Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Střední škola v USA – New Mexiko

Ahoj,

jmenuji se Eliška a studuju jako výměnný student  půl roku v USA v Novém Mexiku.

Do USA jsem se rozhodla vycestovat hlavně kvůli zlepšení angličtiny, byl to můj sen už dlouhou dobu. Také jsem chtěla poznat úplně jiný životní styl a kulturu.  Když jsem zjistila, že se sen opravdu stane realitou nemohla jsem tomu uvěřit.
Školní systém je tady úplně  jiný než v Česku, každá hodina je s jinými lidmi a chodím do jedné třídy i s lidmi, kterým je 15 let, což je zvláštní.
Občas mě ubíjí mentalita některých lidi – myslela jsem, že tu bude víc chytrých studentů. 🙂 Docela mi trvalo než jsem si zvykla,  protože se tu učí úplně jinak než u nás. Každý úkol se tu známkuje a testy se tu moc nepíšou. V mé škole je 15,000 studentů tak si představte tu ohromnou školu, už jsem tu měsíc a pořád se občas ztrácím.
Nejvíce se mi líbí na školách v Americe sporty. Strašně mě baví chodit na football games a fandit našemu týmu, je to něco neuvěřitelného. Vybrala jsem si jako aktivitu soccer, protože jsem v Česku hrála fotbal už od malička. Kvůli škole jsem musela přestat – tady díky škole mužů zase začít. Každý den máme stejné hodiny, moje první hodina je španělština a ta mě strašně moc baví. Učivo se probírá hodně pomalu a přesto, že se učím španělštinu i v Česku, tak se zde můžu naučit hodně nových věcí.

„Plusy programu – těch je strašně moc, poznáš novou kulturu, úplně nové a jiné lidi, a zažiješ něco co nikdy jindy nezažiješ. Naopak mínusy si žádné neuvědomuji.  Určitě ale vím, že až budu muset odjet tak to bude strašně těžké. Budou mi všichni strašně chybět.“

Chci také studovat v USA

Druhou hodinu máme financial literacy a to je nejlehčí matika co se zde vyučuje.  Je to v pohodě ale 100% to není moje oblíbená hodina. Třetí hodinu mám physics. To je moje nejmíň oblíbená hodina, je to docela nudné a nějak extrémně mě to nebaví.  Čtvrtou mám criminal justice-intro – musím říct že od této hodiny jsem očekávala mnohem víc.
Dále následuje angličtina, která se stala mou nejoblíbenější hodinou. Máme skvělého učitele a strašně moc mě tahle hodina baví. Po této hodině máme lunch který je fajn každý den je pizza a ostatní jídla se mění.
Po obědě máme yearbook a tuhle hodinu bych radši opravdu neměla, musíme pořád fotit fotky a paní učitelka je trošku zvláštní,  nevím moc co si o ní myslet.
Poslední hodinou je  US history a to je skvělá hodina nejdřív jsem ji měla moji 2. hodinu ale vyměnila jsem si to protože ten učitel mi vůbec nesedl, ale tenhle učitel je fajn je trochu straší ale moc milý

Moje hostitelská rodina je nejlepší, nemohla jsem mít ani lepší. Mám host tátu Davida a s tím jsem si sedla nejlíp, beru ho skoro jako mého nebiologického tátu. Mám ho moc ráda a strašně se spolu nasmějeme. Moje host mamka Serrena je taky strašně fajn, tu mám taky moc ráda,  je strašně milá a se vším mi kdykoli pomůže.
S hostitelskou rodinou děláme dost aktivit, teď o víkendu jsme byli v Main Event Entertainment a hráli jsme bowling to bylo skvělé. V pondělí jsme jeli do state fair to je něco jako Matějská jen 20x větší a to jsem si strašně užila, zkusila jsem i všechno možné jídlo a bylo to opravdu skvělé.

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 29 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?