Kurz francouzštiny – Montreux

Studium francouzštiny v regionu obklopeném Ženevským jezerem a ohromující přírodní scenérií. Navíc možnost přidat ke kurzu internship/stáž ve Vámi zvolené oblasti!

Lokalita

Město Montreux se rozprostírá v jihozápadním Švýcarsku a vyznačuje se svojí jedinečnou polohou plus také i množstvím památek, které jednoznačně stojí za návštěvu. Okouzlující švýcarské místa i v současnosti překypují kulturou a tradicemi, dokonale zachované historická centra, malebné vesničky nebo okouzlující přírodní scenérie jsou samozřejmostí. Navíc, Švýcarsko je bezpečnou zemí, která poskytuje velmi vysokou životní úroveň.

Jazyková škola Alpadia Montreux se nachází na hlavní ulici v blízkosti Ženevského jezera, kde je možné si po náročném dni oddechnout. Návštěva místních obchodů či kafetérií je také další možností odpočinku. Poloha v centru je ideální také proto, že škola se nachází jen pět minut chůze od autobusového a vlakového nádraží.

  

Škola

Prostory jazykové školy Alpadia Montreux disponují moderními a komfortními učebnami, kafetérií, plně vybavenou kuchyňkou plus také i prostornými terasami s výhledem na okolní přírodní scenérii. Rozloha komplexu je přizpůsobená tak, aby se ke každému studentovi přistupovalo individuálně a to za jakýchkoliv okolností. Kontakt s rodinou a přáteli taktéž nebude problémem a to díky možnosti využívat školní počítače a bezplatnému připojení na internet v prostorách celé školy.

Škola nabízí také možnost přidat ke kurzu francouzštiny zajištění stáže (většinou neplacené) a to zejména v těchto oblastech : turismus, cestovní ruch, služby, práce v administrativě. Prvním krokem je min.6 týdenní jazykový kurz, na který plynule naváže stáž ve vybrané oblasti. Minimální délka stáže je 12 týdnů.

 

Kde školu najdete:

Ubytování

Alpadia Montreux poskytuje široký výběr možností ubytování té nejlepší kvality v nádherném švýcarském prostředí. Na výběr je mnoho možností – zažít pravou kulturu a zvyky země přímo u místní hostitelské rodiny nebo, v případě preference soukromí, možnost ubytování ve studentském apartmánu nebo ve studiu, který si student zvolí sám na základě svých potřeb a preferencí.

  

Cena za týden v CHF + poplatek za nalezení 110 CHF
Hostitelská rodina - snídaně (Single bed)280
Hostitelská rodina - polopenze (Single bed)350
Hostitelská rodina - snídaně (Double bed)240
Hostitelská rodina - polopenze (Double bed)320
Studentský apartmán (Single bed)315
Studentský apartmán (Double bed)240
Studio (Single bed)400
Studio (Double bed)230
  • dvojlůžkový pokoj jen pro studenty cestující společně

Možnost objednání transféru:

  • Geneva Airport = 190 CHF
  • Zurich Airport = 650 CHF

Cena

Cena za týden + zápis 110 CHF1 týden2-3 týdny4-7 týdnů8-11 týdnů
Standardní kurz 20320305290270
Intenzívní kurz 25405390375355
Prémium kurz 30555540525505
Kombinovaný kurz 20+5945805790770

Nástupní termíny pro začátečníky a pokročilé A1 -C1 : Kurzy začínají každé pondělí

Sezónní příplatek: +35 CHF za kurz/ týdně a + 40 CHF za ubytování/týdně  (od 19.06. do 20.08.2022)

Cena zahrnuje:

  • školné
  • studijní materiály
  • online testování
  • Alpadia certifikát
  • program aktivit
  • studentská karta
  • zajištění ubytování a daně

 

Typy kurzů

Standardní kurz 20

Kurz je skvělý hlavně pro ty, kteří si chtějí zlepšit své všeobecné jazykové komunikační schopnosti a přitom využít volný čas na výlety po okolí a poznávání země.  Vyučování probíhá většinou v ranních hodinách, přičemž odpoledne je dostatek času na volnočasové aktivity, případně absolvování různých aktivit organizovaných školou.

Maximální počet studentů : 12
Počet lekcí: 20 skupinových lekcí
Délka lekce: 45 minut

Intenzivní kurz 25 

Tento kurz je specifickým tím, že poskytuje důkladnější studium jazyka právě kvůli pěti přidaným lekcím za týden, které jsou zaměřené na ústní komunikaci. Díky tomu se zlepší i komunikační dovednosti studenta a to i třeba prostřednictvím simulačních cvičení.

Maximální počet studentů : 12
Počet lekcí: 20 skupinových lekcí + 5 lekcí zaměřených na komunikaci
Délka lekce: 45 minut

Premium kurz 30

Vhodný hlavně pro motivované studenty, jejichž cílem je dosáhnout progres co nejrychleji. Tyto extra lekce probíhají v malé skupině (max. 6 studentů) a soustředí se hlavně na psanou formu francouzštiny. Tento kurz je možné považovat za rychlou a efektivní cestu jak se zlepšit jak v mluvené tak v psané podobě jazyka.

Maximální počet studentů: 12/6
Počet lekcí: 25 intenzivních lekcí + 5 lekcí zaměřených na psaní v malé skupince
Délka lekce: 45 minut

Kombinovaný kurz (20+5 nebo 20+10)

Speciálně vytvořený kurz pro ty, kteří si přejí kombinovat skupinové kurzy s privátními lekcemi a tak dosáhnout rychlejšího zlepšení cizího jazyka. S tímto typem kurzu je perfektní znalost francouzštiny jistá.

Maximální počet studentů: 12/1
Počet lekcí: 20 nebo 30/týden + Standardních 20+5 nebo 10 soukromých
Délka lekce: 45 minut

Internship/stáž

Spojení jazykového kurzu francouzštiny se zajištění stáže ve vybrané oblasti. Student si může vybrat typ kurzu pro první část. První část musí být min. 6 týdnů, stáž poté min. 12 týdnů. Stáž je zajištěna školou.

Maximální počet studentů : podle výběru jazykového kurzu
Počet lekcí: 20, 30, atd. lekcí, podle výběru kurzu
Nástupy: každé pondělí
Poplatek za zajištění stáže : 550 CHF

 

Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku Jarku na emailu jarka@coolagent.cz

nebo zavolejte na bezplatnou linku COOLAGENT zdarma z celé ČR: 800-1-AGENT (tj. 800-1-24368).