Au Pair Velká Británie

4. 1. 2021 – aktualizace program momentálně pozastaven z důvodu Brexitu. Jako alternativy anglicky mluvících zemí momentálně nabízíme Au Pair v Irsku nebo Holandsku.

Prohlédněte si ceník Au Pair pobytů a nezávazně se zaregistrujte !

Výhody a garance zkušené Au Pair agentury.

Programy Au Pair si vybírá nejvíce našich klientů. 100% úspěšnost umístění i se základní znalostí angličtiny, nabídky jsou i pro chlapce a páry!

Programy Au Pair jsou skvělý způsob, jak se naučit perfektně anglicky už za několik měsíců. Británie je COOL! A záleží na Tobě, jak svůj pobyt využiješ. Nevěř těm, co to vzdali při první překážce. 

Pobyt v Anglii nebo ve Skotsku může být zajímavější než kdekoliv jinde!

Jsou tu skvělé a dostupné příležitosti pro studium, získání certifikátů a dalšího vzdělávání. Kromě toho neuvěřitelně dobré možnosti pro cestování, poznávání historie, výlety do Londýna (pokud si ho rovnou nevybereš jako místo pobytu), Oxfordu, Manchesteru nebo například Dublinu. Zapomeň na nudu. Poznej zemi, kde vznikla a vzniká hudba, móda a styl, které ovlivnily 90. léta. Zajeď si na víkend k moři nebo připrav piknik pro svoje přátele v parku (a proč ne přímo v Hyde Parku …). Odliš se. Žij nezávisle a intenzivně. Pobyt Au Pair v Anglii nebo ve Skotsku Ti to umožní rychle a lehce.

Jako Au Pair ve Velké Británii získáš – skvělou angličtinu, možnost cestovat, samostatnost, cenné zkušenosti a vše si vyřídíš rychle a jednoduše z pohodlí domova 🙂

Výhody Au Pair Anglie:

 • stravu a ubytování v rodině zdarma, vlastní pokoj je samozřejmost
 • kapesné min. 80 GBP, výše záleží na výběru pozice (průměrné kapesné je 80-120 GBP týdně, Mother´s help pozice pro zkušené kandidátky 120-200 GBP týdně i víc)
 • volno 1-2 dny v týdnu, opět záleží na typu pozice
 • možnost navštěvovat jazykovou školu, některé rodiny proplácí jazykový kurz

Podmínky pro Au Par Anglie:

 • věk min. 18 let, horní věková hranice není omezená 🙂
 • předchozí zkušenosti s dětmi – mohou být od známých nebo příbuzných
 • znalost angličtiny na minimálně mírně pokročilé úrovni (při základní znalosti je nutná flexibilita na lokalitě, rodině, věku dětí atd.)
 • dobrý zdravotní stav a čistý trestní rejstřík
 • svobodná
 • délka pobytu ideálně 6-12 měsíců, u letních pobytů min. 2 měsíce
 • je možné umístění i na krátkodobý pobyt během roku, je však nutné být flexibilní na lokalitě
 • řidičský průkaz je velkou výhodou, ale není podmínkou
 • většina rodin preferuje nekuřačky
 • chuť osamostatnit se, cestovat a mít perfektní angličtinu 🙂

Program Au Pair Velká Británie zahrnuje:

V COOLAGENT je to v první řadě individuální přístup a podpora od prvního kontaktu – podrobné informace, pomoc s kompletaci přihlášky, zajištění kontaktu s hostitelskými rodinami. Jsi to Ty, kdo si vybírá rodinu a rozhoduje o akceptaci, jako i to, kdy chceš odcestovat (samozřejmě po předchozí dohodě s rodinou :-)). Taktéž zajistíme cestu a zůstáváme v kontaktu i po vycestování.

