Jeď jako Au Pair do USA? Přečti si zkušenosti Pavly

Chceš být Au Pair v USA a nevíš, jak na to?

Inspiruj se příběhem Pavly, která Ti ráda se vším pomůže – stačí jí jen napsat 🙂

Jak to všechno začalo?

Po studiu střední školy v USA, zkušenostech jako Au Pair ve Francii a Anglii se mi po čase začalo stýskat opět po USA a v roce 2015 jsem se rozhodla vrátit jako Au Pair USA a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí! Amerika mi moc chyběla a chtěla jsem tam opět žít, nebýt jen turista.

„Au pair program byl skvělá volba… po svých zkušenostech mohu opravdu všem doporučit!“

Program au pair v USA je cenově velmi výhodný – americká rodinka hradí většinu nákladů (zpáteční letenky, pojištění, kapesné, stravu, ubytování, příspěvek na studium, placenou dovolenou a další). Proč to tedy nezkusit? 

Padla jsem si do oka s čtyřčlennou rodinou z Chevy Chase v Marylandu, což je velmi blízko Washingtonu D.C., hlavního města USA. Otec právník David, matka zdravotní sestra Kim, dvě holčičky ve věku 8 a 10 let Olivia a Sofia a bígl Greta již několik au pair přede mnou hostili a věděli tedy, co od programu očekávat.  Rodina bydlela ve velkém rodinném domě se zahradou, kde často pořádali tzv. barbecue – grilování s přáteli. Každá z holčiček měla svůj pokoj s vlastní přilehlou koupelnou. Můj pokoj se nacházel v přízemí, kde byla i dětská herna s klavírem, na který slečny pilně cvičily.

Au Pair USA

„Rodinka mě přivítala vyvěšenou českou vlajkou, vlajka byla sice obráceně, ale snaha se cení! :-))“

Jaký byl můj pracovní rozvrh?

Ráno jsem připravila snídani pro obě holčičky a oběd, který si braly s sebou do školy. Hlavním jídlem dne je večeře, kde se schází celá rodina a povídá si o událostech dne.

Obě holčičky navštěvovaly soukromou dívčí školu a mým úkolem bylo je do školy a ze školy bezpečně dovézt. Řízení v USA není náročné, silnice jsou široké a auta na automatické řazení. Překvapilo mě, že někteří Američané opravdu jezdí autem téměř všude, i na vzdálenosti, které by bylo možné procházkou ujít za pár minut.

Po návratu do domu bylo mým úkolem uklidit kuchyň po snídani a vyvenčit pejska Gretu.

Pak následovalo volno až do odpoledních hodin, kdy jsem měla možnost navštěvovat vzdělávací kurzy, prozkoumávat okolí či relaxovat. Já se často vydávala na projížďky na kole a také navštěvovala místní univerzitu, kde jsem studovala výuku angličtiny pro cizince (na kterou mi přispívala rodina).

Kolem 15. hodiny jsem dívky opět vyzvedávala a rozvážela do různých mimoškolních aktivit, např. klavír, tanec, divadelní kroužek nebo plavání. Po příjezdu domů z mimoškolních aktivit kolem 17. hodiny jsem Sofii a Olivii pomáhala s domácími úkoly a až poté si dívky mohly hrát nebo odpočívat.

Poté už domů přicházela matka Kim z nemocnice a vařila se společná večeře. O Američanech se často říká, že se stravují velmi nezdravě především ve fastfoodech a mají nadváhu (což ale neplatilo v mé rodině, tam se jedno zdravě).

Au Pair USA

Po večeři už jsem měla volno a rodiče dívky připravili do postele bez mé pomoci.

V letních měsících byl můj rozvrh úplně jiný, holky nechodily do školy, a tak jsem byla hlavní organizátorkou her a aktivit já.

Během volných víkendů, dvoutýdenní placené dovolené a závěrečného měsíce k cestování jsem se snažila z Ameriky vidět, co nejvíce! Navštívila jsem spoustu nádherných míst. Cestovala jsem jak s kamarádkami, s hostitelskou rodinou nebo i na vlastní pěst!:-)

V USA jsem našla přátele na celý život!

Po návratu z USA jsem získala pozici učitelky angličtiny v Číně, nedaleko Shanghaje. Poté studovala ve Skotsku… ale to už je jiný příběh… 🙂

Momentálně se nacházím zpět v České republice, kde pracuji v COOLAGENT jako koordinátorka středoškolských a au pair programů v USA. Moc ráda Ti pomůžu zažít stejné dobrodružství jako já…kontaktuj mě emailu studium@coolagent.cz, nebo tel. čísle +420 601 124 368