Kristýna T. – program COOL Kypr – léto 2019

Jsem tu už měsíc a půl skoro. Za tu dobu myslím že už mohu říct jak to tady chodí, i když jsem každý den stále z něčeho překvapená.

Příjezd sem byl malinko zmatený, ale nakonec vše v pořádku. Po příjezdu jsem byla seznámena s prací a s ubytováním na které si nemohu stěžovat, i když to není takový komfort jaký jsem si představovala.

V práci nemám jediný problém s nikým až na zdejší mentalitu, která není vždy skvělá. Čili nedoporučuji pobyt zde jemným povahám. Šéf na baru kde pracuji jako servírka je velmi hlasitý ačkoliv vám říká běžnou věc kterou máte udělat neřekne to nikdy normálně, ale křičí a tak je to tu se vším. 

Další věc která mě zarazila bylo velmi pomalé vyřizování potřebných papírů jako je pracovní smlouva nebo papír kvůli založení účtu, protože zde vám peníze na váš účet nepošlou musíte si ho zde založit.

Jinak jsou tu všichni přátelští a milí.

Například moji kolegové.

Angličtina které jsem se nejvíce bála je zde velmi jednoduchá čili se nenaučíte nic nového, ale zas nemusíte mít strach že by jste nerozuměli.

Co se týká stravování není to žádná hitparáda, ale pokud nejste vybíravý tak se to dá vydržet.

Zdravotní a sociální pojištění za vás řeší hotel tím pádem se vše zjednodušilo.

Jeden den volno v týdnu a to nezáleží na tom jestli pracujete už 10 dní což je celkem řehole ale dá se to zvládnout.

Přesčasy jsou hrazené. Pokud máte potřebu vydělat co nejvíc peněz je možnost si říct o delší směny.

A tímto bych to asi zakončila. Nemohu říct vyloženě nic špatného ani nic úžasného, protože i když se vám tu něco nelíbí nezmění se to. 

Ale za mě pokud chcete zažít něco nového a poznat jinou kulturu tak rozhodně neváhejte a vyražte na Kypr.

S pozdravem Kristýna