Povinnosti Au Pair zahrnuje péči o děti (volný čas a aktivity s dětmi, školní povinnosti, hygiena apod.) a výpomoc v domácnosti jako umývaní nádobí, praní, žehlení, utírání prachu, vysávání apod. Konkrétní povinnosti a poměr tzv. childrencare/cleaning záleží vždy na potřebách rodiny.  Au Pair se právě dle profilu rodiny rozhodne a vybírá si tu správnou rodinou pro sebe. Au Pair ve Velké Británii pracuje cca 25-40 hodin týdně a 1-2 dny v týdnu bys měla mít volné. Počet hodin závisí na potřebách rodiny a samozřejmě, čím víc hodin pracuješ, tím vyšší máš kapesné 🙂 Rodina Tě může požádat 2-3x týdně o babysitting.

Co znamená Au Pair, Au Pair+, Mini Mothers help a Mothers help?
Předpisy určují, že:
Au Pair by měl/a pracovat 25-35 hodin týdně. Minimálně 2 dny jsou volné. Výše kapesného je 80-90 GBP
Mini Mothers help by měl/a pracovat 35-40 hodin týdně. Minimálně 1,5 dne jsou volné. Výše kapesného je 100-110 GBP
Mothers help pracuje 40-60 hodin týdně. Minimálně 1 den je volný. Výše kapesného je 120-250 GBP. Pobyty Mother ´s help jsou vhodné zejména pro žadatelky od 21 let věku, které si chtějí v průběhu pobytu ušetřit vyšší částku. Většinou již mají výborné zkušenosti s dětmi, lepší angličtinu a často i řidičský průkaz.

Nejčastější Au Pair otázky: 

Co znalost angličtiny? Musím umět dobře anglicky?
Ani to není podmínka. Některé klientky mají jen základní znalost a zvládnou pobyt výborně, i když začátek může být trochu těžší. Umístění v tomto případě může trvat déle, záleží to na období, kdy se přihlásíš. Pokud jsi ale dosti trpělivá, určitě to pro Tebe nebude složité. Důležité je, abys nám poskytla pravdivé informace o svojí znalosti angličtiny, to znamená nepřehnat to, ale ani nebýt zbytečně skromná.

Mohu navštěvovat jazykovou školu?
Samozřejmě! Stačí si v přihlášce tento požadavek zaškrtnout. My Ti poté najdeme rodinku, kde budeš mít čas školu navštěvovat. Většina Au Pair chodí do školy 2x týdně 2-3 hodiny. Cena se odvíjí podle kvality výuky, počtu hodin a samozřejmě lokalitě.

A jak dlouho je dobré v Anglii zůstat?
Opět záleží na Tobě. pokud si chceš zdokonalit angličtinu, ideální je zůstat minimálně 6 měsíců. Většina rodin preferuje pobyt na 1 rok – tento pobyt se dá kdykoliv prodloužit nebo zkrátit. Dokážeme zprostředkovat i kratší pobyt (3-5 měsíců), ale nedá se to garantovat.

Kdy je nejlepší se zaregistrovat?
KDYKOLIV. Díky našim kontaktům a rozsáhlé síti spolupracujících agentur odchází prostřednictvím COOLAGENT do Británie stovky Au Pair po celý rok. Vždy máme dostatek volných rodin. Je možné se zaregistrovat pár týdnů, resp. dní před plánovaným odjezdem nebo dlouhodobě dopředu.

Mohu si vybrat město, ve kterém chci žít?
Ano, uděláme vše pro to, abychom Ti zprostředkovali pobyt tam, kde bys chtěla být. Neměl by být žádný problém najít Ti rodinu v Londýně, Manchestru nebo například v Brightonu. Síť našich spolupracujících agentur nám umožňuje pokrýt celou Anglii a Skotsko, Wales, Severní Irsko a ostrovy.

Mohu se přihlásit i s kamarádkou?
Samozřejmě. Je výborné, pokud máš kamarádku, která chce také cestovat do Anglie nebo Skotska. Garantujeme, že vynaložíme co nejvyšší úsilí, aby se nám podařilo najít rodiny blízko sebe nebo tak, že se budete moci navštěvovat velmi často, tj. přes víkend apod.

