Working holiday víza Kanada 2020

WORKING HOLIDAY VÍZA KANADA 2020

Working holiday víza jsou nejoblíbenějším typem víz do Kanady, protože umožňují žadatelům ve věku 18-35 let cestovat a legálně pracovat v Kanadě po dobu až 1 rok. Nejčastěji si zájemci hledají práci v oblasti hospitality (t.j. v hotelích, kavárnách a restauračních zařízeních), protože volných pozic je dost a lze zde pracovat i pouze na sezonu. Tento typ víz spadá do kategorie „Pracovní prázdniny“.
O tento typ víz lze žádat on-line. Od 21.11.2015 se změnil proces žádání o víza a žádosti už nefungují na principu kdo dřív zažádá, ten vízum získá. Žadatelé si musí vytvořit profil na stránkách ambasády a budou průběžné vyzvání, aby doložili potřebné dokumenty a požádali si o pracovní povolení. Pro rok 2020 je kvóta volných míst stanovena na 1000 a byla otevřena 9.12.2019.

Informace o počtu podaných a udělených žádostí a zda je stále možné přihlášky podávat najdete na stránkách kanadského velvyslanectví 

Doporučujeme také sledovat facebook kanadského velvyslanectví.

  Montreal

Základní podmínky pro Working holiday víza Kanada
– věk 18 – 35 let (včetně)
– být občan ČR s trvalým pobytem
– finanční prostředky na pokrytí počátečních nákladů na pobyt 2500 kanadských dolarů
– finanční prostředky na zakoupení zpáteční letenky
– zaplacené cestovní pojištění na celou dobu pobytu
– čistý trestní rejstřík
– uhrazený vízový poplatek 250 CAD
– uhrazený poplatek za biometrické údaje 85 CAD

Jak žádat o Working holiday víza do Kanady
1. Je potřebné vyplnit dotazník „Come to Canada“ který určí, zda jste vhodný kandidát / kandidátka a splňujete podmínky pro udělení Working holiday víz. Nezapomeňte si zapsat osobní číslo (personal reference code), které se Vám vygeneruje.

2. Při splnění podmínek si vytvořte profil myCIC (klikněte na Sign in to your account) pomocí osobního čísla, kde uvedete základní údaje jako národnost, identifikační údaje atd., poté budete zařazeni do příslušné kategorie (poolu). V poolu můžete být registrováni po dobu maximálně jednoho roku ode dne přihlášení.

3. Aplikace CIC bude poté v průběhu roku (12ti měsíců) zvát kandidáty, aby se do programu přihlásili a dodali zbývajíci dokumenty. Toto pozvání (Invitation to Apply) dostanete na Váš email, ale doporučujeme se pravidelně logovat do Vašeho účtu a kontrolovat ho. Toto pozvání však negarantuje, že Working holiday vízum získáte.

4. Jakmile získáte pozvání, máte 10 dní na to ho akceptovat. Pokud pozvánku do 10 dnů neakceptujete ani neodmítnete, tak propadá. Akceptace pozvánky – klikněte na Continue my profile / application – Work Permit – Star Application.

5. Po akceptaci pozvánky máte 20 dní na to, abyste nahráli potřebné dokumenty a uhradili imigrační poplatky.

Dokumenty se do systému nahrávají on-line a jedná se zejména o:
výpis z trestního rejstříku a jeho úředně ověřený překlad
pasovou fotografii o rozměrech 32 x 45 mm
– naskenovaný pas
životopis v angličtině
– vyplněný formulář „Family Information 5707
– vyplněný formulář „Schedule 1 – Application for a temporary resident visa made outside of Canada
– dále je třeba uhradit platební kartou účastnický poplatek ve výši 150 CAD + 100 CAD příplatek za Working Holiday vízum. Celkem tedy 250 CAD.
– nově je třeba uhradit poplatek za vyřízení biometrických údajů 85 CAD
– dále elektronicky podepíšete a přihlášku odešlete

6. V průběhu následujících 24 hodin dostanete oznámení do svého „MyCIC účtu“, kde budete vyzvání dodat biometrické údajů. Všechny instrukce budou uvedeny v dokumentu. Biometrické údaje musíte podat pouze osobně ve speciální kancelářích v Evropě do 30 dní. Kam se mám dostavit. 

Nyní už zbývá jen držet palce, aby Vaše žádost byla kladně vyřízena, lhůta pro udělení víza přibližně 8 týdnů.  Po schválení žádosti obdržíte dopis Port of Entry (POE). Na území Kanady je poté třeba vstoupit do 12 měsíců od schválení žádosti (datum do kdy je třeba do Kanady vstoupit bude uvedeno v POE).

7. Nyní se můžete v COOLAGENT zaregistrovat do programu, kde Vám bude pozice zajištěna ještě před odletem.

8. Můžete letět 🙂

9. Po vstupu do Kanady Vám bude na imigračním oddělení uděleno pracovním povolení. Nezapomeňte si proto vzít s sebou všechny potřebné dokumenty jako:

Port of Entry (POE) /Letter of Introduction
– cestovní pas
– potvrzení o zakoupeném cestovním pojištění na celou dobu plánovaného pobytu v Kanadě
– potvrzení, že máte dostatek finančních prostředků na bankovním účtu – 2500 CAD
zpáteční letenku nebo extra finanční prostředky
kopie dokumentů, které jste dokládali v průběhu Vaší žádosti o víza

Pokud nechcete jet do Kanady „na blind“, ale rádi byste využili asistenci agentury, COOLAGENT Vám nabízí následující balíčky.

Podmínkou cestování je obdržení Working holiday víz.

Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku:

Jarka Dudíková, jarka@coolagent.cz

nebo zavolejte na bezplatnou linku COOLAGENT zdarma z celé ČR: 800-1-AGENT (tj. 800-1-24368).