Tamara – Bentonville, Arkansas, USA

Ahoj!

Jmenuji se Tamara a můj pobyt v USA začal 6. srpna, když jsem přiletěla do Arkansasu. Letu jsem se velmi obávala, protože jsem nikdy nikam sama neletěla, ale naštěstí všechno dobře dopadlo a na letišti na mě čekala moje host family – Keith, Janet a Sammy. Byla jsem s nimi v kontaktu už od dubna, takže si skvěle rozumíme a často chodíme na menší výlety po okolí.

tamig6 tamig7

Škola mi začala 15. srpna a první dny pro mě byly jeden velký chaos a stres. Celý systém je jiný než u nás doma. Střídají se A days a B days a každý den máme 4 hodiny, které trvají 90 minut. V pátek je Fast Friday, kdy máme všech 8 hodin naráz, ale mají jen 45 minut a nikdo nic nestíhá. Učitelé tu jsou velmi milí, vždy se snaží pomoct a skoro vůbec tu není třeba se učit, stačí jen pozorně poslouchat na hodině.

tamig5 tamig4

V září jsme s mojí host family jeli na náš první velký výlet – Mt. Rushmore. Bylo to úžasné, příroda tam je nádherná a všichni jsme si užili mnoho zábavy. Z těch menších výletů se mi zatím nejvíce líbil Eureka Springs, což je malé historické městečko v horách. Taktéž jsem už zažila Homecoming, Halloween a teď se připravujeme na Thanksgiving.

tamig3 tamig2

Pobyt v Americe bych určitě každému doporučila, i přes to že ne vždy je všechno jednoduché. Chybí mi má rodina, kamarádi a zkrátka celé Slovensko, ale naštěstí jsou tady všichni velmi přátelští a vždy mi umí zlepšit náladu.

Děkuji taťkovi, Vandě a celé agentuře COOLAGENT, že díky nim můžu zažít tuto skvělou zkušenost a mít plno úžasných zážitků.