Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Au Pair USA – Oregon

1. Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA?

Au pair program jsem chtěla zkusit už když jsem byla na střední škole, ale rozhodla jsem se jít po maturitě na vysokou školu. To mě ale nenaplňovalo, tak jsem si studium přerušila a rozhodla se vyrazit na druhou stranu světa. Motivací pro mě bylo zlepšení angličtiny, cestování a celkově život v Americe.

2. Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo? Byla jste s našimi službami spokojená?

Upřímně jsem se dost bála vyřizování  a možná i to mě drželo tak dlouho zpátky, než jsem se rozhodla pro au pair program. Každopádně jsem byla velmi mile překvapena, jak snadné to je. Já osobně jsem chtěla odletět co nejdříve, což se mi i podařilo.
Na začátku března 2022 jsem poprvé volala s paní Pavlou a na konci března jsem už měla dokončeny profil a čekala na schválení. Koncem dubna jsem byla v „matching“, kdy se mi začaly ozývat první rodinky. Začátkem května jsem měla vybranou rodinku a sjednala si termín na ambasádě. Do USA jsem přiletěla na konci července 2022.
Jak jsem již zmiňovala, o au pair programu jsem přemyslela někdy v roce 2014 na střední škole, kde jsem poprvé slyšela o COOLAGENT a byla mi agentura doporučována. Takže když jsem se po letech konečně rozhoupala, hned jsem věděla, kde začít. A nemohla jsem si vybrat lépe. S celým vyřizováním mi pomáhala paní Pavla, která je velmi milá, vždy mi odpověděla na veškeré dotazy a byla se mnou v kontaktu celou dobu.

3. Jaký je Váš dojem z dané země?

Amerika je úplně něco jiného než Česka Republika. Ze začátku jsem tu byla tak trochu ztracená, ale zvykla jsem si rychle. Myslím si  ale, ze dost záleží i na rodince. Já jsem měla opravdu velké štěstí, moje rodinka mi od začátku se vším hodně pomáhá. Amerika je velmi rozmanitá, je tu všechno na co si vzpomenete. Ale zároveň mi tu mnoho věcí, které máme v Česku, chybí.
Chceš taky prožít skvělý rok jako Au Pair v USA?

4. Mohla byste nám popsat ubytování?

Bydlím v lokalitě, která je bezpečná a vše je poměrně blízko. Centrum je jen 10 minut autem a je zde hodně podniků, kam mohu dojit i pešky.
Můj pokoj se nachází v „basement“ (nechci psát sklep, protože já osobně si pod tím představím naše české sklepy, což tady není), kde mám i svoji vlastní koupelnu. Je tam také obývací místnost, kde koukáme na filmy nebo teď naposledy jsme tam společně koukali na Super Bowl. V dalším patře se nachází kuchyň s obývacím pokojem, jídelna, koupelna a pokoj pro hosty. V posledním patře je pokoj, playroom a koupelna moji host kid, ložnice rodičů, pracovna a prádelna.
Můj pokoj je útulny a opravdu rychle jsem si zvykla. Velmi mi vyhovuje, ze jsme „oddělení“ a každá má, dalo by se říct, vlastní patro. Takže když jdu večer s kamarády ven a vrátím se později, nikoho tím neruším, jelikož mam vchod hned vedle pokoje.
au pair USA

5. Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Pracuji od pondělí do pátku. Když je potřeba, tak mě rodinka občas poprosí o pár hodin během víkendu, to se ale moc často nestává.
Ráno v 6:40 vzbudím host kid a přesouváme se do kuchyně, kde připravím snídani. Mezitím co jí snídani, ji do batohu sbalím pití, snack a lunch box. Po snídani jdeme do koupelny, kde si vyčistí zuby, potom se oblékne a učešu jí vlasy. V 7:30 vyrazíme na autobus.
Domu většinou přijdu kolem 8:00, a pak mám volno. Akorát v pondělí peru prádlo moji host kid, takže mám volno až kolem 10:00.
Odpoledne jí ve 16:00 vyzvednu z autobusu. Většinou jsme po tom ještě chvíli venku, jelikož je vedle autobusové zastávky houpačka, na které ráda traví čas se svými kamarády. Teď nám začalo v Portlandu svítit sluníčko, takže chodíme i často na kolo nebo koloběžku s dětmi od sousedů. Domů příjdeme kolem 16:30. Většinou něco vyrábíme nebo hrajeme. Když má po příchodu hlad, tak jí připravím malý snack před večeří. Po 17:00 začínám připravovat večeři a lunch box na další den. Kolem 17:30 většinou večeří.
Po večeři trénuje hraní na piano a když je čas, tak si hraje. V 18:30 se jde koupat, potom vyčistíme zuby a když máme čas, tak spolu vybíráme oblečení na další den. Potom přichází na řadu čtení pohádky a v 19:00 večer jde spát.

