sports
 • Horse Riding
 • Fitness
 • Technology and Sciece
 • Special Needs Counsellor
 • Christian Counsellor
 • Jewish Counsellor
 • Camppower (pro studenty VŠ nebo VOŠ) – dohlíží na chod celého tábora a pracují v různých oblastech:
 • Kitchen & Dining Hall
 • Office (výpomoc v kanceláři)
 • Maintenance & Grounds Keeping (pomoc s údržbou areálu tábora)
 • House Keeping & Laundy

Typy programů

Zajímá tě na jaký tábor se můžeš dostat?

Níže jsou vypsány typy táborů, kterých se můžeš zúčastnit:

Private Camp 

Tyto tábory mají velmi široký rozsah aktivit (Landsports, Watersports, Arts & Crafts, Outdoor Adventure, Performing Arts, Media and Music). Pořádají se zde i klasické táboráky, výlety mimo tábor apod. Jezdí sem děti z různých koutů světa ve věku 7-17 let.
Tábory jsou v přírodě nejčastěji u jezera a se sportovními hřišti. Jako Counsellor budeš mít ubytování s dětmi v chatce. Camppower je ubytován v jiné chatce s ostatním personálem v táboře.

Single Gender Camp 

Jak už název napovídá, jedná se o tábory, které jsou pouze pro dívky nebo pro chlapce. Tábory jsou podobné jako Private Camp a pořádají se podobné aktivity. Na tyto tábory jezdí děti ve věku 6-16 let. Většinou bývá Counsellor stejného pohlaví jako děti v táboře, aby se dodržela pravidla Single Gender Campu.
Jako Counsellor budeš mít ubytování s dětmi v chatce (slečny s dívkami a páni s chlapci). Camppower je ubytován v jiné chatce s ostatním personálem v táboře.

Girl Scout Camp

Dívčí skautské tábory jsou zaměřeny na venkovní aktivity. Je zde spousta turistiky, venkovního kempování, procházek v přírodě a teambuildingových aktivit. Tábor je určený pouze pro dívky – GIRLS POWER! Dívky jsou ve věku 5-17 let.
Jelikož je tábor zaměřen na venkovní aktivity a jde i o soužití s přírodou, bydlí se ve stanu s dřevěnou podsadou. Counsellor má vlastní stan, který může sdílet s další instruktorkou.

Under-Served Community Camp

Tábory pro děti ze sociálně slabších rodin mohou být také známé jako neziskové tábory, protože na rozdíl od většiny ostatních táborů nejsou nastaveny tak, aby vydělávaly peníze. Jediným účelem těchto táborů je umožnit těmto dětem, aby si užily volné chvíle během léta, protože tuto příležitost ve svém každodenním životě nemusí dostat. Kemp je většinou situován v přírodě u jezera a bydlí se v chatkách. Counsellor má ubytování s ostatními pracovníky z tábora.

Special Needs Camp

Tyto tábory jsou určeny pro děti a dospělé (od 8 do 80 let), kteří vyžadují specifický typ péče z důvodu zdravotního postižení. Je zde spolupráce s několika tábory, které se starají o táborníky s výukovými a emočními potřebami, stejně jako s fyzickým a mentálním postižením. Některé tábory se mohou specializovat na těžká tělesná postižení, zatímco jiné budou pro táborníky s poruchami chování, jako je ADHD nebo autismus.
Není nutné mít předchozí zkušenosti v tomto oboru. Ubytování je zajištěno v chatkách a Counsellor žije se svou skupinkou táborníků i s dalšími instruktory, kteří mají více zkušeností.

Jewish Camp

Velké množství letních táborů v Americe je právě tohoto typu! Všichni táborníci pocházejí z židovského prostředí a budou mít různé židovské zvyky. Děti budou ve věku od 6 do 16 let a zůstanou od jednoho týdne do 4 týdnů nebo dokonce celé léto (8 týdnů).
Counsellor žije se svou skupinkou táborníků i s dalšími instruktory v chatce. Kromě židovských aspektů tábora bude mít tábor na výběr širokou škálu sportovních i nesportovních aktivit, jako jsou různé sporty, venkovní dobrodružství, vodní aktivity, umění, drama, hudba a mnoho dalšího!

Christian Camp 

Práce na křesťanském táboře je stejná jako práce na většině ostatních táborů, a pokud máš křesťanské zázemí, mohlo by to být pro tebe to pravé! Děti, které navštěvují tábor, jsou obvykle ve věku 7-16 let a pocházejí z různých prostředí.
Můžeš očekávat spoustu tradičních letních táborových aktivit, jako je sport, outdoorové dobrodružství, divadlo, vodní aktivity a mnoho dalších. Ubytování se bude lišit v závislosti na typu tábora, ale s největší pravděpodobností budeš bydlet v chatce s ostatními zaměstnanci a táborníky.

