Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Kurz francouzštiny – Montreux

Studium francouzštiny v regionu obklopeném Ženevským jezerem a ohromující přírodní scenérií. Navíc možnost přidat ke kurzu internship/stáž ve Vámi zvolené oblasti! Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku Šárku na coolagent@coolagent.cz  nebo tel. čísle +420 776 085 144, ráda vám se vším poradí 🙂.

Nezávazná poptávka
Kurz francouzštiny – Montreux

Studium francouzštiny v regionu obklopeném Ženevským jezerem a ohromující přírodní scenérií. Navíc možnost přidat ke kurzu internship/stáž ve Vámi zvolené oblasti!

Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku Šárku na coolagent@coolagent.cz  nebo tel. čísle +420 776 085 144, ráda vám se vším poradí 🙂.

Lokalita

Město Montreux se rozprostírá v jihozápadním Švýcarsku a vyznačuje se svojí jedinečnou polohou plus také i množstvím památek, které jednoznačně stojí za návštěvu. Okouzlující švýcarské místa i v současnosti překypují kulturou a tradicemi, dokonale zachované historická centra, malebné vesničky nebo okouzlující přírodní scenérie jsou samozřejmostí. Navíc, Švýcarsko je bezpečnou zemí, která poskytuje velmi vysokou životní úroveň.

Jazyková škola Alpadia Montreux se nachází na hlavní ulici v blízkosti Ženevského jezera, kde je možné si po náročném dni oddechnout. Návštěva místních obchodů či kafetérií je také další možností odpočinku. Poloha v centru je ideální také proto, že škola se nachází jen pět minut chůze od autobusového a vlakového nádraží.

  

Škola

Prostory jazykové školy Alpadia Montreux disponují moderními a komfortními učebnami, kafetérií, plně vybavenou kuchyňkou plus také i prostornými terasami s výhledem na okolní přírodní scenérii. Rozloha komplexu je přizpůsobená tak, aby se ke každému studentovi přistupovalo individuálně a to za jakýchkoliv okolností. Kontakt s rodinou a přáteli taktéž nebude problémem a to díky možnosti využívat školní počítače a bezplatnému připojení na internet v prostorách celé školy.

Škola nabízí také možnost přidat ke kurzu francouzštiny zajištění stáže (většinou neplacené) a to zejména v těchto oblastech : turismus, cestovní ruch, služby, práce v administrativě. Prvním krokem je min.6 týdenní jazykový kurz, na který plynule naváže stáž ve vybrané oblasti. Minimální délka stáže je 12 týdnů.

 

Kde školu najdete:

Ubytování

Alpadia Montreux poskytuje široký výběr možností ubytování té nejlepší kvality v nádherném švýcarském prostředí. Na výběr je mnoho možností – zažít pravou kulturu a zvyky země přímo u místní hostitelské rodiny nebo, v případě preference soukromí, možnost ubytování ve studentském apartmánu nebo ve studiu, který si student zvolí sám na základě svých potřeb a preferencí.

  

Cena za týden v CHF + poplatek za nalezení 200 CHF1 týden
2-3 týdny
(cena za týden)
4-7 týdnů
(cena za týden)
8+ týdnů
(cena za týden)
Hostitelská rodina - snídaně (Single bed)215
205
195170
Hostitelská rodina - polopenze (Single bed)260250240215
Hostitelská rodina - snídaně (Double bed)170150140130
Hostitelská rodina - polopenze (Double bed)215195185175
Studentský apartmán (Single bed)330305295285
Studentský apartmán (Double bed)245235225205
Studio (Single bed)465425395395
Studio (Double bed) - jen pro s370340315315

  • dvojlůžkový pokoj jen pro studenty cestující společně

Možnost objednání transféru:

  • Geneva Airport = 280 CHF/jedna cesta
  • Zurich Airport = 940 CHF/ jedna cesta

Cena

Cena za týden + zápis 125 CHF1 týden2-3 týdny4-7 týdnů8-11 týdnů
Standardní kurz 20340325305285
Intenzivní kurz 25430415395375
Prémium kurz 30590575555535
Kombinovaný kurz 20+51010920900875

