Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Pracovní pobyt v Irsku – Roscommon

Dobrý den,

 

na konci srpna (teď už minulého roku)  jsem ukončila pracovní poměr v Irsku zařízený přes vaši agenturu. Strávila jsem tam zhruba 8 měsíců.

Posílám také pár fotek, které jsem v Irsku pořídila.

Co Vás vedlo k tomu vydat se do Irska?

Do Irska jsem se vydala zcela náhodně, táhla mě tam jediná myšlenka – na chvilku se ztratit a zkusit vyjít ze své komfortní zóny. Trochu si ale také zlepšit jazyk a zdokonalit své schopnosti v pohostinství.

 

Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo?

Vyřizování pobytu bylo velmi rychlé a profesionální. Se vším mi pracovnice z agentury pomáhala a celé to trvalo necelé dva týdny.

 

Jaký je Váš dojem z dané země?

Irsko jsem si prakticky zamilovala, lidé jsou tu milí a usměvaví, za celý pobyt jsem vcelku potkávala slušné lidi. Bydlím v krásné krajině, plné dech beroucích lesů a překrásných jezer.

Mohla byste nám popsat ubytování?

Jsem ubytovaná v malém domě pro zaměstnance hned vedle hradu na kterém pracuji. Bydlí tu se mnou tři spolubydlící, každý máme svůj pokoj. Jeden z mých spolubydlících je Slovák. Kromě něj jsem tady ale žádné další Čechy nebo Slováky nepotkala. Domluva na společném bydlení je proto skvělá. Obchod s potřebami je od mého bydlení vzdálen půlhodiny cesty krásným lesem. Na to jsem si nikdy nestěžovala :)))

 

Jak vypadá Váš typický pracovní den?
Někdy mám dopolední a jindy zase odpolední až do zavíračky. Ráno vstanu, vyžehlím si košili, kravatu a zástěru, kterou jako číšnice mám a udělám si snídani společně se svými spolubydlícími. Pak se připravím a jdu do práce, přičemž cesta z domu do hradu mi trvá kolem pěti minut. Když je víkend, nebo je na hotelu svatba, moje šichta trvá klidně i třináct hodin. V práci je ale dobrý kolektiv a tak mi to vůbec nevadí :)))

Chci také pracovat v Irsku

Co obvykle děláte ve volném čase?
Ve volném čase se toho snažím stihnout co nejvíce. Vyjedu si do města s kamarády z jiných zemí, například Rumuny, Francouzi, Poláky i Ukrajinci. Dorozumíme se mezi sebou skvěle anglicky. Ráda také využívám posilovny, bazénu a sauny v hotelu. Když to jde, zaběhám si, nebo vylezu na nejbližší kopec za domem – ráda totiž pořizuji fotky krajiny:)

 

Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsala typicky místního člověka?
Mile mě překvapil přístup všech zákazníků. Když jsem teprve začínala a nebyla si zrovna jistá svojí angličtinou, dost lidí mi tak hezky poradilo, pomohlo a v průběhu se tak moje angličtina zlepšovala.

Typický místní člověk se s vámi zapovídá, ani o tom nebudete vědět:) Irové zkrátka rádi tlachají o čemkoliv. Málokdy jsou agresivní a se vším jsou ochotni pomoci. Někdy to ale bylo až kontraproduktivní při mé práci jako číšnice 😀

Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívila?
Stihla jsem zatím navštívit malé městečko Carrick-on-Shannon, které je známé hlavně pro počet hospod a tak je oblíbené pro stag a hen party 😀 Pak také větší město Sligo, kde jsme navštívili místní malou galerii, malý obchůdek se starým řezbářem, který nám povyprávěl o historii a legendách tohoto města a zaplavali si v moři v létě. Udělala jsem si také výlet do Dublinu a Galwaye.

 

Jaký je největší zážitek z pobytu?
Největší zážitek a pohroma zároveň bude určitě den, kdy jsem si vyrazila na focení krásné pláže v Dublinu a po čas obdivování a focení pro mě krásných černých mračen, se na mě strhnul “nečekaně“ obrovský liják a nebylo kde se schovat a tak jsem promokla na kost, nemohla najít jediný přístřešek. Pak mě ale jeden hodný, starý Ir nechal u něj pod mini přístřeškem před jeho dveřmi a nabídnul mi dokonce čaj 😀

 

Splnil pobyt Vaše očekávání?
Ano, pobyt mě dokonale zocelil a osamostatnil, našla jsem si zde spoustu kamarádů, které se mi ani nechce opouštět:)

 

Doporučila byste program ostatním zájemcům?
Běžte do toho, pokud máte možnost a čas, který tomu je potřeba věnovat. Stojí to určitě za to!

 

Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?
Určitě nad další cestou a prací v jiné zemi zase uvažuji!

Nina

 

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Markéta Kučerová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Markéta Kučerová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 29 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?