Polina M., letní program COOL hospitality

Dobrý den. Konečně jsem našla čas napsat recenzi o pracovní pobytu v létě.

Tento rok jsem svoje prázdniny strávila ve Skotsku. Agentura Coolagent mi pomohla najít pracovní místo a vyřešit všechny dokumenty před odjezdem. Odjížděla jsem v druhé polovině června a zpět se vracela na začátku záři. Moje cesta do hotelu trvala poměrně dlouho. Přiletěla jsem do Edinburghu, pak dvěma autobusy jsem se dostala do Connelu, města poblíž pracovního místa. Měla jsem obrovské štěstí, protože mě na zastávce vyzvedla manažerka z hotelu, která byla ze Slovenska. Pomohla mi zařídit všechno potřebné, vysvětlila, jak to v hotelu funguje. Poté jsem se cítila o dost klidněji. Po týdnu za mnou přijela moje kamarádka, se kterou jsme se spolu rozhodli jet na pobyt.

Pracovala jsem jako číšnice. Ze začátku jsem si to moc neužívala, protože jsem byla pořád v kontaktu s lidmi. Angličtina problém nedělala, ale spíš jsem se bála dělat chybu. Je neuvěřitelný, kolik různých pravidel musí obyčejní číšnici dodržovat, obzvlášť v pětihvězdičkovém hotelu. Ze začátku jsem měla strach ze všeho. Postupně ale jsem si zvykla, a už to bylo úplně obyčejnou věci. Pracovní kolektiv se skládal z různě starých pracovníku ze všech koutu světa. Byli velice příjemní a přátelští. Vedení a manažeři se nám taky snažili pomáhat, ale bohužel na to neměli vždy náladu, proto jsme jim museli svoje problémy připomínat několik krát denně. Časem už to lezlo na nervy. Práce byla náročná, protože jsme pracovali průměrně 11 hodin denně. Ranní směna začínala od osmi rána do 1 hodiny odpoledne. Potom jsme měli oběd a osobní volno, během kterého všichni spali. V pět večer jsme se vraceli na večeři a večerní směnu, která končila většinou o půlnoci. Ve volnu jsme stihali jezdit na kole, nakupovat, chodit do hotelových lázni, cestovat do krásné Skotské přírody a měst jako Edinburgh, Glasgow, Oban a Fort William. Po cestě domu jsme se stavili na den v Londýně.

Byl to úžasný zážitek, na který nikdy nedokážu zapomenout. I přes menší problémy jsem si to velice užila. Doufám, že si budu moct jet zapracovat v zahraničí ještě jednou.