Tereza, Work&Travel, léto 2016

S agenturou Coolagent jsem měla první zkušenost již před 4 lety, když jsem se v 18 letech rozhodla vycestovat do Španělska jako  au-pair. Protože vše tehdy proběhlo v pořádku, při rozhodnutí vyjet na W&T do USA jsem ani nepřemýšlela o tom, že bych se obrátila na jinou (byť třeba známější) agenturu.
V okamžiku, kdy jsem se do programu přihlásila, měla jsem jasnou představu, co a v jaké části USA budu chtít dělat, ale s přicházejícími nabídkami práce bylo  třeba ze svých nároků slevit. Nakonec jsem kývla na nabídku práce v Ocean City v Marylandu, který je mezi studenty velmi oblíbený. 
 
Protože cestuji sama, měla jsem neprve trochu obavy, zda seženu ubytování, ale stačilo zabrouzdat na Facebooku do pár skupin, a během pár hodin jsem byla domluvena na společném bydlení s několika Čechy a Slováky.
 
Teď už jsem v Ocean City přes dva týdny a nemohu si to vynachválit. Zatím sice není moc práce, protože ještě nezačala sezóna, ale o to více si to tady užívám. Mám pocit, že moje Work & Travel je zatím jen pláž, party a občas práce , takže léto jak má být :). Místní jsou s námi trpěliví, snaží se nám se všim pomoci. Člověk se tu však musí mít hodně na pozoru, protože Amerika má jasně daná pravidla a neexistuje, že by je člověk porušil (a pokud je poruší, může se dostat do pořádného problému). 
 
Jsem ráda, že dříve, než jsem vyrazila na W&T, byla jsem v zahraničí jako au-pair. Připravilo mě to na spoustu věcí a situací, se kterými tu ostatní bojují. 
 
Pokud přemýšlíte, jak strávit léto, určitě někam vycestujte! Je jedno, jestli v Evropě nebo v Americe, na měsíc nebo na rok. V Česku vám nic neuteče :).
Tereza
pizap.com14658314678371