Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Au pair USA – Washington

Dobrý den,

omlouvám se, že odpovídám až teď, ale bylo toho tolik, že jsem na to úplně zapomněla. Přes týden pracuji a když mám volno, tak se snažím něco podnikat s kamarády 🙂

Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA?

Myslím si, že má odpověď na tuto otázku bude hodně podobná, jako říkají ostatní au pairs. BYL TO MŮJ SEN!!! Když jsem byla malá, tak jsem se vždycky dívala na americké filmy a říkala si, jak to musí být super žít v Americe. Na tuto příležitost jsem čekala hodně dlouho, nejdříve jsem studovala a potom přišel COVID. Na začátku roku 2022 jsem se rozhodla vyjet do zahraničí jako au pair (také s Cool Agent), ale nebyla to Amerika, bylo to Holandsko, kde jsem strávila rok. Po této pozitivní zkušenosti jsem si řekla, že je čas si začít plnit sny, a to pro mě znamenalo vyjet do USA. Teď je mi 23 let a píšu tady tu recenzi ze Seattlu ve Washington state a musím říct, že jsem nejvíc vděčná za tuto příležitost a užívám si každou chvíli! DREAMS DO COME TRUE!

Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo? Byla jste s našimi službami spokojená?

Vůbec ne! Paní Pavla mi pomohla se vším, byla vždy pohotová a na mé zprávy mi odpovídala rychle, kolikrát i večer nebo o víkendu. Vytvoření přihlášky mi zabralo cca 2 týdny, protože jsem ještě tou dobou byla v Holandsku, takže jsem na přihlášce pracovala po večerech. Součástí přihlášky je vyplnit údaje o sobě, doplnit doklady od lékaře, výpis z trestního rejstříku, reference a video, ve kterém se představíte (to mi asi zabralo nejvíce času, protože jsem měla tolik věcí, co bych chtěla říct, video ale mohlo být pouze 3 min dlouhé, takže jsem musela opravdu přemýšlet, co je podle mě důležité. Má rada je KEEP IT SIMPLE! Video nepotřebuje žádné speciální efekty, prostě buďte sami sebou). Po doplnění tady těch všech věcí, byla má přihláška odeslána na kontrolu, což zabralo jen pár dní. Po ověření jsem byla puštěna do matching procesu. Ten mi zabral cca 2 měsíce (matchla jsem se v prosinci a v květnu jsem měla odjížděl), bohužel z tohoto matche nakonec sešlo (ze strany host family) a já se v březnu znovu ocitla v matching procesu (s pomocí paní Pavly, za kterou jsou fakt moc vděčná) a byla jsem schopná najít si novou rodinku a v červnu odletět. Ve finále bych ráda řekla, že se službami Coolagent jsem nadměrně spokojená a vím, že jsem si nemohla vybrat lepší agenturu. Moc děkuji za všechnu podporu ze strany agentury a ten kdo váhá, jestli do toho jít nebo ne, tak bych chtěla říct ať se řídíte svým srdcem. Já to tak udělala a vůbec bych neměnila.

„Můj dojem z USA je opravdu pozitivní! Je to krásná země, která toho má opravdu hodně, co nabídnout (kulturu, historii, přírodu, město, jídlo, lidé jsou tu milí – všichni se na Vás usmívají).“

Jestli je tu něco, co mě opravdu překvapilo je jak velké americké domy jsou a to, že skoro každý dům má vystavenou americkou vlajku před domem. Američani jsou velmi pyšní na svůj původ (v dobrém smyslu slova).
Na druhou stranu, abych nemluvila jen o pozitivech, tak je tu i negativní věc, která mě tak trochu zaskočila. A to je, že bez auta se nikam nedostanete. V Česku jsem byla hodně zvyklá chodit, tady se to nedá, protože je všechno daleko a většina míst ani nemá chodníky.

Chceš také poznat USA?

Mohla byste nám popsat ubytování?

Jak už jsem zmínila, americké domy jsou opravdu veliké. Náš dům má tři poschodí. Na úplně vrchním poschodí se nachází ložnice, office (obou mých host parents), 2 koupelny, pokoj pro hosty a pokoj mého host kid.
Na druhém poschodí se nachází kuchyně, jídelna, koupelna, obývací pokoj a vchod do zahrady.  V prvním poschodí je hlavní vchod a chodba.
Moje království se nachází v basment(ě). Mám svůj vlastní pokoj s výhledem do zahrady, koupelnu a obývací pokoj (s televizí a gaučem).

Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Můj den většinou začíná v 7.45 hod., kdy si převezmu malého od rodičů (starám se o pomalu ročního chlapečka, který je se mnou celý den doma). Dáme si společnou snídani a potom jdeme na procházku s kočárkem tady po okolí. Potom co se vrátíme z procházky, tak si chvíli hrajeme doma. V 9.30 hod. je čas na malou svačinku a v 10 hod. je první nap time. Malý většinou spí dvě hodiny, potom co se vzbudí, tak si dáme spolu oběd. A odpoledne máme čas něco spolu podniknout. Někdy jedeme na bazén, do knihovny a jindy zase do parku nebo zoo. Rodiče mi dávají volnou ruku, abych mohla sama vymýšlet aktivity, co budeme dělat. Když se vrátíme, tak je okolo 15 hod. čas na druhý nap time a ten trvá cca hodinku. Potom jsem s malým ještě do 17 hod. a to si ho přebírají rodiče a já mám volno. Jednou za týden (většinou pátek nebo středa) přijede babička, která si malého vezme na celé odpoledne a já mám tak volno.

