Poznej Čínu jako Au Pair!

Láká Tě cestovat do netradiční destinace a poznat rozdílnou kulturu? Tento program je pak pro Tebe ten pravý. Program Au Pair v Číně nabízí mladým lidem z celého světa pohled na život a kulturu v Číně. Zájemci bydlí v hostitelských rodinách a mají tak možnost poznat zblízka životní styl této bájné země – kolébky východní civilizace!  

Čína se nachází ve východní části Asie a je nejlidnatějším státem světa (v roce 2012 byl odhad kolem 1 354 040 000 obyvatel, což je téměř 20% světové populace). Přes 30% obyvatel žije ve městech, zbytek na venkově. Úředním jazykem je čínština, která se řadí k nejstarším jazykům světa. Čína je 3. největší země svou rozlohou. Na severozápadě Číny se převážně nacházejí pouště. Ve východní části Číny leží nížiny a naproti se jihozápadně rozkládají Himaláje a Tibetská náhorní plošina. Většina území se nachází v mírném až subtropickém pásmu. Pro Čínu je typické vlhké jaro a teplé léto. Příznivé počasí je na jaře a na podzim. Vysoce položené oblasti na severu Číny zažijí léto jen několik dnů v roce, jižní oblasti mají teplých letních dnů až osm měsíců. Nejchladněji je na severu i včetně hlavního města Číny Pekingu.  

Povinnosti Au Pair v Číně:

Hlavní náplní Au Pair v Číně je učit členy rodiny anglicky. Proto bys měl/a mít min. středně pokročilou znalost angličtiny a měla bys dobře ovládat gramatiku. Tvé další povinnosti mohou být péče o děti a výpomoc v domácnosti jako umývaní nádobí, praní, žehlení, utírání prachu, vysávání apod. Konkrétní povinnosti záleží vždy na potřebách rodiny. Au Pair v Číně pracuje 30 hodin týdně a min. 1,5 den v týdnu by měla mít volný. Rodina Tě může požádat 2-3x týdně o babysitting.  Také je vhodné mít zájem o čínskou kulturu a rodině představit kulturu naši.

Proces přihlášení:

Rodinu v Číně je možné najít v průběhu několika týdnů. Záleží to na Tvé přihlášce, znalosti jazyka a zkušenostech s dětmi. Můžeš si vybrat oblast, kde by si chtěla strávit svůj Au Pair pobyt a my uděláme všechno pro to, abychom Ti vyhověli. Pokud nebudeš trvat na žádné lokalitě, umístění bude určitě rychlejší.

V Číně spolupracujeme s partnerskou agenturou, která je členem asociace IAPA a CAPA. Partnerská agentura má v databázi rodiny z různých lokalit (nejčastěji z Pekingu, Šhanghaje, Shenzenu a dalších velkých měst).  V případě, že si s rodinou nesedneš, partnerská agentura ti vyhledá novou rodinu a je s tebou v kontaktu po celou dobu pobytu. Nejsi v Číně sama!

Studium čínštiny:

V Číně je studium čínštiny nepovinné, ale většina našich klientů kurzy navštěvuje. Hodiny čínštiny jsou Au pair nabízeny zdarma, tak proč to nevyužít ?

Cesta:

Jakmile budeš umístěná, pošleme Ti zvací dopis od rodiny, smlouvu, odjezdové materiály a nabídku letenky. Cena zpáteční letenky se pohybuje od 11 000 Kč. Vyzvednutí z letiště v místě pobytu a orientační schůzku s partnerskou agenturou máš samozřejmě zdarma.

Pojištění

Au Pair v Číně je program kulturní výměny, takže pokud cestuješ na delší dobu než 6 měsíců, můžeš se odhlásit ze zdravotní pojišťovny v ČR. V rámci programu máš základní pojištění ZDARMA. Po návratu nemusíš pojištění v ČR zpětně doplácet, pokud prokážeš, žes byla v Číně pojištěná. Můžeš si také zařídit připojištění. Orientační ceny připojištění – 3-měsíční pobyt – od 2 360 Kč, 6-měsíční pobyt – od 5 200 Kč nebo roční pobyt od 6 570 Kč.

Vízum

Po nalezení vhodné hostitelské rodiny partnerská agentura zašle potřebné dokumenty pro udělení víza. O víza je třeba žádat na Čínské ambasádě v Praze. Vízum, o které je třeba žádat se liší dle délky pobytu. Do 2 měsíců pobytu žádáš o turistická víza. Pokud cestuješ na delší dobu, tak potřebuješ X2 víza.  V případě, že Tvůj pobyt je 3-5 měsíců, tak se hradí nevratný depozit 1500 RMB,. Od 6 měsíců je depozit ve výši 2000 RMB. Ten je vratný v případě, že dodržíš délku programu.  Informace o vízech do Číny najdeš ZDE víza

Tipy na výlet:

  • Velká čínská zeď – jeden ze sedmi divů světa, je určitě třeba ho alespoň jednou za život navštívit
  • Šanghaj – moderní město s tradiční čínskou kulturou
  • Peking – hlavní město, místo konání olympijských her
  • Čajové plantáže a čínský venkov – určitě navštivte čínský venkov a rozsáhlé čajové plantáže, je to jedinečný zážitek

Praktické informace o životě v Číně najdete zde. Náklady

  • programový poplatek ve výši 1490,- Kč (hradí se po nalezení rodiny)
  • letenka
  • kapesné
  • případné cestovní připojištění
  • vízový poplatek a depozit (více informací najdeš v sekci vízum)

Více informací o kompletaci Au Pair přihlášky:

Vyžádej si od své nejbližší pobočky COOLAGENT  přihlášku do programu – rádi Ti jí zašleme poštou nebo emailem Připravíš si další podklady: – dopis rodině – tzv. Dear Family Letter, motivační dopis o Tobě, Tvých zájmech, zkušenostech, důvodech, kvůli kterým chceš pracovat jako Au Pair apod. – alespoň 2 reference – doporučení na Tvé předchozí zkušenosti s dětmi a minimálně 1 charakterovou referenci. Reference musí být v angličtině nebo přeloženy do angličtiny – 1 usměvavou fotografii obličeje   – pošli emailem – fotokoláž – fotografie s dětmi, přáteli, rodinou s popisem (cca 2-3 strany A4), možno poslat emailem – potvrzení od lékaře a výpis z rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (lze dodat po umístění) – jakékoli další certifikáty, vysvědčení, které pomůžou přesvědčit Tvoji budoucí hostitelskou rodinu, že jsi ten nejlepší kandidát pro ně (např. – osvědčení o kurzu první pomoci, Cambridgeský certifikát apod.) – krátké video o sobě

Všechny podklady zašli do nejbližší pobočky COOLAGENT. Po jejich zpracování a zaslání do partnerské agentury se uskuteční skype s partnerskou agenturou a pokud budeš splňovat všechny podmínky, tak pro Tebe začneme hledat vhodnou rodinu.

Pro detailnější informace kontaktuj naše koordinátorky : Praha: Emilia, studium@coolagent.cz Brno: Kamila brno@coolagent.cz Londýn: londyn@coolagent.cz

nebo zavolej na bezplatnou linku COOLAGENT zdarma z celé ČR: 800-1-AGENT (tj. 800-1-24368).

Pokud Ti je všechno jasné a splňuješ podmínky, můžeš se rovnou do programu přihlásit, stačí vyplnit a odeslat Předběžnou přihlášku (klikni na REGISTRACE – stránka obsahuje informace k vyplnění a on-line formulář).