Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Časté dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy našich klientů. Věříme, že mezi nimi najdete odpovědi i na své otázky.  

Dotazy jsou přehledně zařazeny dle jednotlivých programů.

Budu si moct prodloužit svůj pobyt?

Rozhodně. Minimální délka pobytu Au Pair je 12 měsíců, ale není problém si svůj pobyt prodloužit o dalších 6, 9, nebo 12 měsíců. Mnohým Au Pair se v USA líbí tolik, že tuto příležitost využijí 🙂 Pobyt si můžeš prodloužit u stejné rodiny nebo můžeš rodinu změnit a poznat další krásná místa v USA.

Budu mít možnost studovat?

Rodina Ti přispívá 500 USD na studium. Při účasti v programu Educare Ti rodinka přispívá 1000 USD.  Studovat můžeš jakýkoliv obor jako angličtinu, účetnictví, marketing apod. Není to nijak omezeno. Kurzy mohou být levnější i dražší a v případě výběru dražšího kurzu, si jej doplatíš z vlastního kapesného. Kurz můžeš studovat ve škole v okolí bydliště nebo i online kurz. 

Mohu změnit rodinu v případě, že spolu nebudeme vycházet?

Ano, pokud bys zjistil/a, že se v rodině necítíš dobře, vaše povahy si nesednou a není to ta správná volba, je možné požádat o rematch. O rematch můžeš žádat 2x a ve výjimečných případech až 3x.

Jak mohu trávit volný čas? Jak mohu poznat jako Au Pair nové přátele?

Trávení času je čistě ve tvých rukou 🙂 Můžeš jej trávit se svou host family, sama nebo s dalšími Au Pair ve Tvém okolí. Můžeš jít do fitka, cestovat po okolí, nebo si třeba booknout letenku a někam si zaletět. Fantazii se meze nekladou. Pravidelně se také pro Au Pair pořádají tzv. cluster meetings s au pairs, které žijí v okolí svého bydliště, kde bys určitě neměl/a chybět. Cluster meeting jsou skvělou příležitostí se seznámit s au pairs z celého světa. Další skvělou možností jak se seznámit je během studia kurzu, který si vybereš a na který Ti rodinka finančně přispívá. 

Mohu si rodinu vybrat, nebo mi bude přidělena?

Ty si vybíráš rodinu na základě projeveného zájmu od hostitelských rodinek:-) Vždy máš volbu, zda rodinku akceptuješ či odmítneš.

Bude osoby poskytující reference někdo kontaktovat? Kdo? Bude mluvit česky, nebo anglicky?

Tvoje vyplněné reference je třeba ověřit, ale neboj, kontaktovat je budeme my z COOLAGENT. Hovor na ověření trvá většinou okolo 3 minut a pouze si zkontrolujeme, zda všechny informace ve Tvé referenci odpovídají. Mluvit s nimi budeme česky a v případě zahraničních referencí anglicky.

Co je to reference o péči o děti a charakterová reference? Proč je musím mít a kolik jich budu potřebovat? Stačí reference rodinných příslušníků?

Reference jsou tvým potvrzením, že jsi splnila požadovaný počet hodin péče o děti a že charakterově splňuješ popis charakteru Au Pair. Budeš potřebovat 3 reference (buď 2 na péči o děti a jednu charakterovou, nebo 1 referenci na péči o děti a 2 charakterové). 

Reference nemohou být od rodinných příslušníků, s výjimkou reference na péči o dítě pod dva roky – taková reference může být i od rodinných příslušníků.  Reference se vyplňují online přes tvoji přihlášku a dané osobě se odešle dotazník na email. 

Za jak dlouho od podání přihlášky budu moct vycestovat? Jak dlouho trvá celý proces?

Je vhodné začít pobyt vyřizovat cca 3 – 5 měsíců před plánovaným odletem, ale lze to stihnout i mnohem rychleji! 🙂

Jak je to s vízem? Pomáhá mi někdo s žádostí?

Pro vycestování jako Au Pair do USA je nutné vízum J-1, které se uděluje na 12 měsíců s možností cestovat 13. měsíc.

Po matchi s rodinkou od nás dostaneš podrobný návod jak zažádat online o víza. S jakýmikoliv nejastnostmi se na nás můžeš kdykoliv obrátit. Po vyplnění vízových dokumentů je potřeba si sjednat osobní schůzku na ambasádě v Praze, kde proběhne přátelský pohovor s úředníkem.

Jaké pojištění mám v ceně programu? Jaká je výše pojistného krytí, na co se vztahuje/nevztahuje? Jaké jsou možnosti připojištění?

V rámci programu máš základní zdravotní pojištění zdarma. Toto pojištění je velmi dobré a má vysoké pojistné krytí. V případě zájmu máme v nabídce další rozšířené připojištění šité na míru nebo je možné se připojistit i přes svoji pojišťovnu.

Se vším poradíme a pomůžeme

Nevíte, který program si vybrat? Nejste si jistí, jak vyplnit přihlášku či co všechno budete potřebovat? Nebo jen potřebujete další informace?

Jsme tu pro vás! Ozvěte se nám a my vám rádi pomůžeme. 

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?