6. Co obvykle děláte ve volném čase?

V týdnu chodím ve volnem case nejčastěji do posilovny nebo na procházku. Když mají jiné au pair čas, tak travím čas s nimi. Nebo jedu nakupovat.
Víkendy mám volné, takže se je snažím trávit s kamarády. Většinou jedeme na výlet, který obvykle zakončíme v restauraci nebo baru. Víkendy občas využívám k cestování po Americe.

7. Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsala typicky místního člověka?

Rozhodně mě na Oregonu mile překvapila příroda. Je tu mnoho možnosti na výlety nebo pikniky. Já bydlím v Portlandu a líbí se mi, ze je vše poměrně blízko. Hodinka a půl na pobřeží nebo taky hodinka a půl do hor, kde se dá lyžovat. Lidé jsou tady moc milí a přátelští. Přijde mi, že tady lidé žijí „pomaleji“ než třeba v LA, Miami, NY a dalších městech. Což můžete dost vidět třeba na silnicích. V Portlandu se jezdí velmi pomalu, takže potom, když jsem jezdila ve Virginii nebo na Floridě, tak jsem se docela bála. Hodně lidí se sem stěhuje z větších měst a velmi často z důvodu, ze založili nebo chtějí založit rodinu.

8. Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívila?

Co se týče Oregonu, tak jsme byly s holkami ve městě jménem Eugene na americkém fotbale, což byl obrovsky zážitek, nepopsatelná atmosféra. S rodinkou jsme navštívili pobřeží Oregonu. Příroda v Oregonu je opravdu krásná. Dále jsem navštívila Los Angeles, Washington D.C. a Miami. Každé město má podle mě své kouzlo. Překvapilo mě, jak je ve Washington D.C. všechno blízko. Mám ještě v plánu navštívit další místa, jelikož si nyní spíše užívám americky život v Portlandu. Ale mám v plánu pobyt prodloužit a rozhodně se podívám do více měst, které mám na svém wish listu.
Au pair USA

9. Jaký je největší zážitek z pobytu?

Myslím si, že mě ještě čeká spousta zážitků, ale zatím největší asi sportovní zápasy v Americe, ačkoliv já na sport moc nejsem. Atmosféra na stadionech je něco neuvěřitelného.

10. Splnil pobyt Vaše očekávání?

Rozhodně! Řekla bych, že to bylo nejlepší rozhodnuti, ačkoliv jsem se ze začátku bála, jak to budu zvládat. Nicméně nyní tu mám druhou rodinu a myslím, že na konci pobytu bude hodně těžké se vrátit zpátky do Česka. Ačkoliv chci prodloužit s jinou rodinkou, protože chci zkusit život i v jiném státě, tak už se s mojí současnou rodinkou domlouváme, ze mě přijedou navštívit do ČR po skončení au pair programu.

11. Doporučila byste program ostatním zájemcům?

Určitě. Myslím si, že je to skvělá příležitost si nejen zlepšit angličtinu, ale také si člověk uvědomí co v životě chce a pozná nové lidi, místa, kulturu. Základem je ale podle mě si vybrat skvělou rodinu. Přijde mi, že hodně holek si vybírá město a ne host rodinu, a pak jsou z pobytu zklamané. Každopádně díky programu se cítím vice sebevědomá a jsem vice průbojnější, s čímž jsem měla dlouho problém. Dříve jsem měla pocit, ze sama některé věci nezvládnu, tady musím a zvládám.

12. Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?

Rozhodně ano. Před Amerikou jsem se bála kamkoliv vycestovat, přišlo mi to složité. Nyní cestuju po Americe sama a užívám si to. Přemýšlím, že po au pair pobytu bych zkusila život v Anglii.

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Pavla Smotlachová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Pavla Smotlachová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 29 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?