Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Au Pair USA – New York

Krásný den,

velice se omlouvám, že se Vám ozývám až nyní, ale jsou dny, kdy se nezastavím a když už mám chvíli času, odpočívám, volám s rodinou a s kamarády z ČR, setkávám se s kamarádkami zde, plánuji výlety apod. 😀
Můj pobyt v USA je zatím pozitivní a pevně věřím, že to tak i zůstane! 😀
Zkusím shrnout své dojmy a informace pomocí otázek, které jste mi zaslala:
1. Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA jako au pair?
Podívat se do USA byl můj celoživotní sen! Vždy jsem se chtěla alespoň jednou za život podívat do USA, které jsem znala pouze z televize. Jelikož jsem byla vždy strašpytel a bála jsem se nových příležitostí, odhodlala jsem se k tomuto kroku až na poslední chvíli (ve 26 letech) kdy už jsem měla dost každodenní stejné rutiny a také jsem si uvědomila, že mám jednu z posledních možností svůj sen uskutečnit. Chtěla jsem zažít dobrodružství a au pair byla skvělou příležitostí, jak toho dosáhnout. Jednou, při cestě z práce, jsem se prostě rozhodla zavolat do agentury a bylo to!

 

2. Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo?
Díky paní Pavle z Cool Agent vyřizování nebylo nic složitého! Vždy, když jsem měla nějaké otázky, mohla jsem se na ní obrátit a ona mi s ochotou pomohla (děkuji za Vaší trpělivost!). Profil byl hotový téměř ihned a po schválení mého profilu se mi začali ozývat první rodinky. Proces hledání rodinky byl dlouhý, jelikož najít tu pravou rodinku, se kterou si „sednete“ je obtížné a zároveň hodně důležité. Já jsem hledala rodinku přibližně 7 měsíců, než jsem našla tu správnou, ale tohle je hodně individuální. Někdo si může najít rodinku do týdne, někomu to může trvat déle. Po „matchi“ s rodinkou následovalo vyřízení ostatních dokumentů a hlavně víz do USA. Samotný pohovor na ambasádě nebyl tak složitý, jak jsem si myslela. Všichni byli velice milí a ochotní!

 

au pair usa

 

3. Jaký je Váš dojem z dané země?
Ze začátku byl můj dojem z USA jeden velký šok! Amerika je obrovská země plná různých možností! Můj začátek pobytu probíhal u rodinky na letním sídle na Long Island jelikož bylo ještě léto a rodinka vždy tráví léto v letním sídle. To byl úplně jiný svět (každodenní procházky po pláži, letní akce,…). Poté jsme se přesunuli do městečka, kde rodina žije a to byla opět jiná Amerika. Asi nejvíce mě fascinovala velikost (vše je tu rozhodně větší, než na co jsme zvyklí – domy, auta, města…). Dále mě překvapila dostupnost potravin, léků apod. (seženete tady všechno a všude v podstatě v jakoukoliv denní i noční hodinu – záleží, kde bydlíte). USA může také nabídnout jak krásnou přírodu (národní parky, jezera, hory, vodopády,…), tak města, která vás doslova učarují svou velikostí a možnostmi!

 

4. Mohla byste nám popsat ubytování?
Se svou host rodinkou bydlím ve velkém domě, který má počet místností asi jako zámek v ČR. Mám svůj vlastní velký pokoj, kde mám k dispozici obrovskou postel, velkou šatní skříň (ta se hodí, věřte mi!), televizi a psací stůl. Naproti mému pokoji je koupelna se sprchovým koutem, 2 umyvadly, toaletním stolkem a záchodem. Koupelnu mám celou pro sebe. Vedle mého pokoje máme domácí fitness, které mohu využívat kdykoliv. Za touto místností je také nevyužitý pokoj s velkou televizí a gaučem, což většinou mohu využít, když mě někdo navštíví. Ostatní místnosti, jako je kuchyň, obývací pokoj, využíváme všichni. Jelikož jsem zde jako au pair, za ubytování nic neplatím.

