Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Jeď jako Au Pair do USA? Přečti si zkušenosti Pavly

Chceš být Au Pair v USA a nevíš, jak na to?

Inspiruj se příběhem Pavly, která Ti ráda se vším pomůže – stačí jí jen napsat 🙂

Jak to všechno začalo?

Po studiu střední školy v USA, zkušenostech jako Au Pair ve Francii a Anglii se mi po čase začalo stýskat opět po USA a v roce 2015 jsem se rozhodla vrátit jako Au Pair USA a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí! Amerika mi moc chyběla a chtěla jsem tam opět žít, nebýt jen turista.

„Au pair program byl skvělá volba… po svých zkušenostech mohu opravdu všem doporučit!“

Program au pair v USA je cenově velmi výhodný – americká rodinka hradí většinu nákladů (zpáteční letenky, pojištění, kapesné, stravu, ubytování, příspěvek na studium, placenou dovolenou a další). Proč to tedy nezkusit? 

Padla jsem si do oka s čtyřčlennou rodinou z Chevy Chase v Marylandu, což je velmi blízko Washingtonu D.C., hlavního města USA. Otec právník David, matka zdravotní sestra Kim, dvě holčičky ve věku 8 a 10 let Olivia a Sofia a bígl Greta již několik au pair přede mnou hostili a věděli tedy, co od programu očekávat.  Rodina bydlela ve velkém rodinném domě se zahradou, kde často pořádali tzv. barbecue – grilování s přáteli. Každá z holčiček měla svůj pokoj s vlastní přilehlou koupelnou. Můj pokoj se nacházel v přízemí, kde byla i dětská herna s klavírem, na který slečny pilně cvičily.

Au Pair USA

„Rodinka mě přivítala vyvěšenou českou vlajkou, vlajka byla sice obráceně, ale snaha se cení! :-))“

Jaký byl můj pracovní rozvrh?

Ráno jsem připravila snídani pro obě holčičky a oběd, který si braly s sebou do školy. Hlavním jídlem dne je večeře, kde se schází celá rodina a povídá si o událostech dne.

Obě holčičky navštěvovaly soukromou dívčí školu a mým úkolem bylo je do školy a ze školy bezpečně dovézt. Řízení v USA není náročné, silnice jsou široké a auta na automatické řazení. Překvapilo mě, že někteří Američané opravdu jezdí autem téměř všude, i na vzdálenosti, které by bylo možné procházkou ujít za pár minut.

Po návratu do domu bylo mým úkolem uklidit kuchyň po snídani a vyvenčit pejska Gretu.

Pak následovalo volno až do odpoledních hodin, kdy jsem měla možnost navštěvovat vzdělávací kurzy, prozkoumávat okolí či relaxovat. Já se často vydávala na projížďky na kole a také navštěvovala místní univerzitu, kde jsem studovala výuku angličtiny pro cizince (na kterou mi přispívala rodina).

Kolem 15. hodiny jsem dívky opět vyzvedávala a rozvážela do různých mimoškolních aktivit, např. klavír, tanec, divadelní kroužek nebo plavání. Po příjezdu domů z mimoškolních aktivit kolem 17. hodiny jsem Sofii a Olivii pomáhala s domácími úkoly a až poté si dívky mohly hrát nebo odpočívat.

Poté už domů přicházela matka Kim z nemocnice a vařila se společná večeře. O Američanech se často říká, že se stravují velmi nezdravě především ve fastfoodech a mají nadváhu (což ale neplatilo v mé rodině, tam se jedno zdravě).

Au Pair USA

Po večeři už jsem měla volno a rodiče dívky připravili do postele bez mé pomoci.

V letních měsících byl můj rozvrh úplně jiný, holky nechodily do školy, a tak jsem byla hlavní organizátorkou her a aktivit já.

Během volných víkendů, dvoutýdenní placené dovolené a závěrečného měsíce k cestování jsem se snažila z Ameriky vidět, co nejvíce! Navštívila jsem spoustu nádherných míst. Cestovala jsem jak s kamarádkami, s hostitelskou rodinou nebo i na vlastní pěst!:-)

„V USA jsem našla přátele na celý život!“

Po návratu z USA jsem získala pozici učitelky angličtiny v Číně, nedaleko Shanghaje. Poté studovala ve Skotsku… ale to už je jiný příběh… 🙂

Momentálně se nacházím zpět v České republice, kde pracuji v COOLAGENT jako koordinátorka středoškolských a au pair programů v USA. Moc ráda Ti pomůžu zažít stejné dobrodružství jako já…kontaktuj mě 🙂

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Pavla Smotlachová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Pavla Smotlachová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Mohlo by vás také zajímat

Au pair usa

1 srpna, 2023 | Au Pair USA

10 důvodů, proč musíš zažít Au Pair USA na vlastní kůži

“Chci žít tak, abych měla o čem vyprávět svým vnoučatům. Chci být cool babka, jít příkladem ostatním a poznat svět, dokud jsem mladá.” To je začátek nějakého bestselleru? Ale kdeže, tak začíná recenze od jedné naší klientky, která vyrazila na program Au Pair USA. Chceš být jednou cool babka nebo děda i ty? Bavilo tě hlídat děti známým...

Záznam z webináře s naší Au Pair USA Adélou – 22.6.2023

11 července, 2023 | Au Pair USA

Záznam z webináře s naší Au Pair USA Adélou – 22.6.2023

Mrkni se na záznam z webináře s naší Au Pair Adélou, který proběhl živě dne 22.6.2023 Věříme, že v něm najdeš mnoho zajímavostí o životě Au Pair v USA a třeba Tě inspiruje k Tvému dobrodružství:-) A o čem Adéla mluvila? 😉 Pokud bys měla zájem o další informace nebo chceš pomoct s přihláškou, tak nás kontaktuj. Naše koordinátorky, které mají osobní zkušenosti s prací v zahraničí Ti rády se vším...

Au Pair USA

22 prosince, 2022 | Au Pair USA

Záznam z webináře o Au Pair USA s Marťou a Baru – 10.11.2022

Podívej se na záznam z webináře s našimi Au Pair Marťou a Baru, který proběhl živě dne 10.11.2022 Věříme, že v něm najdeš mnoho zajímavých informací ohledně Au Pair a životě v USA:-) O čem se Marťa a Baru bavily? 😉 Pokud bys měla zájem o další informace nebo chceš pomoct s přihláškou,  tak nás kontaktuj. Naše koordinátorky, které mají osobní zkušenosti s prací v zahraničí Ti rády...

Nebo si můžete vybrat jinou kategorii

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?