Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Pracovní pobyt v Irsku

Přečti si odpovědi na naše otázky týkající se práce v Irsku od našich klientů Denisy a Stanislava, kteří vycestovali jako pár.

1. Co vás vedlo k tomu vydat se do Irska?

Důvodů k pobytu v Irsku bylo mnoho. Ať už poznání nových tradic, kamarádů, tak i získání zkušeností. A nebo zlepšení se v anglickém jazyce.

2. Zdálo se vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo?

Vyřizování pobytu pro nás  bylo trochu narychlo a to proto že jsme s přítelem měli ukončenou pracovní smlouvu v České republice. A z důvodu financí jsme chtěli odjet co nejdříve. Nakonec to trvalo něco málo přes dva týdny. Měli jsme 2 pohovory, kdy při prvním pohovoru jsme čekali hodinu po domluveném čase. V té chvíli jsme zjistili, že Irové mají na všechno čas. 🙂 U prvního pohovoru  jsme nebyli úspěšní. Po čtyřech dnech jsme měli další pohovor, kdy nás informovali v dalších dnech, že jsme přijati. A druhý týden jsme letěli. Agentura je skvělá, budeme vás určitě kontaktovat o dalším programu.

3. Jaký je váš dojem z dané země?

Můžu říct za nás oba, že Irsko je skvělá země a jsme tu spokojeni. Všichni jsou tu milí a přátelští, což nám v Česku chybělo. Je pravda, že tady mají na všechno čas a nic nehoří. Takže PPS číslo jsem měla až po měsíci a půl. Ale jediné co mi tady chybí je české zdravotnictví. Zážitek z nemocnice už nechci nikdy zažít. A všechny zdravotní problémy budeme řešit jedině v Česku.

práce v irsku

4. Mohli byste nám popsat ubytování?

Bydlíme na hotelovém pokoji s malou koupelnou. Na pokoji máme televizi, mikrovlnku a malou lednici. Vaříme si v kuchyni  restaurace, kde máme air fryer a slow cooker.

Chci také pracovat v Irsku

5. Jak vypadá váš typický pracovní den?

Naše dny vypadají pokaždé jinak, a to kvůli našim směnám. Také máme oba dva jinou pracovní pozici, takže nejdřív popíšu můj den a poté Standy.
Já pracuji na pozici F&B runner, což je číšnice. Většinou pracuji od 13 do 21 hodin, pokud ale potřebují pomoc při snídaních, tak pracuji od 8 do 16. Když přijdu do práce, tak připravím vše co je potřeba. Jako například vody, omáčky, nakrájím citrony a chleba. A poté začínám obsluhovat zákazníky. Už umím pracovat i s pákovým kávovarem, takže dělám i různé kávy.
Standa pracuje buď od 8 do 16 nebo od 15 do 23, přičemž tam někdy bývá déle. Umývá talíře a kastroly. Také přináší zboží a třídí ho. Po směně dělá celkový úklid kuchyně.

6. Co obvykle děláte ve volném čase?

Pokud máme společné dny OFF, což se neděje tak často. Tak buď jedeme někam na výlet po okolí, nebo jen koukáme na nějaký film či seriál a nabíráme síly na další pracovní dny. Navštívili jsme již město Sligo, ve kterém se nám moc líbilo. Tam jsme také potkali po dvou měsících Čechy. Což pro nás bylo zvláštní.

7. Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsali typicky místního člověka?

Při odjezdu nám bylo několikrát řečeno, že Irové jsou velmi pracovití. V našem případě byl opak pravdou. Mladí lidé tady moc nepracují. Ale možná to je jen naše zkušenost.
Typicky místního člověka bych popsala jako velmi milého, přívětivého, přátelského a také jako ochotného pomoci. Také Irové často pijí v místních hospodách. Ale to je také jiné než v Česku. Pijí tu od 17 do 2 do rána, pak se jde spát. Což je pro nás nezvyk

8. Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívili?

Navštívili jsme Castlebar, Enniscrone a Sligo. Ve Sligu jsme prošli hlavně tu historickou část. Bohužel je od nás všechno daleko, takže nemůžeme cestovat, tak jak bychom chtěli.

9. Jaký je největší zážitek z pobytu?

Ve městě se konal tradiční pětidenní Salmon festival, který ukončil průvod víl, tanečnic a zpěvačky. Poté následoval dlouhý ohňostroj.

10. Splnil pobyt vaše očekávání?

Pobyt byl skvělý díky cizincům, kteří tu s námi byli. Všichni byli Španělé, takže jsme se naučili pár slov španělštiny. A chodili jsme vždy po práci hrát kulečník nebo na pivo. Bohužel s námi zůstal jen jeden pár z té naší party. Pobyt přinášel i nějaké problémy v práci, ale ty se vždycky nějak vyřešily.

11. Doporučili byste program ostatním zájemcům?

Určitě ano, program je skvělý. Pokud bychom chtěli jet na vlastní pěst, tak by to pro nás bylo o dost těžší. Ať už sehnat práci, nebo hlavně sehnat nějaké ubytování. To je v Irsku hrozně složité.

12. Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?

Určitě ano.

 

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Michaela Svobodová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Michaela Svobodová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?