Nástupní termíny pro začátečníky : 08.01 / 05.02 / 04.03 / 02.04 / 06.05 / 03.06 / 01.07 / 05.08 / 02.09 / 07.10 / 04.11 / 02.12.2024
Sezónní příplatek: +40 CHF za kurz/ týdně a + 45 CHF za ubytování/týdně  (od 16.06. do 24.08.2024)

Cena zahrnuje:

  • školné
  • studijní materiály
  • online testování
  • Alpadia certifikát
  • program aktivit
  • studentská karta
  • zajištění ubytování a daně

 

Typ

Standardní kurz 20

Kurz je skvělý hlavně pro ty, kteří si chtějí zlepšit své všeobecné jazykové komunikační schopnosti a přitom využít volný čas na výlety po okolí a poznávání země.  Vyučování probíhá většinou v ranních hodinách, přičemž odpoledne je dostatek času na volnočasové aktivity, případně absolvování různých aktivit organizovaných školou. Maximální počet studentů : 12 Počet lekcí: 20 skupinových lekcí Délka lekce: 45 minut

Intenzivní kurz 25 

Tento kurz je specifickým tím, že poskytuje důkladnější studium jazyka právě kvůli pěti přidaným lekcím za týden, které jsou zaměřené na ústní komunikaci. Díky tomu se zlepší i komunikační dovednosti studenta a to i třeba prostřednictvím simulačních cvičení. Maximální počet studentů : 12 Počet lekcí: 20 skupinových lekcí + 5 lekcí zaměřených na komunikaci Délka lekce: 45 minut

Premium kurz 30

Vhodný hlavně pro motivované studenty, jejichž cílem je dosáhnout progres co nejrychleji. Tyto extra lekce probíhají v malé skupině (max. 6 studentů) a soustředí se hlavně na psanou formu francouzštiny. Tento kurz je možné považovat za rychlou a efektivní cestu jak se zlepšit jak v mluvené tak v psané podobě jazyka. Maximální počet studentů: 12/6 Počet lekcí: 25 intenzivních lekcí + 5 lekcí zaměřených na psaní v malé skupince Délka lekce: 45 minut

Kombinovaný kurz (20+5 nebo 20+10)

Speciálně vytvořený kurz pro ty, kteří si přejí kombinovat skupinové kurzy s privátními lekcemi a tak dosáhnout rychlejšího zlepšení cizího jazyka. S tímto typem kurzu je perfektní znalost francouzštiny jistá. Maximální počet studentů: 12/1 Počet lekcí: 20 nebo 30/týden + Standardních 20+5 nebo 10 soukromých Délka lekce: 45 minut    

Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku Šárku na coolagent@coolagent.cz  nebo tel. čísle +420 776 085 144, ráda vám se vším poradí 🙂.

Často se nás ptáte

Jak poznám svou jazykovou úroveň?

Po příjezdu do školy budou studenti rozřazeni dle jazykové úrovně na základě úvodního testu – budete tedy studovat se studenty s podobnou znalostí jazyka. Velké množství škol posílám rozřazovací test online již před odjezdem do zahraničí.

Jak probíhá první den kurzu?

V případě, že v pondělí není státní svátek, kurz začíná vždy v pondělí. Po příchodu do školy proběhne rozřazení do skupin. Většina škol posílá test z daného jazyka ještě před kurzem, aby již dopředu věděli přibližnou úroveň daného cizího jazyka. První den školy pak už jen dochází ke konečnému rozřazení a probíhají většinou již první lekce.

Rozřazení do skupin – je možné zažádat o změnu skupiny?

Ano, je to možné. Záleží na jazykové škole, zda má místo v dalších skupinách. Při posuzování, zda student může vyměnit skupiny, je důležité i stanovisko vyučujícího, který posoudí, zda student zvládne skupinu s vyšší úrovní. Je možný i posun do nižší úrovně.

Mohou se junioři mimo školu nebo ubytování pohybovat samostatně? 

