Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Au Pair USA – Connecticut

Dobrý den,

Velice se omlouvám za pozdní odpověď.

Děkuji za zeptání, mám se tu báječně, takové štěstí na rodinu jsem opravdu nečekala. Níže posílám odpovědi na vaše otázky, bohužel nejsem úplně fotogenický typ a nemám povolení od kamarádů či host rodiny, takže posílám spíše fotky z cest.

Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA?
Poznat svět byl vždycky můj sen a když mě nevzali na školu, věděla jsem, že je ta pravá chvíle. S Amerikou jsem svůj sen začala především proto, že bylo nejjednodušší se do země po covidu dostat. Havaj byla vždycky v mé TOP 3 tak jsem si řekla, proč ne. A přes to, že jsem přímo na Havaji nakonec neskončila, rozhodnutí nijak nelituji. A jak lépe poznat danou zemi než žít s lidmi, co zde bydlí celý život a poznat jejich kulturu a návyky už od malička. Vzhledem k tomu že i má mamka a teta cestovali v mládí jako Aupair tak proč nevytvořit rodinnou tradici .

Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo? Byla jste s našimi službami spokojená?
Abych byla upřímná já papírování vůbec nerozumím, to byl jeden z důvodů proč jsem si zvolila vycestování přes agenturu. Věděla jsem, že nebudu muset nikde dohledávat, co vše k pobytu potřebuji, jak to získám a co všechno mi díky tomu bude umožněno. A tak se i stalo, díky agentuře jsem měla vše naservírované na zlatém podnose. Do detailů mě informovali, co potřebuji a jak na to a i v případě mých dotazů jsem vždy dostala rychlou a přesnou odpověď. S žádostí jsem začínala někdy kolem srpna/ září a tím, že jsem věděla, že bych ráda odjela až po novém roce, nemusela jsem nijak spěchat, ale i tak se vyřídilo vše neskutečně rychle.

Jaký je Váš dojem z dané země?
Nikdy jsem nepatřila ke skupině lidí, co je z Ameriky úplně paf, takže jsem si ani nedělala nijak velké naděje, že to bude jak ve filmu. Ale popravdě řečeno, tak trochu jak ve filmu se tu cítím. Zatím jsem sice neprocestovala všechny státy, ale vše mi přijde tak 10x maximalizované oproti Evropě, větší budovy, větší auta, větší porce v restauracích, větší množství lidí,… Což pro někoho může být naprosto dokonalé a pro někoho pravý opak. Řekla bych, že já jsem někde uprostřed, nejsem fanoušek přelidněných míst a jsem spíše na přírodu než na budovy. Ale na druhou stranu to je jedna z výhod Ameriky, tím, že je tak obří si tu každý přijde na své a alespoň poznáte něco nového.

„Můj původní plán byl najít si rodinku někde na Havaji a bydlet rok na místě nepopsatelné přírody, ale dala jsem na radu dalších Aupair a na místo dokonalého spotu jsem hledala dokonalou rodinu a ještě že tak.“

Mohla byste nám popsat ubytování?
Momentálně bydlím ve státě Connecticut v malém, ale přesto velkém městečku přibližně hodinku od New Yorku. Velký, bílý americký dům s hlavními dveřmi jako ve většině hollywoodských filmech je teď mým domovem a žije se mi zde jako v bavlnce. Mám pro sebe celý „base“ nebo bych spíš mohla i říct celý byt, vlastní koupelna, vchodové dveře, lednička, mrazák…. a má nejoblíbenější, obří, pohodlná postel.