Denní program

Camp Counsellor

I když je každý tábor jinak zaměřený, tak většina táborů má v průběhu dne podobné aktivity. Zkusíme ti představit, jak může vypadat tvůj den v táboře. U této pozice jsou nutné předešlé zkušenosti a dobrá angličtina. Uchazeč nemusí být studentem.

Aktivity během dne

Po celý den probíhá v  táboře spousta zajímavých aktivit. Pokud si tě tábor vybere, abys učil/a určitou aktivitu, obvykle zůstaneš na své pozici a budeš svou dovednost učit různé skupiny táborníků a to po celý den. Dostaneš tak šanci poznat všechny táborníky v kempu. General Counsellors budou trávit celý den se stejnou skupinou táborníků a pomohou jim zapojit se do každé činnosti, která bude v táboře probíhat.

Stravování

Čas, kdy se vydává jídlo je někdy dost hektický a zároveň to je doba, kdy se táborníci dozvídají různá oznámení, novinky a co se bude dít během dne. Counselors se stravují spolu s táborníky a jsou také zodpovědní za výdej jídla. Jídlo se podává 3x denně.

Volno

Dle tvého pracovního rozvrhu se může stát, že budeš mít volno i v průběhu dne. Ve volném čase se můžeš zapojit do některé z nabízených aktivit nebo si udělat čas pro sebe a odpočinout si.

Večerní aktivita

Po večeři následují večerní aktivity, do kterých se zapojí buď celý tábor nebo jen určité skupiny táborníků. V případě, že máš po celý den na starosti jen jednu aktivitu, tak budeš mít v této době šanci zkusit si i něco jiného a poznat se s ostatními táborníky a Counselors. Večerní aktivity mohou zahrnovat například táboráky, tance, celotáborové plavání, bazénové párty, hledání pokladu nebo jiné hry, divadelní představení a jakékoli další zábavné činnosti.

Denní harmonogram:

 • 07:00 budíček pro zaměstnance tábora
 • 07:15 budíček pro táborníky
 • 07:45 snídaně
 • 08:45 dopolední aktivity
 • 12:15 oběd
 • 13:00 odpočinek
 • 13:45 odpolední aktivity
 • 17:00 večeře
 • 18:00 večerní aktivity
 • 20:00 ukončení dne – návrat do chatek
 • 21:00 večerka

Camp Camppower

Camppower neboli pomocný personál je pro chod kempu velice důležitý. Nejsi zodpovědný přímo za táborníky, ale zabezpečuješ chod kempu po provozní stránce. Z toho důvodu můžeš mít více volna než Counsellor. Mezi nejčastější pozice patří například práce v kuchyni, úklid, práce v prádelně nebo údržba kempu. U této pozice je nutné být studentem VŠ nebo VOŠ.

Tvůj rozvrh

Protože nemáš na starosti táborníky, nebudeš ve službě nepřetržitě jako Counselors. Obvykle budeš pracovat ve více směnném/rotačním režimu, takže můžeš mít volno i během dne a téměř všechny večery. Můžeš tak odejít z tábora a poznávat okolí nebo se zapojit do táborových aktivit.

Ubytování

Zaměstnanci Camppower mají své vlastní ubytování oddělené od táborníků a Counselors.

Denní harmonogram
 • 06:30 budíček
 • 7:00 snídaně
 • 08:00 začátek práce
 • 11:00 pauza
 • 11:50 oběd
 • 12:15 zpět do práce
 • 15:00 pauza
 • 17:00 večeře
 • 18:00 zkontrolovat zdali je vše v pořádku
 • 18:45 konec tvého pracovního dne

Odměna

Zajímá tě jaká bude tvá odměna za práci na táboře?

V tabulce najdeš rozdělení kapesného dle věku, zkušeností a pozice, na kterou se chceš hlásit. Uvedené kapesné je za 9 týdnů práce na táboře. Na táboře nemusíš řešit stravu ani ubytování, jelikož vše pro tebe bude zařízené.

Některé tábory vyplácí kapesné týdně, po 14 dnech a některé až na konci léta (záleží na táboře). Je dobré si s sebou vzít pro jistotu i své kapesné. Může se stát, že se tě na táboře zeptají, zdali můžeš zůstat pár dnů navíc. Kolik ti pak tábor vyplatí za dny navíc bude záležet na domluvě mezi tebou a táborem.

Kapesné uvedené níže je minimální (tzn. které v dané pozici musíš nejméně dostat). V mnoha případech kempy dávají kapesné vyšší – záleží na Tvých zkušenostech a pracovitosti.