Některé školy to povolují pro studenty starší 16 let. V případě ubytování u hostitelské rodiny se studenti dopravují do školy a ze školy sami.

Jsou pobyty pro juniory bezpečné?

U kurzů pro juniory škola zajišťuje dohled koordinátorů/team leaderů, kteří pečují o studenty v jejich volném čase. Koordinátoři mají na starost svou skupinu studentů, plánují pro ně aktivity, dohlíží na dodržování večerky, pomáhají jim s adaptací na nové prostředí, atd. 

Dále každá škola má svá pravidla, které studentům představí během prvního dne kurzu. Některé školy povolí studentům (nad 16 let) opustit areál školy nebo ubytování v menší skupině s dalšími studenty.  Možnosti volného pohybu je vždy možné ověřit s koordinátory školy,

Od kolika let je možné na kurzy cestovat?

Kurzy pro dospělé jsou od 16 let, kurzy pro juniory jsou od 10 let. V nabídce máme i kurzy pro rodiče s dětmi, kdy je věková hranice od 6 let.

Jsou v nabídce i kurzy pro starší? Např. 30+ nebo 50+ ?

Pro ty z vás, kteří jsou ve věku 30+, 40+, 50+ a nechtějí být ve třídě s žáky 16-30 let, je možné najít kurz speciálně určen pro studenty starší 30 nebo 40 let.

Nabízíte i kurzy, které jsou dotované z erasmus fondů?

Ano, část partnerských jazykových škol nabízí kurzy dotované z Erasmus + programu.

Jaký typy jazykových kurzů si mohu vybrat?

Nabídka kurzů je široká, každá škola nabízí několik typu. Mezi nejčastější typy kurzů patří všeobecný kurz, intenzivní kurz, business kurz, příprava na mezinárodní zkoušky, kurz angličtiny zaměřený na pedagogický personál škol, kombinovaný kurz a soukromé lekce. Všeobecný kurz se zaměřuje na všechny aspekty cizího jazyka – slovní zásoba, gramatika, psaní, poslech. 

Intenzivní kurz se skládá z všeobecného kurzu + několika lekcí zaměřených více na komunikaci a poslech.

Pomáháte s vyřízením víz?

Ano. Jazyková škola zasílá potvrzení o akceptaci do kurzu a COOLAGENT pomáhá s vyplněním a dalšími kroky pro získání víz.

23 července, 2024 | Jazykové kurzy v zahraničí

Jak si vybrat ten nejlepší jazykový kurz v zahraničí

Konečně ses rozhodl/a vyrazit za hranice a zlepšit si svůj jazyk? Skvělá volba! Ale než začneš balit kufry, je tu pár věcí, které je třeba zvážit. Výběr toho správného jazykového kurzu totiž není jen tak. Je to skoro jako výběr životního partnera – musíš se zamyslet, co od něj očekáváš, co ti může přinést a hlavně jestli…

29 května, 2024 | Au Pair USA, Uncategorized

Au Pair – superhrdin(k)a pro rodiny s dětmi

Snad každý Čech nebo Češka zná ve svém okolí někoho, kdo byl na Au Pair, tedy na kulturně výměnném pobytě, kde se stává členem či členkou hostitelské rodiny. Jde o elegantní a velmi oblíbenou možnost mladých lidí, jak s trochou nadsázky zkompletovat hattrick – vyrazit do zahraničí, poznat nové přátele na celý život a ještě si u toho vydělat.  Přemýšlíš…

27 března, 2024 | Práce v Řecku

WEBináře o Řecku s Alčou – zjisti vše, co Tě zajímá

Láká Tě pracovní pobyt v slunném Řecku? Rád/a bys zjistli/a, co od toho můžeš očekávat ? Naše kolegyně Alena strávila pracovně minulé léto na krásném ostrově Zakynthos a ráda se s Tebou podělí o své zkušenosti z pobytu – zjisti všechny informace z „první ruky“ a přihlas se na skvělý WEBinář s Alčou! Termíny WEBinářů:(webináře se bude konat na ZOOMu a jsou pro Tebe…

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?