Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

New Jersey, USA

Máme zde další (trošku delší :-)) ohlas na Au Pair pobyt od slečny Katky. Tak se pohodlně posaďte a přečtěte si, jak se v USA má… třeba vás tím Katka inspiruje?

Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA?

Po ukončení mých bakalářských studií jsem si podala přihlášku na magisterské studium, kam jsem byla později přijata. V prvním semestru mého studia jsem měla odjet do Severní Karolíny studovat v rámci programu Erasmus, bohužel covidová situace se natolik zhoršila, že škola výjezd zrušila a mě se bortil jeden dalších snů. Následovalo léto a covidová situace byla nejlepší za celou pandemii, a tudíž škola počítala s prezenční výukou. Taktéž i my studenti jsme očekávali, že vše se vrátí do normálu. Jenže ke konci prázdnin počty nakažených lidí začali stoupat. A v tom přišel šok. Online výuka! Já jakožto sociální osoba, která se těšila na poznávání zajímavých a nových lidí, to bylo pro mě veliké zklamání. Věděla jsem, že online studium není pro mě, a takto šťastná nebudu. Okamžitě jsem si vzpomněla na sen, o kterém jsem snila, když mi bylo 15 let. Stát se au-pair. Jít do světa, zdokonalit se v cizím jazyce, získat nenahraditelné životní zkušenosti. Hledal jsem tedy řešení. Cítila jsem, že online výuka mi nedává tolik. Věděla jsem, že svá mladá léta na vysoké škole nechci strávit doma usínáním u přednášek. Cítila jsem se často unavená a vyčerpaná. Vše bylo zavřené, zima a pořádně jsem neviděla možnosti, které podniknout. Veškeré tyto negativní zkušenosti vedli k tomu, že jsem se rozhodla pracovat na svém snu, který jsem měla v 15 letech. Hledala jsem různé agentury, porovnávala cenu a hodnotu, která mi tato agentura přinese. Jsem velmi ráda, že jsem si vybrala agenturu Cool agent, jelikož slečny v této agentuře jsou velmi příjemné a nápomocné.

„Upřímně jsem tu moc spokojená, hlavně kvůli rodině, je pravda, že není nic důležitějšího.“

Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo?

Vzhledem k restrikcím týkajících se cestování do USA mi nalezení rodinky trvalo necelý rok. Ozývalo se mi spousta rodin, Cool agent spolupracuje s APIA, což je největší agentura v USA, avšak žádná rodina, která mě kontaktovala, nesplňovala podmínku na získání víza, museli to být doktoři či rodiny, které mají děti se ,,special needs“. Myslím si, že je řada věcí, co musí au-pair před příjezdem zařídit, avšak díky podpoře Pavly a její ochotě bylo vše jednodušší a já věděla, že v případě potřeby se na Pavlu mohu vždy obrátit, byla mým průvodcem po celou dobu vyřizování mého pobytu.

„USA je krásná a rozmanitá země, rozhodně stojí za procestování. „

 

 

 

Jaký je Váš dojem z dané země?

USA je krásná a rozmanitá země, rozhodně stojí za procestování. Občas jsem přemýšlela, zda bych někdy v USA chtěla žít a došla jsem k názoru, že díky přírodnímu bohatství a celkové možnosti být třeba za 3 hodiny letadlem v Karibiku tak ano, ale s ohledem na rodinu a celkovému stylu života ne. Čím více cestuji, tím více si uvědomuji, jaké máme v naší krásné malé zemi bohatství, krásnou přírodu, téměř žádnou kriminalitu, žádné hurikány a jsem opravdu ráda a pyšná na to, že žiju v ČR a jsme součástí Evropy, která je stejně tak nádherná, jen od USA se zas liší jinými přednostmi.


Mohl/a byste nám popsat ubytování?

Žiju s rodinou v obrovském domě s velkou zahradou, kde mají rodiče vířivku. Občas, když mám volno chodím do vířivky relaxovat. Máme tu 6 ložnic a každá má vlastní koupelnu. Nejvíce na tomto domě oceňuji to, že žiji v podkroví, mám celé podkrovní patro pro sebe – plně vybavenou kuchyň, obývací pokoj, ložnici s vlastní koupelnou. Občas, když chcete být sami a schovat se před celým světem, je tohle skvělé útočiště. Taktéž jsem velmi ráda, že rodina dbá na čistotu a každý týden nám chodí uklízečka uklízet.

