10 důvodu, proč vyrazit jako Au Pair do zahraničí!

Pojem Au Pair dnes zná většina lidí – je to slečna na hlídání dětí. Au Pair pobyty se staly populárními již před rokem 1995, kdy se začalo cestovat do zahraničí a byla to jedna z mála možností, jak do zahraničí legálně vyrazit a delší dobu tam zůstat bez větších investic.

Au Pair pobyty jsou programy kulturních výměn, kdy hlavní účel je poznání dané země, její kultury a zejména zlepšení jazyka. Navíc poznáš přátele z celého světa a vznikají vazby na celý život 🙂

V dnešní době je o Au Pair pobyty stále velký zájem, velmi populární jsou letní pobyty na 2-3 měsíce, dlouhodobé pobyty ve Velké Británii nebo velmi oblíbený program Au Pair USA.

A jaké mají Au Pair pobyty výhody? Pojďme si je říct 🙂

1. Jsou levné. Ano, jako Au Pair můžeš vyrazit, i když nemáš našetřený balík peněz. Pokud si vybereš evropskou destinaci a chceš využít služeb agentury, po nalezení rodiny zaplatíš kolem 3000 – 4000Kč, cca 1600,- Kč za pojištění na 3 měsíce, letenku a jedeš! 🙂

COOL TIP!
Velmi oblíbený je Au Pair pobyt do USA, kdy Ti vše hradí rodina – letenku, pojištění, školu atd.

2. Jsou jednoduché na vyřízení. Pokud se nebudeme bavit o Au Pair do USA, vyřízení pobytu je velmi jednoduché. Není problém rodinu sehnat i během 1 týdne. Je jen na Tobě, jestli se Ti rodina líbí nebo chceš hledat dál.

3. Získáš skvělou znalost cizího jazyka. Au Pair je super, pokud si chceš zlepšit znalost cizího jazyka bez toho, abys platil/a několik desítek tisíc za jazykové kurzy v zahraničí. V rámci programu můžeš ve volném čase studovat a na konci pobytu mít skvělou znalost jazyka. V některých zemích Ti jazykový kurz dokonce platí Tvoje zahraniční rodina.

4. Můžeš jet jen na léto. Když pomineme USA, na Au Pair můžeš vyrazit jen v rámci letních prázdnin. Nezameškáš tedy školu, ale naopak prožiješ nezapomenutelné léto, osamostatníš se a získáš přátelství na celý život 🙂

5. Poznáš jinou kulturu. Velkou výhodou Au Pair pobytů je to, že žiješ přímo v zahraniční rodině. Vlastní zkušenost se životem v jiné zemi jsou velmi cenné a všeobecný přehled se Ti bude v životě hodit. Kdo nežil nějakou dobu v zahraničí, jakoby nežil. Poznáš tedy životní styl dané země přímo z Tvého obýváku 🙂 U kterého jiného pobytu se Ti tohle povede?

6. Můžeš cestovat. Ve většině zemí máš 2 dny v týdnu volna, můžeš je využít podle libosti, tedy i k cestování. V USA máš navíc 1 celý měsíc k cestování po ukončení pobytu, no není to COOL? 🙂

7. Stravu a ubytování máš gratis. V zahraničí je vždy nejvyšší položka nákladů za ubytování, stravu a dopravu. Au Pair pobyty jsou super v tom, že rodina Ti vždy zajistí vlastní pokoj a stravu zdarma. Nemusíš tedy platit žádné kauce předem a o nic se starat. Tvoje kapesné si tedy můžeš šetřit nebo investovat do vzdělání, cestování nebo třeba na nákupy 😉

8. Vše máš zajištěno předem. Někteří lidé jezdí rádi na vlastní pěst bez toho, aby měli něco zajištěného. U Au Pair se Ti tohle nestane. Již v České republice máš telefonát s hostitelskými rodinami a vybereš si tu, která Ti sedne. Předem tedy víš, je komu jedeš a za jakých podmínek.

9. S COOLAGENT máš garanci výměny rodiny zdarma. Jedeš poprvé a máš trochu obavy? Nemusíš. Pokud by se stalo, že si s rodinou nesedneš, nabízíme Ti výměnu rodiny zdarma do 60 dnů po Tvém příjezdu. V případě letních pobytů je to trochu těžší, ale i tak to můžeme zkusit.

10. Cestovat mohou dívky, kluci i páry. Už dávno neplatí, že Au Pair je jen pro holky. Cestovat mohou i chlapci nebo páry do jedné rodiny. V případě páru je většinou umístění na venkově, kdy rodina může mít hospodářství, a proto potřebují výpomoc 2 lidí.

Rád/a bys vyrazila jako Au Pair i ty? Ozvi se nám 🙂

Pro detailnější informace kontaktuj naši koordinátorku Janu Sedláčkovou:

na emailu aupair@coolagent.cz
nebo jí zavolej na číslo +420 775 124 368, ráda Ti vše zodpoví 🙂

Tvoje cesta do světa…