 

Chci více informací o Au Pair USA
Bydlíme v menším městě v oblasti, kde bydlí spoustu dalších rodin. V centru města je mnoho obchodů, restaurací, kaváren, parků, fitness center a také pláž. Nic není v docházkové vzdálenosti, takže je určitě potřeba mít k dispozici auto. Bez auta se člověk v USA nikam nedostane. 😀

 

5. Jak vypadá Váš typický pracovní den?
Můj pracovní den závisí na aktivitách dětí a host maminky. Abych to více upřesnila – starám se o 5 dětí (jejich aktivity jsou lední hokej, jízda na koni, tanec, basketbal, jiu-jitsu, hra na klavír, fotbal), maminka je nezaměstnaná. Vždy si s host maminkou dopředu řekneme plány na další dny. Někdy jde maminka na ranní jógu a tak začínám pracovat od rána a hlídám nejmenší dceru. Většinou trvá hlídání 2 hodiny. Před hlídám nebo po hlídání (podle toho, jak se mi chce vstávat 🙂 ) si volám s rodinou, s partnerem a s přáteli. Poté chodím většinou na procházky do přírody nebo se sejdu s některou z kamarádek. Takto využívám čas, dokud nepřijedou ostatní děti ze školy. Jakmile přijedou děti ze školy, začíná pro mě a pro mou host maminku rozvážení dětí po aktivitách. Hokejové tréninky jsou časově nejnáročnější a tak se někdy vracíme domů později. Občas moji host rodiče vyrazí na rande, což pro mě znamená postarat se o děti večer (večeře, sprcha, čištění zubů a postel). Víkendy mám většinou volné ale občas, když mají kluci hodně hokejových zápasů a host rodiče nestíhají, pomáhám jim s rozvozem a přípravou kluků nebo s rozvozem nejstarší dcery na basketbalové zápasy. Občas, když mám čas a nejstarší dcera také, tak společně vyrážíme na nákupy oblečení a kosmetiky.. Takový holčičí den 🙂

 

au pair usa

 

6. Co obvykle děláte ve volném čase?
I přesto, že to vypadá, že se občas nezastavím, mám opravdu dostatek volného času, který se snažím naplno využívat. Ve svém volném čase si volám s partnerem z Česka, s mou rodinou, odpovídám přátelům z Česka nebo si s nimi občas zavolám. Dále chodím na procházky, kde načerpávám další energii (tu také ráda čerpám v obchodech s oblečením nebo s kosmetikou – určitě musím doporučit Marshalls, T.J. Maxx (outlety značkového oblečení), Goodwill (sekáč se značkovým oblečením :)) a nebo prostě jen tak odpočívám u filmů. Také se tu scházím s kamarádkami, se kterými buď jdeme jen pokecat na kafe, nakupovat nebo plánujeme výlety po USA!

 

7. Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsala typicky místního člověka?
Asi nejvíce mile mě překvapilo chování zdejších lidí. Většinou jsou milí, přátelští a usmívají se na vás. 🙂 Já se pohybuji mezi lidmi, kteří nejvíce řeší hokej a většinou se mezi sebou vídají na zápasech a tréninkách takže si povídají o předešlých událostech a novinkách (samozřejmě když se jedná o maminky tak ty si vymění nejnovější drby :)) Když se tak zamyslím, vzpomínám si, že mě také mile překvapilo, jak mě mezi sebou přijala nejen samotná rodinka, ale také jejich příbuzní, přátelé a známí z hokeje a jiných koníčků.

 

Nejsem si jistá, jak bych popsala typicky místního člověka.. Pohybuji se v oblasti lidí, kde se vše točí kolem hokeje takže každý fandí nějakému týmu, lidé se vesměs baví stále o hokeji.. Hodně záleží na lokalitě. Tady u New Yorku jsou lidé, kteří jsou fajn, bohužel se tu dají najít i povrchní lidé. Asi jako všude. Ale víc převažují milí lidé. 🙂 Vzpomínám si, že když jsem navštívila například Californii a Floridu, lidé byli více uvolnění, přátelští a pokaždé, když potřebujete, jsou vám ochotní pomoct! 🙂 Moji host rodiče jsou například úžasní. Host maminka pochází z Texasu, kde jsou lidé opravdu moc přátelští, laskaví a vždy ochotní pomoct 🙂 Občas i trochu blázniví 😀

