Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

10 důvodů, proč musíš zažít Au Pair USA na vlastní kůži

“Chci žít tak, abych měla o čem vyprávět svým vnoučatům. Chci být cool babka, jít příkladem ostatním a poznat svět, dokud jsem mladá.”

To je začátek nějakého bestselleru? Ale kdeže, tak začíná recenze od jedné naší klientky, která vyrazila na program Au Pair USA.

Chceš být jednou cool babka nebo děda i ty? Bavilo tě hlídat děti známým či úplně cizím lidem a trávit s nimi čas? A co cestování, láká tě? Tak si s námi prolétni 10 důvodů, proč by Au Pair USA nemělo minout ani tebe!

  1. Zaplatíš si zkušenost k nezaplacení

Jak lépe poznat USA, než žít rok s lidmi, kteří zde bydlí celý život, a poznat jejich kulturu a návyky opravdu do hloubky? Přesně takto uvažovala i Adéla, která dlouhé roky přemýšlela, zda se vydat vstříc velkému dobrodružství, ale i velké nejistotě. Misky vah u ní naštěstí převážila zvídavost a touha nepropásnout obrovskou příležitost, která se už nemusí opakovat.

“Pokud váháte, jestli tenhle krok do neznáma uděláte, udělejte ho! Vystoupit ze své komfortní zóny chce určitě odvahu, ale od každého, kdo ten krok nakonec udělal, jsem nikdy neslyšela, že by něčeho litoval. Ani já ne,” popsala Adéla emoce, které se v ní před i po programu odehrávaly, a dodala, že díky Au Pair USA si splnila mnoho snů, poznala novou kulturu a přátele a odnesla si cenné zkušenosti.

Využij doby, která přeje plnění si svých dětských snů, a vyraž za oceán objevovat nový svět a sbírat zážitky jako houby po dešti.

  1. Objevíš své silné stránky

Životním snem Kláry bylo vždy poznávat svět, a když ji nevzali na školu, uvědomila si, že je pravá chvíle začít si tento sen plnit. Adéla chtěla pro změnu vyrazit dělat Au Pair už během střední, nakonec ale vyrazila za hranice až poté, co přerušila studium na vysoké škole, které ji nenaplňovalo.

Důvodů opustit svůj domov a jít vypomáhat do domovů na druhé straně světa by se našlo jistě mnohem více. Všechny ale mají společného jmenovatele, totiž touhu postavit se na vlastní nohy, najít si svoji parketu, poznat své silné stránky a posunout se ve svém životě směrem, který dává smysl. Zkrátka věnovat se tomu, co nás baví, a rozvíjet svůj talent.

  1. Najdeš svoji druhou rodinu

A komu tam jako budu hlídat děti, možná si říkáte, že? Co když budou nevychovaní, hyperaktivní nebo mi daná rodina zkrátka nesedne? Není to tak trochu ruská (respektive americká) ruleta, jakou rodinku “vyfasuji”?

Není. Neboj. Staré dobré moudro sice tvrdí, že rodinu si nevybereš, ale v tomto případě ano. Nikdo ti ji nazdařbůh nepřidělí, ty si opravdu sám vybereš, která rodinka na tebe udělá dobrý dojem. Můžeš ji najít hned, může to trvat déle,  ale určitě není dobré cokoliv uspěchat – vybrat si tu pravou hostitelskou rodinku je naprosto klíčové.

“Můj původní plán byl najít si rodinku někde na Havaji a bydlet rok na místě nepopsatelné přírody, ale nakonec jsem dala na rady starších Au Pair pracovnic a na místo dokonalého spotu jsem hledala dokonalou rodinku. Ještě že tak!”, říká z dnešního úhlu pohledu Klára a my její přístup plně podporujeme.

S vybranou rodinou totiž budeš trávit většinu svého času v USA. Každá rodina je jiná – má jiné zvyky, jiné zájmy i nároky…a především jiný počet dětí, o které se budeš starat. Dobře si tedy ujasni své priority a vydej se do rodiny, která ti sedne. 

