Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Zážitky naší Au Pair Lenky z USA

Tentokrát se nám z USA ozvala slečna Lenka a jako ostatní Au Pair se rozpovídala o svém životě za oceánem  🙂

1. Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA?

Vždycky jsem chtěla poznat americkou kulturu a jak lépe si tento sen splnit než jít bydlet k pravé americké rodině a stát se součástí jejich životů.

2. Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo?

Na první pohled se to může zdát složité, ale ve výsledku se jedná o pár papírů a natočení videa, jehož přípravu ale rozhodně doporučuji nepodcenit! Pro mě proces trval několik měsíců, vzhledem k tomu, že jsem se rozhodla vycestovat v době nejpřísnějších restrikcí v USA. Rodinku jsem si ale našla do 2 měsíců od prvního kontaktování agentury.

„Velmi mě překvapilo, jak vřele mě přijala nejen moje host rodinka, ale také její široké příbuzenstvo.“

3. Jaký je Váš dojem z dané země?

První dojmy byly velmi smíšené. Rodinka mě opravdu vřele přijala a snažila se mi můj začátek co nejvíce zpříjemnit, brát mě na výlety apod., ale byla jsem i zahlcena obavami jak celý ten rok bez rodiny a přátel zvládnu.

4. Mohl/a byste nám popsat ubytování?

Můj pokoj je naprosto úžasný. Už v matching procesu mi host mum posílala fotky mého pokoje a ptala se co by mohli vylepšit abych se tam cítila více jako doma. Můj pokoj v USA je velký jako celý náš byt v Česku. Mám tam krásnou velkou postel, spoustu skříní, gauč, televizi, stolek dokonce i běhací pás. Většina rodin v USA má velké domy, takže se au par nemusí bát, že by musely spát v přístěnku pod schody jako v Harry Potterovi.

Díkůvzdání byl pro mě jedinečný zážitek, ale těším se až začnu více cestovat a získávat více zážitků.

5. Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Začínám každý den v 8 ráno, vyzvednu si děti a pak je celý den v mé režii. Udělám snídani a dopoledne většinou trávíme doma a hrajeme si. Kolem poledne udělám oběd a dám děti spát. Po odpočinku chodíme na hřiště nebo alespoň někam na procházku. V 5 večer si rodiče převezmou děti a host dad uvaří večeři. Většina au pair má velkou volnost ve výběru aktivit pro děti. Nemáte přesně daný rozvrh v kolik si děti mají kreslit a v kolik jít na hřiště. Je tedy naprosto na mě, jaký den pro děti vytvořím, ale snažím se to dělat vždycky tak aby to bavilo nás všechny.

6. Co obvykle děláte ve volném čase?

Ve volném čase se snažím poznávat co nejvíce nových lidí. Seznamuji se s jinými au pair (s tím vám pomůže agentura) a zapojuji se do různých aktivit jako jsou týmové sporty, kurzy angličtiny, deskové hry,…Je toho spousta, ale člověk musí věnovat hodně času a energie aby se v některé skupině lidí našel.

7. Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsal/a typicky místního člověka?

Velmi mě překvapilo, jak vřele mě přijala nejen moje host rodinka, ale také její široké příbuzenstvo. Od všech členů jejich rodiny jsem dostala vánoční dárky abych se cítila co nejvíce vítaná. Ale je těžké popsat typicky místního člověka, v každé zemi narazíte na velmi milé i nepříjemné lidi.

8. Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívil/a?

Vzhledem k tomu, že nejsem v USA ještě ani 2 měsíce, tak jsem toho neměla možnost navštívit tolik. Moc se mi líbila univerzita Yale v New Havenu, rodinka mě vzala do Vermontu, New Yorku o Vánocích a Silvestr trávím v Texasu. Plán většiny au pair je navštívit každý měsíc nový stát, takže v lednu plánuji Floridu, na únor mám naplánovanou dovolenou Utah, Nevada, Arizona a Kalifornie, takže k vidění je toho tady opravdu hodně.

9. Jaký je největší zážitek z pobytu?

Řekla bych, že Díkůvzdání byl pro mě jedinečný zážitek, ale těším se až začnu více cestovat a získávat více zážitků.

10. Splnil pobyt Vaše očekávání?

Těžko se to hodnotí po tak krátkém pobytu, ale zatím ano.


11. Doporučila byste program ostatním zájemcům?

Rozhodně doporučuji všem, kteří rádi cestují, poznávají nové věci a překonávají sami sebe. Stát se au pair je skvělá cesta, protože máte vždycky někoho, kdo se o vás postará.

12. Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?

Vzhledem k tomu, že jsem právě začala svůj pobyt v USA, tak uvidím, jak mě tento život nadchne, jestli si pobyt o rok prodlužím nebo raději zkusím jiný stát nebo se nakonec ráda vrátím domů.

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Pavla Smotlachová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Mohlo by vás také zajímat

Au Pair USA

22 prosince, 2022 | Au Pair USA

Záznam z webináře o Au Pair USA s Marťou a Baru – 10.11.2022

Podívej se na záznam z webináře s našimi Au Pair Marťou a Baru, který proběhl živě dne 10.11.2022 Věříme, že v něm najdeš mnoho zajímavých informací ohledně Au Pair a životě v USA:-) O čem se Marťa a Baru bavily? 😉 Pokud bys měla zájem o další informace nebo chceš pomoct s přihláškou,  tak nás kontaktuj. Naše koordinátorky, které mají osobní zkušenosti s prací v zahraničí Ti rády...

Au Pair USA

9 května, 2022 | Au Pair USA

Jeď jako Au Pair do USA? Přečti si zkušenosti Pavly

Chceš být Au Pair v USA a nevíš, jak na to? Inspiruj se příběhem Pavly, která Ti ráda se vším pomůže – stačí jí jen napsat 🙂 Jak to všechno začalo? Po studiu střední školy v USA, zkušenostech jako Au Pair ve Francii a Anglii se mi po čase začalo stýskat opět po USA a v roce 2015 jsem se...

Zážitky Julie z programu Au Pair USA

10 listopadu, 2021 | Au Pair USA

Zážitky Julie z programu Au Pair USA

🇺🇸 Au Pair v USA 🇺🇸 V COOLAGENT jsme vždy velmi rádi, když si naši klienti svůj pobyt užívají a jsme vždy zvědaví, jak se jim daří. Slečna Julie, která odcestovala jako Au Pair do Minnesoty nám napsala své zážitky a co na vás jako Au Pair čeká. Přečtěte si, jak se Julii v USA líbí….. Krásný den, omlouvám...

Nebo si můžete vybrat jinou kategorii

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?