 

8. Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívila?
Určitě všechna místa, která jsem navštívila, byla něčím zajímavá. Ale nejvíce mě zaujaly národní parky USA (navštívila jsem Valley of Fire, Zion, Bryce Canyon, Arches, Antelope canyon, Horseshoe Bend a Grad Canyon). Příroda je tu opravdu úchvatná! U některých parků je až neuvěřitelné, jak si příroda dokáže pohrát! Také například Las Vegas, které bylo součástí výletu do národních parků, mě zaujalo svou velikostí a nekonečnými možnostmi!
Na Floridě mě zase zaujalo město Miami svou přírodou, krásnými plážemi, nočním životem a obecně neuvěřitelnou atmosférou. Poté například New York, který je ooopravdu obrovský a nejdete tu naprosto všechno!
Také jsem měla možnost navštívit například Nashville v Tennessee a to byl úžasný zážitek! Jedna dlouhá ulice plná lidí, barů, živé muziky a zábavy! Když člověk potřebuje „vypnout“ a poslechnout si pěknou muziku, určitě je tohle město dobrá volba!

 

9. Jaký je největší zážitek z pobytu?
Největší zážitek z pobytu byla návštěva Los Angeles jelikož to byl můj největší sen už od dětství! Kromě známé Santa Monicy a Malibu jsem navštívila také Universal Studios, což bylo krásné nahlédnutí do filmového světa! Zejména při představení, kdy bylo divákům ukázáno, jak se tvoří filmové efekty! To byl pro mě druh zážitku, při kterém se vám zatají dech! Dále když jsme si s kamarádkou půjčily kolo a projely se po Venice Beach, když jsme se procházely po Malibu beach a nebo když jsme si koupily lístek na Pacific Wheel v Santa Monice a mohly vidět město z jiného úhlu! Já jsem obecně milovník filmů a videoher takže v LA jsem byla unešená úplně ze všeho!

 

10. Splnil pobyt Vaše očekávání?
Do USA jsem přijela s velkou nejistotou, jestli to všechno zvládnu. Měla jsem 2 očekávání – cestovat a naučit se pořádně anglicky. Cestování se určitě plní, navštívila jsem místa, která jsem navštívit chtěla a plánuju navštívit ještě mnoho dalších míst! Druhé očekávání (rozmluvit se anglicky) se také plní, určitě vnímám pokrok (umím toho říct více, než jsem uměla před odjezdem).. To víte – každodenní práce s dětmi, kdy vám nezbyde nic jiného, než mluvit anglicky vás prostě musí rozmluvit!
Kromě toho program předčil má očekávání – našla jsem si tu přátele, seznámila jsem se se zajímavými lidmi a poznala úplně jinou kulturu. Obecně vše, co jsem viděla pouze ve filmech znám nyní jako skutečnost!

 

11. Doporučila byste program ostatním zájemcům?
Pokud váháte, jestli tenhle krok do neznáma uděláte, udělejte to! Nebudete litovat! Vystoupit ze své komfortní zóny chce určitě odvahu, ale od každého, kdo ten krok udělal, jsem nikdy neslyšela, že by něčeho litoval. Ani já ne! Díky tomuto programu jsem si splnila tolik snů, poznala novou kulturu, nové přátele a odnáším si mnoho nových zkušeností! Určitě zažijete dny, kdy vám bude smutno.. Na začátku pobytu si budete klást otázku, jestli jste udělali správnou věc ale postupem času uvidíte, jak se vše bude měnit k lepšímu. 🙂

 

12. Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?
V budoucnu budu určitě podnikat výlety, dovolené apod. Pobyt v zahraničí, vzhledem k mému dlouholetému vztahu s přítelem, už asi neuskutečním. Myslím, že už by mě za další takový nápad přítel přinejmenším přizabil 😀 Ale určitě hodlám stále cestovat a poznávat ze světa co nejvíce to půjde!
Mějte se hezky
Adéla

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Pavla Smotlachová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Pavla Smotlachová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 29 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?