Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Sydney

Tipy COOLAGENT:

• příjemné klima
• nádherné pláže
• výborné nákupy
• bohatý kulturní život
• stovky restaurací, klubů, kaváren
• velmi dobré možnosti studia a práce

Sydney je nepochybně jednou z nejoblíbenějších australských destinací pro tisíce zahraničních studentů. Je známé svým kosmopolitním životním stylem, skvělou atmosférou a čistým prostředím. Není příliš nutné představovat fascinující budovu Opery, světoznámy most Harbour Bridge, nádherný přístav či pláže se zlatým pískem.

KURZY ANGLIČTINY V SYDNEY

KURZY LEVNÉ ANGLIČTINY V SYDNEY

ODBORNÉ KURZY V SYDNEY

KURZY MASÁŽÍ A FITNESS V SYDNEY

124576670

Sydney je hlavní město australského státu Nový Jižní Wales a též největší a nejstarší město v Austrálii, založené v roce 1788. S předměstím má dnes více než 4 milióny obyvatel a je jedním ze dvou nejvýznamnějších australských finančních, dopravních, obchodních a kulturních center, přičemž tím druhým je Melbourne.

Sydney je také významným světovým turistickým lákadlem a je pravidelně vyhlašované za jedno z nejvhodnějších měst pro život na světě. Obdiv si získalo díky svému přístavu, překrásnému pobřeží, teplému a příjemnému podnebí a kosmopolitní kultuře. V posledních letech si Sydney zlepšilo své dobré jméno jako hostitelské město Olympiády v roce 2000.

Sydney je městem na světové úrovni, rafinovanou metropolí s nádherným prostředím, teplým podnebím a přátelskými obyvateli. Vydejte se k Protinožcům a nikdy nezapomenete na jedno z nejfantastičtějších míst světa! Pískové pláže na Bondi a Manly jsou jako stvořené na surfování, plachtění a paragliding. Bavit se můžete v klubech na Oxford Street. Pohlaďte koalu v Australian Wildlife Park a poznejte vnitrozemí tohoto kontinentu na víkendovém výletě. Učte se anglicky australským stylem, jen pár kroků od slávného Opera House v srdci centra Sydney!

Sydney je pulzující, moderní metropole, která má co nabídnout i těm nejnáročnějším. Ať už upřednostňujete sport, zábavu, dobrodružství a nebo jednoduše rádi jen tak relaxujete – vždy můžete najít něco pro sebe. Nesmíme též zapomenout na obvykle výborné počasí, příjemné azurové moře a super pláž Bondi, která je na dosah!

200405679-00171057143

Co ještě – pokud budete chtít na chvíli uniknout z ruchu velkoměsta, lehko se dostanete například do blízkých Blue Mountains (Modré Hory) a nebo do některého z národních parků s výbornými možnostmi turistiky, kempování a nebo přípravy pikniku pro přátele. Pikniky a tzv. barbies – tedy barbecue (BBQ) jsou velmi populární i mezi samotnými Australany – a můžete je organizovat takměř všude. Ve většině parků jsou k dispozici volně přístupné grily, kde si můžete připravit nejrůznější pochoutky – a většinou úplně zdarma!

Sydney se nachází na východním pobřeží Austrálie. Z východu je obklopené Tichým oceánem a ze západu je ohraničené Modrými horami. V Sydney se nachází největší přírodní přístav na světě, Port Jackson, stejně tak i více než 70 pláží, včetně světoznámé pláže Bondi. Rozlohou 1687 km2 se Sydney s přeměstím přibližuje rozloze širšího Londýna, ale má jen 50% jeho populace. Metropolitní oblast Sydney zahrnuje až 12145 km2, ale většina tohoto území spadá pod národní parky a neobývané oblasti.

Sydney Harbor Bridge

Školy: Jelikož je Sydney nejoblíbenější a asi i nejznámější destinací v Austrálii, můžete tu najít nejširší nabídku škol, tedy i školy s nejnižšími cenami, konkurenční boj je silný. Též je tu největší komunita Čechů a Slováků, což může někdy vytvářet nevhodné prostředí na studium cizího jazyka. Na druhé straně to může být výhodné, když si nejste jisti s vycestováním tak daleko sami :-).
Volný čas: Svojí polohou je Sydney ideálním místem na organizování různých výletů do okolí, různých párty, atd. V okolí města je množství pláží a národních parků. Pokud se vydáte kterýmkoli směrem, můžete obdivovat krásy Austrálie i bez dlouhých cest.
Práce a životní náklady: Stejně tak, jak je Sydney největším městem Austrálie, nabízí i největší pracovní trh a zároveň i nejvyšší životní náklady,jak to už ve velkých městech bývá. Kdo však chce, práci si najde a může vést spokojený život. 

logo_coolagent10perc

Pro detailnější informace kontaktujte naše koordinátorky:

Brno:  Jarka Dudíková, brno@coolagent.cz

Praha: Tereza Burdová, studium@coolagent.cz

Londýnlondyn@coolagent.cz

nebo zavolejte na bezplatnou linku COOLAGENT zdarma z celé ČR: 800-1-AGENT (tj. 800-1-24368).

REGISTRACE NA PROGRAM STUDIUM A PRÁCE V AUSTRÁLII (stránka obsahuje informace k vyplnění a on-line formulář).

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?