Working holiday víza Kanada

🇨🇦 Working holiday víza Kanada 🇨🇦

CO JE PROGRAM WORKING HOLIDAY (IEC)?

IEC je nejoblíbenějším programem do Kanady, protože umožňuje žadatelům ve věku 18-35 let cestovat a legálně pracovat v Kanadě po dobu až 1 rok. Typy pracovních míst sahají od pohostinství až po firemní stáže.

Průměrná doba zpracování všech náležitostí k programu IEC je min. 8 týdnů.

Právě NYNÍ je nejvyšší šance získat Working holiday víza na rok 2023 – POOL je už otevřený. Tak neváhej a přihlas se!

Tisíce lidí, kteří se zúčastní programu Working Holiday se nakonec stanou trvalými rezidenty Kanady. Zkušenosti z programu přispívají k vylepšení si CRS skóre (systém hodnocení pro získání trvalého pobytu).

WORKING HOLIDAY VÍZA KANADA 2023 – základní informace

Víza spadají do kategorie „Pracovní prázdniny“. O tento typ víz lze žádat on-line. Žadatelé si musí vytvořit profil na stránkách ambasády a budou průběžné vyzvání, aby doložili potřebné dokumenty, Job Offer a požádali si o pracovní povolení. Pro rok 2023 je kvóta volných míst stanovena na 1000 a byla otevřena v lednu 2023.

Informace o počtu podaných a udělených žádostí a zda je stále možné přihlášky podávat najdete na stránkách kanadského velvyslanectví . Doporučujeme také sledovat facebook kanadského velvyslanectví.

ZÁKLADNÍ PODMÍKY PRO IEC VÍZA

 • věk 18 – 35 let (včetně)
 • být občan ČR s trvalým pobytem
 • finanční prostředky na pokrytí počátečních nákladů na pobyt 2500 kanadských dolarů
 • finanční prostředky na zakoupení zpáteční letenky
 • zaplacené cestovní pojištění na celou dobu pobytu
 • čistý trestní rejstřík
 • uhrazený vízový poplatek 250 CAD
 • uhrazený poplatek za biometrické údaje 85 CAD
 • očkování na COVID 19 (2 dávky nebo jeden Johnson) viz. https://www.cic.gc.ca/english/work/iec/eligibility.asp

JAK ZAŽÁDAT O IEC VÍZA DO KONADY?

 1. Zaregistrujte se do programu COOLAGENT, kde Vám bude pozice zajištěna ještě před podání žádosti o víza.
 2. Je potřebné vyplnit dotazník „Come to Canada“ který určí, zda jste vhodný kandidát / kandidátka a splňujete podmínky pro udělení Working holiday víz. Nezapomeňte si zapsat osobní číslo (personal reference code), které se Vám vygeneruje.
 3.  Při splnění podmínek si vytvořte profil myCIC (klikněte na Sign in to your account) pomocí osobního čísla, kde uvedete základní údaje jako národnost, identifikační údaje atd., poté budete zařazeni do příslušné kategorie (poolu). V poolu můžete být registrováni po dobu maximálně jednoho roku ode dne přihlášení.
 4. Aplikace CIC bude poté v průběhu roku (12ti měsíců) zvát kandidáty, aby se do programu přihlásili a dodali zbývajíci dokumenty. Toto pozvání (Invitation to Apply) dostanete na Váš email, ale doporučujeme se pravidelně logovat do Vašeho účtu a kontrolovat ho. Toto pozvání však negarantuje, že Working holiday vízum získáte.
 5. Jakmile získáte pozvání, máte 10 dní na to ho akceptovat. Pokud pozvánku do 10 dnů neakceptujete ani neodmítnete, tak propadá. Akceptace pozvánky – klikněte na Continue my profile / application – Work Permit – Star Application.
 6. Po akceptaci pozvánky máte 20 dní na to, abyste nahráli potřebné dokumenty a uhradili imigrační poplatky. Dokumenty se do systému nahrávají on-line a jedná se zejména o:
  • výpis z trestního rejstříku a jeho úředně ověřený překlad
  • pasovou fotografii o rozměrech 32 x 45 mm
  naskenovaný pas
  • životopis v angličtině
  vyplněný formulář „Family Information 5707
  vyplněný formulář „Schedule 1 – Application for a temporary resident visa made outside of Canada
  dále je třeba uhradit platební kartou účastnický poplatek ve výši 150 CAD + 100 CAD příplatek za Working Holiday vízum. Celkem tedy 250 CAD.
  nově je třeba uhradit poplatek za vyřízení biometrických údajů 85 CAD
  dále elektronicky podepíšete a přihlášku odešlete
 7. V průběhu následujících 24 hodin dostanete oznámení do svého „MyCIC účtu“, kde budete vyzvání dodat biometrické údajů. Všechny instrukce budou uvedeny v dokumentu. Biometrické údaje musíte podat pouze osobně ve speciální kancelářích v Evropě do 30 dní. Kam se mám dostavit.
  Nyní už zbývá jen držet palce, aby Vaše žádost byla kladně vyřízena, lhůta pro udělení víza přibližně 8 týdnů.  Po schválení žádosti obdržíte dopis Port of Entry (POE). Na území Kanady je poté třeba vstoupit do 12 měsíců od schválení žádosti (datum do kdy je třeba do Kanady vstoupit bude uvedeno v POE).
 8. Můžete letět 🙂
 9. Po vstupu do Kanady Vám bude na imigračním oddělení uděleno pracovním povolení. Nezapomeňte si proto vzít s sebou všechny potřebné dokumenty jako:
  • Port of Entry (POE) /Letter of Introduction a Job Offer
  • cestovní pas
  potvrzení o zakoupeném cestovním pojištění na celou dobu plánovaného pobytu v Kanadě
  • potvrzení, že máte dostatek finančních prostředků na bankovním účtu – 2500 CAD
  • zpáteční letenku
  nebo extra finanční prostředky
  kopie dokumentů, které jste dokládali v průběhu Vaší žádosti o víza
 

 

PRÁCE V KANADĚ

COOLAGENT Vám nabízí následující balíček (po kliknutí na obrázek se zobrazí více informací):

práce v kanadě

Nenechte si ujít nezapomenutelnou zkušenost a procestujte Kanadu! Se vším Vám poradíme a pomůžeme 🙂

Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku Markétu Havlíčkovou na emailu marketa@coolagent.cz, nebo tel. čísle +420 606 624 368

COOLAGENT
Vaše cesta do Kanady