Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Práce v Řecku/Zakynthos – léto 2023

Svou zkušenost s pobytem v Řecku nám napsala i Alča, která se shodou okolností stala i nově členem COOLteamu 🙂 Neváhej –  Alča ráda poradí i Tobě a pomůže Ti vše zařídit!

 

Jsem čerstvá maturantka. Stejně jako většina lidí, jsem už před maturitou přemýšlela, co bude dál, a tak jsem se rozhodla vycestovat za prací do zahraničí, konkrétně do Řecka na ostrov Zakynthos.

Na Zakynthosu jsem jako malá chodila do školky, což odstartovalo i moje učení se řečtiny. Dnes už se

domluvím všude bez problému. To je vlastně také jeden z důvodů, proč jsem si vybrala pracovat právě v Řecku.

Cestu do zahraničí jsem s COOLAGENT začala plánovat až v dubnu. V tuto dobu už mají hotely

většinou kapacity naplněné, takže jsem měla velké štěstí, že se pro mě ještě místo našlo. Příště bych to určitě začala řešit dříve.😁

“Samotné vyřizování bylo každopádně opravdu jednoduché.“

Mou povinností bylo podepsat a poslat vyplněné potřebné dokumenty, uhradit programový poplatek a koupit si letenku. Během jednoho měsíce jsem měla vše hotové a už jsem jen čekala na můj červnový odlet.

Nebudu lhát, první dny byly těžké a dokonce jsem si i několikrát pobrečela. Je to normální, začátky jsou vždy těžké… jste v cizí zemi, spoléháte se jen sami na sebe a nikoho neznáte. Bylo to pro mě něco úplně nového a to i přes to, že jsem v Řecku nebyla poprvé. Ta mentalita a způsob práce je jiný a je potřeba

počítat s tím, že to může být šok. Ale zvyknete si, stejně jako já, věřte mi. Dá vám to strašně moc do života a budete za takovou zkušenost rádi. Já jsem pak při odjezdu brečela znovu, protože jsem nechtěla domů.😂

Můj hotel měl 4 restaurace, takže jsem ze začátku restaurace střídala, abych měla přehled a pracovní dobu jsem měla dělenou. Od cca druhého týdne jsem už pracovala jen v jedné z restaurací a pracovní dobu jsem měla od 9-17:30. Kolektiv byl z většiny fajn, někdo mi seděl více, někdo méně, ale tak už to je asi všude.

Jak už jsem zmiňovala, byla jsem na Zakynthosu.

“Zakynthos je nádherný ostrov a opravdu má co nabídnout. Volný čas jsem trávila převážně s mými dlouholetými místními kamarády, na pláži a nebo někde v terénu.”

Chci také poznat Řecko

Doporučuji si tu někdy půjčit auto nebo jet na výlet lodí, protože bez toho ty krásy neuvidíte. Mými nejoblíbenější místy jsou např. Shipwreck, Mizithres, Keri caves a Marathonisi Island.

Řeky jsem měla vždy zafixované jako ty, kteří na nic nespěchají, důležité věci odkládají a vůbec je to netrápí. A ano, je to částečně pravda, ale na druhou stranu, když se u nás třeba zaplnila restaurace a bylo hodně objednávek, tak se většina z nich strašně stresovala a absolutně s tím neuměli pracovat. To mě ze začátku děsilo asi nejvíce, protože na sebe (i na mě) byli pod stresem občas nepříjemní… což nikomu nepomáhalo.

Po práci byli pak zase většinou v pohodě a kolikrát se třeba i omluvili. Nicméně když se nad tím tak pozastavím, tak si myslím, že spíš záleží na člověku, než na národnosti, takže bych to asi úplně nerozdělovala.

V každém hotelu je to jinak. Já jsem dostávala peníze hotově a dýška mi byla posílána zvlášť na Revolut, takže jsem si ani bankovní účet zakládat nemusela. Na konci pobytu jsem ještě dostala 50€ navíc za každý odpracovaný měsíc.

Určitě bych se rozhodla stejně. Celý proces vyřizování je jednodušší a vím, že se v případě problému měla na koho obrátit.

Ráda bych někdy v budoucnu vycestovala znovu, každopádně v roce 2024 jsem se přidala do týmu COOLAGENT jako koordinátor pracovních pobytů v Řecku, Chorvatsku a na Kypru, takže já letos pracovní pobyt v zahraničí vynechám a pomohu to zařídit a splnit ostatním.

“Život je krátký a sny se mají plnit!”

Vím, že to je pro mnohé z vás velký výstup z komfortní zóny, ale právě ten vás osobnostně posune v životě úplně nejvíce. A pokud to chcete, tak to prostě udělejte. Protože když ne teď, tak kdy?

Jsou to zkušenosti a zážitky na celý život. Vytvoříte si nová přátelství, poznáte spoustu nových lidí, ale hlavně, poznáte sami sebe. Nejen, že si toho v zahraničí hodně uvědomíte a zlepšíte cizí jazyk, ale také se hodně osamostatníte. Pro mě to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě a i přes to, že to nebylo vždycky růžové, tak bych neměnila.

Alča

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Alena Raunerová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Alena Raunerová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 29 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?