Jak vypadá Váš typický pracovní den?
Vše záleží, co je zrovna za den a jaká je momentální sportovní sezona. Ale ve směs pokud mě rodinka ráno potřebuje, což se nestává moc často, protože vědí že si ráda přispím, připravím dětem snídani,  nejmladšího, odvezu do „školky“. Od 9 do 12 hodin mám čas pro sebe protože jsou všichni ve škole. Většinou ve 12 hodin vyzvedávám nejmladšího ze školy, udělám oběd a pak spolu trávíme čas, hrajeme hry, chodíme do parků.  Nejstarší děti se pak sami odpoledne vrací autobusem domů, udělají si úkoly a já mezitím připravím nějakou tu sváču. Tím, že rodinka má tři aktivní děti, kteří mají většinou kroužky v podobnou dobu na naprosto odlišných místech se obvykle s rodiči domluvíme kdo, kde bude s kým a podle toho připravím a odvezu daného na kroužek. Pokud nám čas dobře vychází máme doma všichni společnou večeři a potom, je-li potřeba, připravím děti na večerku a uložím ke spaní. To se ale stává jen zcela výjimečně. Víkendy mám většinou všechny volné.

Chci také zažít rok v USA

Co obvykle děláte ve volném čase?
Ve volném čase se snažím poznávat kulturu a cestovat, ale abych pravdu řekla Amerika není nejlevnější zemí světa a já taky nejsem zrovna spořivá. Takže když zrovna není na objevování nejvhodnější doba, chodím na procházky se psem, trávím čas s ostatními Aupair a nebo prostě jen relaxuji, koukám na filmy a užívám si amerických sladkostí.

Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsal/a typicky místního člověka?
Překvapivých věcí ať už milých či nemilých je v Americe opravdu dost, ale věc na kterou si pořád nemůžu zvyknout je věta „How you doing?“, kterou na vás chrlí všichni ze všech stran. I přes to, že vaše odpověď pravděpodobně ani většinu lidí asi ani nezajímá, je to něco na co si nemůžu zvyknout. Možná je to jen můj dojem, ale v Česku tak nějak každý žije ve své bublině a moc často se nestává, že by se vás například pracovníci v supermarketu ptali na to jak se máte. V Americe nejen, že se vás na to ptá každý člověk, který s vámi přijde do styku, ale zároveň i většina upřímně reaguje na vaší odpověď, což mě popravdě vždycky dostává do naprosto nekomfortní situace, jelikož nikdy nevím, co říct, ale i tak je milé, že se zajímají.

Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívil/a?
Jak už jsem psala výše, Amerika není zrovna nejlevnější, ale i tak se snažím cestovat co to jde. Ale řekla bych že každé místo je něčím zajímavé, ať už uměním, architekturou, jídlem, lidmi či historií. Vše má své pro a proti a každému se líbí něco jiného, takže co pro někoho zajímavé může být pro druhého zcela nudné, ale za sebou mám již státy New York, Connecticut, Massachusetts, Florida, Louisiana, Georgia, New Jersey a Jižní Karolína. A v nejbližším obdobím je v plánu New Hampshire, Vermont a Kalifornie.

Přečti si rozhovor s Au Pair Martinou

Jaký je největší zážitek z pobytu?
Velkých zážitků je opravdu mnoho a je těžké vybrat jen jeden. Ale nejvíce mi v paměti utkvěl můj první den strávený v New Yorku pouze společně s mojí hostmum. Ne jen že mi ukázala mnoho nádherných míst, jedli jsme chutná jídla a povídali si o všem možném. Třešničkou na dortu avšak bylo když jsme se toulali ulicemi velkého jablka a náhodně narazili na natáčení pokračování Sexu ve městě.

Splnil pobyt Vaše očekávání?
I přesto, že čas tu neuvěřitelně letí a už jsem v polovině své cesty přijdu si stále jako na začátku. A myslím, že dokud nebudu u úplného konce nemohu na 100% říci, zda pobyt splnil nebo nesplnil moje očekávání. Ale rozhodně musím říci, že si tu nemám na co stěžovat.

Doporučila byste program ostatním zájemcům?
Rozhodně. Ať už jsi nejste zcela jistí nebo jen hledáte nějakou delší změnu od dočasného stereotypu, tohle je rozhodně první krok správným směrem.

Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?
Samozřejmě, jak už jsem uvedla cesta kolem světa byl vždycky můj sen a tohle je teprve jen začátek. Další na seznamu je Nový Zéland a Asie

 

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Pavla Smotlachová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Pavla Smotlachová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 29 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?