Co obvykle děláte ve volném čase?

Přes týden, když mám volno, tak se většinou snažím odpočívat (buď se dívám na televizi, čtu knížku a volám s rodinou, kamarády z ČR). O víkendu se potkávám s kamarády (chodíme do kina, do města, na kafe). Když bylo pěkné počasí, tak jsme chodili na loď, vypůjčili jsme si canoe a pádlovali na Lake Washington, trávili čas na pláži a chodili na výšlapy do národních parcích ve Washingtonu. Jednou za měsíc se potkávám s ostatníma au pairs v mé oblasti na tzv. cluster meetings. V červenci jsme měli pool party a minulý měsíc jsme byli na baseball game jednoho z nejlepších týmu v Americe (Seattle Mariners).

Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsala typicky místního člověka?

Na Americe mě opravdu překvapilo, jak jsou tady všichni přátelští, usmívají se a zajímají se o to, jaký je váš den. Když jdete do obchodu, restaurace nebo i kamkoliv jinam, tak se zaměstnanci s vámi vždycky snaží navázat rozhovor.
Úplně přesně nevím jak bych popsala typického Američana, je to strašně individuální. Takže na tuto otázku asi nedokážu odpovědět.

Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívila?

Asi 2 týdny potom, co jsem přijela do USA, tak jsme s mojí host family odjeli do Kanady – Kelowna. Jeli jsme tam z důvodu svatby mých host parents. Má host mom je původem z Kanady a právě proto se rozhodli, že chtějí mít svatbu tam. Byl to naprosto úžasný obřad a Kanadu jsem si opravdu zamilovala.

Před dvěma týdny jsem se vrátila z roadtripu po Oregonu, což je vedlejší stát. S kamarádkou jsme tam vyjeli během Labor weekendu. A musím říct, že Oregon je nádherný (navštívili jsme slavnou Cannon Beach, Portland, Crater Lake, Bend a Multnomah Falls). Kamkoliv se podíváte, tak uvidíte lesy, Oregon je opravdu plný přírody.

Ani ne za týden se znovu s rodinkou chystáme do Kanady, tentokrát do Nova Scotia, kam letíme na dovolenou do rodinného domu a odtud po nějaké době budeme přelétat do Michiganu – Mackinac Island (ostrov který funguje úplně bez aut, jediná možnost přepravy je buď kolo a nebo na koni).

„Můj největší zážitek je z oslavy 4th of July, což je Den nezávislosti v Americe. Američani tento svátek opravdu zbožňují a oslavy probíhají ve velkém.“

Další důležitá událost, co se odehrává na 4th of July jsou mé narozeniny. A já jsem strašně ráda, že můžu své narozeniny oslavovat v ten stejný den, kdy Američani oslavují narozeniny Ameriky.

Když jsem se ráno vzbudila, tak má rodinka udělala borůvkové palačinky a domluvili jsme se, že pojedeme na výšlap tady kousek od nás (výhled byl naprosto úžasný). Potom co jsme se vrátili, tak jsme si dali večeři a hráli jsme karty. Má host family mě překvapila dortem, který pro mě sami upekli, byla jsem úplně dojatá. Opravdu to bylo něco, co jsem nečekala. Po setmění jsme se přemístili k jezeru, odkud jsme sledovali ohňostroje. Celé to trvalo asi půl hodiny a noční obloha zářila všema barvami.
Toto je den, který jsem si opravdu užila a nikdy nechci zapomenout.

Splnil pobyt Vaše očekávání?

Určitě, od mého pobytu jsem očekávala – poznat nové lidi, novou kulturu, osamostatnit se (protože jestli žijete sami v úplně cizí zemi, tak prostě musíte, nemáte moc na výběr), zlepšit se v jazyku, možná se i naučit nový jazyk (to mě zatím čeká). Zatím jsem na mém 3 měsíci pobytu tady v USA, ale řekla bych, že moje očekávaní to prozatím určitě splňuje.

Doporučila byste program ostatním zájemcům?

Ano. Jak už jsem dříve zmínila, lepší agenturu jsem si vybrat nemohla a za tímto názorem si stojím! Než jsem se přihlásila do programu, tak jsem si dělala takový menší průzkum agentur a musím říct, že Coolagent z mého pohledu je ta nejlepší z nich (opravdu vstřícný přístup, všichni jsou ochotní kdykoliv pomoct, bez nesmyslných poplatků, rychlé vyplnění přihlášky a mnoho dalších výhod). A ten kdo opravdu chce vycestovat, tak ať do toho jde. Nebudete litovat toho, že jste vycestovali (když zjistíte, že to není pro vás, kdykoliv se můžete vrátit domů), ale je možné, že v životě přijde čas, kdy už bude pozdě (protože vycestovat můžete jen do 27 let) a potom budete litovat toho, že jste nevycestovali.

„The only things you regret are the things you didn’t do” – Michael Curtiz 

Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?

Pro zatím jsem spokojená tady a tím, že jsem opravdu pouze na třetím měsíci, tak o dalším pobytu zatím neuvažuji. Ale pokud bych měla někam opět vyrazit, tak jedině s Coolagent!

 

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?