Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Časté dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy našich klientů. Věříme, že mezi nimi najdete odpovědi i na své otázky.  

Dotazy jsou přehledně zařazeny dle jednotlivých programů.

Chci vyjet pracovat do zahraničí, ale bojím se jet sám/a… můžu jet s někým?

Klidně vycestuj za prací s kamarádkou/kamarádem nebo v páru – máme nabídky pro jednotlivce i dvojice. Snažíme se najít společné ubytování (nemůžeme to ale garantovat)a  nemůžeme bohužel zajistit, že budete mít stejnou pracovní dobu (to je na rozhodnutí vedení hotelu).

Potřebuji pracovní povolení?

Státní příslušníci ČR (členských států EHP nebo Švýcarska) mají právo pobývat v Chorvatské republice po dobu 3 měsíců, pokud jsou držiteli platného pasu nebo občanského průkazu. Při pobytech delších než tři měsíce se musí přihlásit k přechodnému pobytu na policejním útvaru nebo stanici v místě pobytu, které na základě žádosti vydají povolení o přechodném pobytu.

Jaká je náplň práce animátora?

Animátoři  pro hosty organizují různé sportovní aktivity (fotbal, beach volejbal, aerobik, zumba,  gymnastika, …) nebo mohou dohlížet na děti v rámci mini-clubu. Součástí je také účast na večerním programu, vymýšlení různých soutěží, tematických dnů apod. Člověk na této pozici by měl být otevřený, flexibilní, pozitivní povahy a ideálně by měl mít nějaké zkušenosti buď se sportem, tancem nebo dětmi.  Očekává se, že animátoři zpříjemní hostům jejich pobyt v hotelu a užít si dovolenou.

Můžu se přihlásit i když ještě nemám ukončenou střední školu?

Ano, můžeš – podmínkou je dosažení 18 let. Můžeš jet třeba v období prázdnin.

Bude tam někdo, kdo mluví česky?

Může se stát, že tvůj/tvoje kolega/kolegyně budou také z ČR/Slovenska, ale není to pravidlem. Radši se na to nespoléhej. Přece jenom… jedeš do zahraničí také proto, abys si zlepšil/a cizí jazyk.

Můžu odjet společně s rodinou (dítětem)?

Bohužel tato varianta není možná, zaměstnavatel má ubytovací kapacitu pouze pro své zaměstnance, není tudíž možné odcestovat s celou rodinou nebo dětmi. Také směny se často mění dle potřeb zaměstnavatele a tak by ani nebylo dost dobře možné skloubit práci a péči o rodinu.

Mohu vyjet do zahraničí se zvířetem?

Bohužel to není možné vzhledem k tomu, že ubytování je většinou zařízeno zaměstnavatelem a ten zvířata nepovoluje.

Hradíte mi dopravu do Chorvatska, jak se na místo dostanu?

Dopravu si hradí každý účastník pracovního pobytu sám. Každopádně Ti se zajištěním dopravy rádi pomůžeme 🙂

Kolik hodin denně budu pracovat a jak je to s volnem?

 Pracovní doba je  8 hodin denně/ 6 dní v týdnu. Jeden den v týdnu máš volno. Pracovní doba může být rozdělena např. několik hodin ráno/dopoledne a pak odpoledne/večer.

Jak probíhá pohovor na pozici animátor v Chorvatsku?

 Pohovor probíhá v angličtině přes Zoom, WhatsApp nebo jinou síť. Nemusíš se ho bát, většinou je pohovor krátký a zaměstnavatel se ptá jen na základní informace (např. zkušenosti s prací, jak dlouho můžeš zůstat a kdy můžeš nastoupit).

Se vším poradíme a pomůžeme

Nevíte, který program si vybrat? Nejste si jistí, jak vyplnit přihlášku či co všechno budete potřebovat? Nebo jen potřebujete další informace?

Jsme tu pro vás! Ozvěte se nám a my vám rádi pomůžeme. 

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?