Díky dobrému výběru hostitelské rodinky strávíte společně minimálně jeden nádherný rok a součástí rodiny zůstaneš alespoň z části i po konci Au Pair programu. Třeba tak jako Radka B., která už se svoji “host family” domlouvá, že za ní po konci programu všichni přijedou na návštěvu do Česka.

  1. Nezáleží, jestli jsi holka, nebo kluk

Máš tucha, že až dosud jsme se důkladně vyhýbali všem nástrahám českého jazyka a psali tento článek tak, aby nebyl primárně určený jen pro holky, nebo kluky? No fakt! Důvod je jednoduchý – na program Au Pair USA může vyrazit kdokoliv, šuhaj i děvčica.

Jestliže se v poslední době i u nás stírají dogmata a předsudky, co by měli dělat kluci a co dívky, v Americe jsou setřené téměř zcela. USA, to je země nekonečných možností, kde můžete být, čím chcete. Doslova.

Jestli jsi tedy muž a máš zájem vyrazit na Au Pair USA, slovy kouzelného sluchátka z Macha a Šebestové říkáme: “Ale prosím, beze všeho!”

Chci také do USA

  1. Skoro všechno budeš mít zdarma – i zpáteční letenku!

Váháš, jestli na splnění tohoto snu budeš mít dostatek financí? Náš program Au Pair USA má nejvýhodnější cenu na trhu, stát tě bude pouhých 7 500 Kč! To je míň než nový mobil nebo 178 a půl cheeseburgeru v Mekáči. Tom českém teda.

A co výdaje za cestu a na místě? I v tom tě potěšíme – letenka tam i zpátky je v ceně a platit nic nebudeš muset ani za jídlo a ubytko, to má na starost tvá host family. K tomu všemu budeš dostávat týdenní kapesné v minimální výši téměř 200 dolarů, dalších 500 dolarů dostaneš jako příspěvek na studium a navrch 2 týdny placené dovolené. No a plno dalších věcí, že to tu ani nestíháme všechno vypsat.

Takže o finance se opravdu bát nemusíš. Nejenže se budeš mít jak dostat přes oceán, navíc za ním neumřeš hlady ani nebudeš za chudého příbuzného. Budeš mít dost prostředků na to, aby sis mohl(a) užít Ameriku podle svých představ, procestovat slavné destinace nebo třeba vyrážet na nespoutané nákupy.

Jo a to jsme ti říkali, že v ceně programu je i 3denní přivítání a školení v New Yorku? Lepší start amerického dobrodružství si těžko představit, no ne? Ubytko budeš mít ve 4hvězdičkovém hotelu s polopenzí a součástí školení jsou i poznávací výlety po newyorských památkách. Tak vzhůru na Sochu svobody!

  1. Zažiješ plno dobrodružství

Co všechno vlastně Au Pair obnáší? Budeš mít nějaký čas na sebe? Nebudeš se jen pořád starat o děti?

Klíd. Vždy sice záleží na požadavcích jednotlivé rodiny, ale rozhodně budete mít plno času pro své vlastní aktivity. Obvykle se o dítě nebo děti staráš ve všední dny a víkendy máš volné. A i v ty všední dny se najde spousta prostoru, kdy si budeš moct dělat, co uznáš za vhodné.

Pokud tě baví hrát si s dětmi, je dobré vybrat si rodinku s malými dětmi, s kterými si užiješ spoustu legrace. Pokud tě láká více cestování, sáhni radši po rodince s teenagery, kteří tě budou mít víc na háku a budeš pro ně především řidičem.

Skvělá dobrodružství ale nebudeš zažívat jen ve svém volném čase, naopak, plno toho zažiješ i se svojí host family, která tě určitě vezme na zajímavé výlety. “Hned týden po příjezdu mě rodinka vzala na 2 týdny do domu u jezera, kde bylo v létě spousta lidí v mém věku, takže jsem si hned zkraje pobytu vytvořila snad 15 amerických kamarádů, se kterými jsem doteď v kontaktu,” zmiňuje například Adéla M.

