Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Au Pair USA – Washington D.C.

O vycestování jako au pair jsem přemýšlela dlouhou dobu a na konci se rozhodovala mezi více destinacemi. Nakonec jsem moc ráda, že jsem se rozhodla pro USA. Chtěla jsem poznat novou kulturu, velikou motivací bylo také zlepšení angličtiny a mám moc ráda děti, takže au pair program byl pro mě jasná volba.

Vyřizování pobytu nebylo vůbec složité a hlavně jsem měla vždy velikou podporu od paní Smotlachové, která dělá svou práci na milion procent. Nikam jsem s vyřizováním nespěchala a i tak bylo všechno rychlé. Začala jsem si vyplňovat profil na začátku března 2022 a hned v dubnu měla zájem první rodiny, se kterou jsem se i později spojila (s žádnou jinou rodinou jsem neměla ani prostor mluvit, protože mi hostující rodiče zavolali 10 minut před mým dalším naplánovaným hovorem, že mě chtějí a já souhlasila, protože jsem si přála být s nimi). Nyní jsem tu přes 8 měsíců a akorát jsme podepsali vše potřebné, abych u nich zůstala i druhý rok.

„Do USA jsem se zamilovala. Bydlím ve Washington DC a vše mám dostupné na kole (mám přístup i k autu, ale pohodlnější je to na kole kvůli zácpám).“

Také cestuji ať už s hostující rodinou nebo kamarády. Měla jsem možnost poznat USA trochu více než z té řekneme “komerční” stránky díky hostující rodině.

Měla jsem velké štěstí, bydlím v domě pouze s babičkou. Dům přímo sousedí s domem rodinky a máme jednu společnou velkou zahradu (velká zahrada je v DC docela rarita, a tak tu máme hlavně v létě spoustu akcí, převážně pro rodinné kamarády). V domě mám svůj vlastní pokoj. Vše ostatní sdílím s babičkou, která se ale v dubnu stěhuje pryč. V budoucnu je naplánované spojení obou domů dohromady, takže do té doby budu v domě sama.

Pracuji každý všední den od 9 ráno. Převážně se starám o nejmenší 3 letou holčičku, která má poslední rok doma, než začne chodit do školy. Ostatní 3 děti rodiče odvážejí do školy. S nejmenší chodíme přes den například do knihovny, na tancování nebo gymnastiku. Malá po obědě spí, takže mám chvíli času pro sebe. Odpoledne kolem 4 hodin mi rodiče přivezou děti ze školy. Mají většinou plno aktivit po škole – hodiny zpěvu a klavíru, gymnastiku nebo šerm. Práci končím v 6 hodin, ale vždy zůstanu déle na večeři a popovídání s rodiči, se kterými mám skvělý vztah.
Denní program se mi bude měnit, protože hostující táta se bude vracet zpět do práce z home office. A také od příštího roku budu mít všechny děti ve škole, tak to bude trochu jiné.

Chceš taky prožít skvělý rok jako Au pair v USA?

 

Volný čas trávím hodně s kamarády. Chodíme do kina, nakupovat, na párty nebo na dobré jídlo. S rodinou často chodíme do divadla převážně na muzikály. Také cestuji, rodina mi vždy vyjde vstříc s volnem pro cestování.

„Lidé jsou tu hodně milí, přes prodavače v supermarketu po náhodné kolemjdoucí. Jen tak se vás zeptají jaký máte den a podobně.“

Také hodně cestuji s rodinou. Udělali jsme si roadtrip na Niagarské vodopády v Kanadě. První zastávka byli prarodiče ze strany hostitelského táty, kteří bydlí v New Yorku. Tam jsme strávili Vánoce. Další zastávka byly právě Niagárské vodopády a odtud jsme jeli do Michiganu, kde má hostitelská mamka dům u jezera. Mezi mé další oblíbené destinace patří Las Vegas! Z Vegas jsem jela na jednodenní výlet na Grand Canyon, který je dech beroucí. Hned na začátku pobytu jsem měla týden volno, a tak jsem ho využila na cestu do Portorika, které bylo úžasné! Dále mám ráda New York city, které je od DC vzdálené zhruba 4 hodinky, což je tady skoro nic. Navštívených míst a států mám o dost více, ale zmíněné cesty byly nejzajímavější!

 

„Mám spoustu skvělých zážitků! Hned týden po mém příjezdu jsme jeli na 2 týdny do Michiganu na dům u jezera.“

Zamilovala jsem si to tam! Dům se nachází uprostřed Michiganu, uprostřed ničeho. Domů se tam nachází více a všichni jsou tam jako velká rodina. Hlavně v létě je tam spousta lidí v mém věku, takže hned 2. týden v USA jsem měla snad 15 amerických kamarádů, což mi přišlo naprosto neuvěřitelné. S většinou jsem doteď v kontaktu a některé jsem viděla znovu na Silvestra. Michigan je autem dost daleko od DC, tak to není na časté navštěvování.

Můj pobyt předčil má očekávání, není tu nic s čím bych byla nespokojená nebo měla nějaký problém. Program au pair všem více než doporučuji! Pokud o tom jenom přemýšlíte, běžte do toho!!!

Momentálně prodlužuji na můj 2. rok jako aupair, ale myslím si, že pokud se do ČR vrátím, tak to nebude na dlouho. 🙂

Další podrobnosti najdete: AuPair v USA

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Pavla Smotlachová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár střípků z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Prohlédnout reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjistit více o nás
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?