Je řidičák potřebný?
Pro Au pair Anglie a Skotsko NENÍ.V COOLAGENT máme dostatek rodin, které nevyžadují řidičský průkaz. Naopak aktivní řidičky mohou mít auto k dispozici i pro soukromé účely! 🙂

COOL COUPLE – Au Pair program pro páry
Program COOL COUPLE je Au Pair pobyt, kdy je dvojice (chlapec a děvče) umístěna do stejné rodiny. Úlohou děvčete jsou domácí práce spojené s péčí o děti, zatímco chlapec vykonává zahradní a těžší práce, hlavně řidiče pro děti a také pro rodinu.
Dvojice, které mají o tento typ pozice zájem spolu mají většinou dlouhodobější vztah (mohou být i manželé) a preferují spolu pracovat jako Au Pair.

OK. Takže, jak dlouho trvá zařízení?
Jsme schopni Ti dát nabídky ihned. Pokud víme, že chceš odcestovat rychle, dáme Ti přednost a je možné, že už v průběhu několika dní budeš v Anglii. Na toto slouží seznam URGENT Au Pairs, kde jsou vedeny klientky, které chtějí odcestovat do Anglie/Skotska co nejdříve. Naopak, jiné dívky si chtějí zařídit vše včas, proto jim nabízíme možnost se do programu přihlásit dlouho dopředu. V tomto směru jsme velmi flexibilní. Jakmile se po zaregistrování rozhodneš odcestovat v jiném termínu nebo změnit délku pobytu, je to jen otázka jednoho telefonátu nebo emailu do agentury.

Cesta
Jakmile budeš umístěná, pošleme Ti zvací dopis od rodiny, smlouvu, odjezdové materiály a nabídku letenky / jízdenky a pojištění. Vše si samozřejmě můžeš zakoupit přímo u nás.

Jak to je s pojištěním?
Pro občany EU, cestující do zahraničí s evropským průkazem zdravotního pojištění(EPZP) se vztahuje pojištění dle podmínek jednotlivých členských státu EU, platné pro občany konkrétního členského státu.  Vystavení EPZP trvá přibližně 30 dní a je vystaven zdarma. Mohou se však vyskytnou komplikace (např. slepé střevo), proto si většina klientek zaplatí i pojištění léčebných nákladů v zahraničí, např. v pojišťovně ERV Evropské pojišťovně, a. s., kde je velmi dobré krytí a výhodná cena 3.250,- Kč na 6 měsíců nebo 5.500,- Kč na 12 měsíců pobytu. Pokud budeš v zahraničí min. 6 měsíců a toto pojištění si zakoupíš, můžeš se odhlásit ze zdravotní pojišťovny v ČR a my Ti po příjezdu dáme potvrzení, žes byla po celou dobu pojištěná a v ČR pak pojištění nemusíš doplácet 🙂 COOLAGENT můžeš získat pojištění za velmi výhodnou cenu. Pojištění Ti můžeme vystavit i na počkání před odjezdem. Po příjezdu do Anglie/Skotska se doporučuje zaregistrovat se u rodinného lékaře.

Nikdy nebylo přihlášení se do programu tak rychlé a jednoduché – na nic už nečekej a  přihlas se nyní ONLINE !

 • stačí jen vyplnit ONLINE přihlášku
 • zaslat FOTOGRAFIE – 1-2 foto Tebe, 2-6 foto s dětmi, přáteli, rodinou (můžeš  si připravit fotokoláž na A4)
 •  dodat lékařské potvrzení (stačí později, před vycestováním, formulář ke stažení ZDE)
 • dodat výpis z trestního rejstříku (stačí později, před vycestováním)

Jakmile  přihlášku dostaneme, tak už nic nebrání tomu, abychom začali pro Tebe hledat vhodnou rodinu a Tvé dobrodružství v zahraničí může začít!

Pro detailnější informace kontaktuj naši koordinátorku Míšu Svobodovou:

na emailu aupair@coolagent.cz nebo telefonním čísle 775 124 368.

COOLAGENT
Tvoje cesta do světa…