A pro boží zážitky nemusíš cestovat hned do Grand Canyonu. Budou všude kolem tebe. “Většinu lidí lákají v USA velká města. Mně lákají každodenní zážitky – vidět žlutý školní autobus, ztratit se v městě, vyzkoušet sladkosti, dostat se do nedorozumění kvůli jazykové bariéře nebo vidět zápas NHL,” raduje se z maličkostí pro změnu Eva.

Chci se také stát Au Pair

  1. Procestuješ celé Státy

I když jsou každodenní zážitky super, těžko bychom asi hledali zájemce o Au Pair, který by netoužil poznal známá americká města nebo národní parky. A tady pro tebe máme další skvělou zprávu – během programu budeš mít zajisté dostatek času pro navštívení svých vytoužených míst.

Je jedno, jestli jste ten typ, který zná USA z filmů a seriálů a chce si je podobně užít na vlastní kůži, nebo jste naopak střízlivější a tušíte, že ne vše vypadá úplně stejně jako v televizi. Všichni se totiž shodneme, že jednou z velkých výhod Ameriky je její velikost a rozmanitost, takže si zde přijde na své opravdu každý.

Super je zároveň fakt, že na plno míst se podíváš se svojí hostující rodinou nebo americkými kamarády, takže budeš mít možnost poznat USA trochu více přirozeně než z pozice roztěkaného turisty.

Takže kam vyrazíš na svůj první výlet – do Yellowstonu, nebo do Las Vegas?

  1. Zdokonalíš si svoji angličtinu

Světem koluje oblíbená legenda, že oficiálním jazykem USA se málem stala němčina. V dnešní době je obzvláště v jižních státech slyšet celkem často španělština, naprostým jazykovým hegemonem je ovšem zajisté angličtina.

Musíš ji umět, jako když bičem práská, ještě před odletem do Ameriky? Základní znalosti samozřejmě mít musíš, jinak by komunikace s tvojí novou rodinkou byla dost složitá, ale jinak se očekává, že za velkou louži míříš i proto, aby se tvé jazykové schopnosti zlepšily.

“Určitě vnímám pokrok, umím toho říct více, než jsem uměla před odjezdem. To víte – každodenní práce s dětmi, kdy vám nezbývá nic jiného, než mluvit anglicky, vás prostě musí rozmluvit!” vypráví pobaveně Adéla.

Eva pak dodává, že sice pořád mluví jako Maďar, ale obrovský posun vnímá v tom, že už zbytečně neřeší, jak mluví. “Předtím jsem anglicky mluvit nechtěla vůbec. Věděla jsem, že dělám chyby, že nevyslovuji slovíčka správně. Během Au Pair jsem ale zjistila, že má angličtina na tom není úplně zle a hlavně že bez povídání bez rozpaků se daleko nedostanete.”

  1. Prožiješ v USA minimálně rok, ale můžeš i déle

A teď klasika. Když na Au Pair dorazíš, budou první vždy tak trochu adaptační a budou se v tobě nejspíš mlátit různé protichůdné emoce. Budou ti chybět tví přátelé, tvůj kluk nebo tvá holka a taky (možná) tvá opravdová rodina a určitě se ti minimálně jednou zasteskne. 

Jenže potom všechno nabere rychlý spád a ty se ani nenadáš a bude se blížit závěr tvého programu. A právě tady obvykle nastupuje podobný pocit jako při příjezdu, jen v úplně opačném gardu, kdy tě přepadne panika, že něco krásného končí a ty se musíš vrátit.

A my pro tebe máme – jak jinak, že? – další skvělou zprávu. Program Au Pair USA si totiž můžeš protáhnout až na dva roky a je to oblíbená možnost, jak ze svého amerického dobrodružství vytřískat úplné maximum.

Tak co, vyrazíš i ty na svých topových 730 dnů pod hvězdami a pruhy? A když zrovna vychytáš přestupný rok, získáš ještě jeden bonusový den navíc, haha!