  Varianta programu bez letenky Varianta programu s letenkou
Counsellor    
18 1400 $ 800 $
19-20 1500 $ 900 $
21+ 1600 $ 1000 $
Experienced 1750 $ 1150 $
_    
Advanced Skills (3)    
18 1500 $ 900 $
19-20 1600 $ 1000 $
21+ 1700 $ 1100 $
_    
Special Needs (4)    
18 1500 $ 900 $
19-20 1600 $ 1000 $
21+ 1700 $ 1100 $
_    
Camppower 1950 $ 1350 $

(3) kurz/certifikát na danou aktivitu
(4) instruktor, který má zkušenosti s hendikepovanými lidmi

Co musíš udělat po příjezdu z USA?

Pokud jsi dosáhl/a výdělku v USA, tak musíš podle zákona podat daňové přiznání a na základě toho budeš mít nejspíš nárok na vrácení části daně z příjmu.

Podání daňového přiznání je nejlepší udělat do 15.4. následujícího roku, kdy jsi v USA byl/a zaměstnaná

K tomu, abys obdržel/a přeplatek na dani z příjmu co nejdříve, budeš potřebovat tyto dokumenty:

 • Formulář W-2 nebo kopii tvé konečné kumulativní výplatní pásky od každého zaměstnavatele
 • Kopii karty sociálního zabezpečení, ze které se dozvíš číslo svého sociálního pojištění.

Co je to formulář W-2?

Formulář W-2 je tiskopis, který musí každý zaměstnavatel předat svým zaměstnancům na konci roku. Ve formuláři se uvádí roční mzda zaměstnance a sražené daně z každé měsíční výplaty. Američtí zaměstnavatelé musí poslat formulář W-2 zaměstnancům do 31. ledna každého kalendářního roku. Formulář W-2 není založen na fiskálním roce, ale potvrzuje příjmy za kalendářní rok (1. leden až 31. prosinec).

 

Přihláška

1. REGISTRACE


Je potřeba, aby ses zaregistroval/a a vyplnil/a pár základních údajů. Registruješ se na stránkách naší partnerské agentury 

Přihláška Camp America

 

 

Samotná registrace zabere ani ne minutu, tak neváhej! Pošleme Ti odkaz na webovou přihlášku americké společnosti, která má na starosti výběr a umístění kandidátů.

2. PROFIL


Po registraci na webu budeš mít přístup k vlastnímu online účtu a můžeš si začít vytvářet svůj profil. Je dobré o sobě a svých zkušenostech napsat, co nejvíce. Nemusíš vše vyplnit najednou, stačí, když si údaje uložíš a vrátíš se k nim později.

3. REFERENCE


Součástí přihlášky jsou také dvě reference od někoho, kdo zná tvé schopnosti a dovednosti a ví na jaké úrovni je máš. Vše, co musíš udělat, je nahrát jména a kontaktní údaje dotyčných osob do sekce reference. Poté obdrží e-mail s žádostí o vyplnění reference (v angličtině).

4. POHOVOR

Jakmile dokončíš většinu své přihlášky, budeš si moci domluvit pohovor s tazatelem z COOLAGENT. Tvůj tazatel ti pomůže dokončit tvůj profil a může ti navrhnout, jak jej můžeš ještě vylepšit!

 • Praha: Markéta Havlíčková 
 • Brno: Emília Michálková, Daniela Ludvová
 • Bratislava: Kateřina Balášková
 • Ostrava: Adéla Jedzoková

Pokud bys chtěl/a jet jako camppower, můžeš mít pohovor on-line 🙂

5. PLATBA


Než bude možné potvrdit čas a datum pohovoru, musíš ještě provést první platbu. Pokud neprojdeš fází pohovoru, bude ti platba automaticky vrácena – takže nemáš co ztratit!

6. ZPRÁVA


Po pohovoru dostaneš ještě několik dalších otázek, na které můžeš odpovědět online. Tvůj tazatel napíše zprávu, která se stane součástí tvého online profilu, abys sis ji mohl/a prohlédnout. Jakmile to bude hotové a budeme mít tvoje reference a výpis z trestního rejstříku, tvoje přihláška bude hotová a budeš oficiálně připraven/a, aby to bylo nabídnuto místo!

Celý proces ve zkratce

 • registrace a vyplnění profilu
 • rezervace pohovoru + přidat reference
 • pohovor – před pohovorem se musí zaplatit záloha
 • přijetí – můžeš vybrat 3 nejlepší tábory, které preferuješ – pokud nebudeš na tyto tři tábory přijat/a, půjde tvoje přihláška do všech táborů
 • umístění – je potřeba policejní kontrola
 • vízum a odlet!
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?