  1.  Získáš zkušenost, kterou milují zaměstnavatelé

Všechno hezké musí jednou skončit a nejinak tomu bude i s tvým programem Au Pair. I když se po návratu “z Améru” možná budeš chvíli cítit jako spisovatelé slavné Ztracené generace, kteří měli po skončení války problém nacházet hlubší smysl v běžném životě, postupně zjistíš, že celý tvůj pobyt byl jen začátek něčeho většího.

Nikde totiž není psáno, že nemůžeš vyrazit na některý další program, a pokud se po návratu rozhodneš nastartovat svoji pracovní kariéru, budeš mít před ostatními uchazeči jednu obrovskou výhodu, kterou si možná ani úplně neuvědomíš.

Během programu Au Pair totiž neskutečně lidsky vyrosteš. Získáš rozhled, naučíš se fungovat v cizím prostředí a v jiné kultuře, nabereš sebevědomí, budeš průbojnější, zodpovědnější a naučíš se plno hard skills i soft skills. O znalosti angličtiny ani nemluvě. A to budoucí zaměstnavatelé opravdu ocení!

A teď bonus – v COOLAGENT ti se vším pomůžeme

Znělo to všechno výše krásně, že? Ale jak začít? Kde podat přihlášku? Koho oslovit?

Neboj! Je nám jasné, že papírování, rešerše a shánění všech informací asi není nejzábavnější výplň tvých dnů, a proto jsme tu pro tebe my – agentura, která ti bude v ruce a ve všem nápomocná.

“Abych byla upřímná, papírování vůbec nerozumím, proto jsem vycestovala s COOLAGENT. Věděla jsem, že nebudu muset nikde dohledávat, co vše k pobytu potřebuji, jak to získám a co všechno mi díky tomu bude umožněno. A tak se i stalo, díky vám jsem měla vše naservírované na zlatém podnose. Do detailů jste mě informovali, co potřebuji a jak na to, a i v případě mých dotazů jsem vždy dostala rychlou a přesnou odpověď. Díky,” chválí nás například naše klientka Klára.

Tak buď jak Klára a vyraž s námi vstříc USA!

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Pavla Smotlachová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Pavla Smotlachová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Mohlo by vás také zajímat

Záznam z webináře s naší Au Pair USA Adélou – 22.6.2023

11 července, 2023 | Au Pair USA

Záznam z webináře s naší Au Pair USA Adélou – 22.6.2023

Mrkni se na záznam z webináře s naší Au Pair Adélou, který proběhl živě dne 22.6.2023 Věříme, že v něm najdeš mnoho zajímavostí o životě Au Pair v USA a třeba Tě inspiruje k Tvému dobrodružství:-) A o čem Adéla mluvila? 😉 Pokud bys měla zájem o další informace nebo chceš pomoct s přihláškou, tak nás kontaktuj. Naše koordinátorky, které mají osobní zkušenosti s prací v zahraničí Ti rády se vším...

Au Pair USA

22 prosince, 2022 | Au Pair USA

Záznam z webináře o Au Pair USA s Marťou a Baru – 10.11.2022

Podívej se na záznam z webináře s našimi Au Pair Marťou a Baru, který proběhl živě dne 10.11.2022 Věříme, že v něm najdeš mnoho zajímavých informací ohledně Au Pair a životě v USA:-) O čem se Marťa a Baru bavily? 😉 Pokud bys měla zájem o další informace nebo chceš pomoct s přihláškou,  tak nás kontaktuj. Naše koordinátorky, které mají osobní zkušenosti s prací v zahraničí Ti rády...

Au Pair USA

9 května, 2022 | Au Pair USA

Jeď jako Au Pair do USA? Přečti si zkušenosti Pavly

Chceš být Au Pair v USA a nevíš, jak na to? Inspiruj se příběhem Pavly, která Ti ráda se vším pomůže – stačí jí jen napsat 🙂 Jak to všechno začalo? Po studiu střední školy v USA, zkušenostech jako Au Pair ve Francii a Anglii se mi po čase začalo stýskat opět po USA a v roce 2015 jsem se...

Nebo si můžete vybrat jinou kategorii

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?