Co se týče místa žiji spíše v takové vesničce v New Jersey, avšak jedna z největších výhod je, že jsem za hodinu autem v mém nejoblíbenějším městě v NY. Pokud nemám zrovna o víkendu jiné plány, vždy se tam jedeme s jinýma au-pair vydat. Baví mě na tomto městě nejvíce to, že v NY je stále co dělat, objevovat, ať už jen sedět či pozorovat kolemjdoucí lidi.

„Od mého příjezdu do států většinou každý víkend cestuji a objevuji nová místa v USA.“

Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Můj typický den vypadá tak, že vstanu v 7:00, někdy v 7:20, obléknu se a v 7:30 jdu vzbudit děti. Moje ráno spočívá v koordinaci dětí a ujištění se, že jsou řádně připraveni na den ve škole. Připravím dětem snídani a po snídaní si 15 minut čteme. Po této aktivitě následuje čas na hraní. Každé ráno 20 minut před odchodem na autobusovou zastávku vždy zkontroluji, zda si vyčistily zuby, oblékli se a učesali si vlasy. Připravím dětem svačinu a doprovodím na autobus. Každé ráno pracuji od 7:30-9:00 a až do 15:50 volno, kdy děti v 15:50 musím vyzvednout autem ze školy. Po škole s dětma jedu domů, dám dětem svačinu a většinou v 17:00 nebo v 17:30 je odvážím na kroužky, kde s nimi zůstávám. Po skončení jejich kroužků je odvážím domů. Můj den většinou končí v  18:30, někdy ale i dříve.

Co obvykle děláte ve volném čase?

Jsem akční člověk a miluji cestování, poznávaní nových míst. Takže se tu snažím využít každou volnou chvíli mého volného času a něco podniknout. Od mého příjezdu do států většinou každý víkend cestuji a objevuji nová místa v USA. Vlastně když se podívám 3 měsíce zpět, kdy jsem do USA přijela, jsem toho prožila tolik, jako snad nikdy za celý rok. Jsem opravdu za tuto zkušenost vděčná a těším se co mi můj pobyt za další měsíce přinese. Upřímně jsem ještě neměla čas se o víkendu v tomto místě jen tak sejít s au-pair a flámovat. Těším se na to moc, plánujeme s holkami beauty day.

„Zatím můj největší zážitek je plavba lodí do Karibiku. „

Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsal/a typicky místního člověka?

Mě velmi překvapuje rozmanitost této země a kolik různých národností a lidí tu žije. Zejména ve městě NYC, kdy i přes všechnu rozdílnost žijí pospolu. Taktéž jsem tu potkala hodně Indů, čehož jsem si v předešlém cestování do USA nevšimla. Amerika mě velmi překvapila tím, jak jsou tu lidé k sobě velmi přívětiví, milí, každý v obchodě se tu na vás usmívá, což v porovnání s Českou republikou není pro mě tolik obvyklé. Taktéž mě překvapuje rozdílná domácnost. V USA je normální mít chůvu, která se stará o děti či uklízečku, která nám chodí každý týden uklízet. Upřímně, neumím si představit říct své rodině, že jsem si najala chůvu nebo uklízečku. Líbí se mi, že ženy se mohou nadále rozvíjet, dělat svoji práci.

 

 

 

Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívil/a?

Za 3 měsíce mého pobytu jsem měla možnost navštívit řadu míst. Taktéž i díky mé skvělé rodině. Moje první zastávka byla v NYC, kdy jsme šly s holkami na baseball a měla jsem možnost zažít pravou atmosféru Yankee stadium. Další víkend moje cesty směřovaly do Washingtonu D.C., díky tří hodinové vzdálenosti jsem tento trip podnikla autem. Ještě nějaké další víkendy jsem prozkoumávala NYC, zažila pravý Halloween, jela do Nashvillu, kde jsem na vlastní kůži okusila bar vedle baru s živou country muzikou. Poté přišlo Thanksgiving a já jela za přáteli na Key West, kde jsem trávila celý týden. V dalším týdnu jsem se vydala s mým kamarádem na týdenní plavbu do Karibiku. Co vám budu povídat, byl to neskutečný zážitek a všem, kteří by někdy o tomto námořním dobrodružství uvažovali, rozhodně doporučuji. Poté jsem se vrátila a o víkendu jsem jela nabrat vánoční atmosféru do NYC a do Philadelfie, kde dokonce prodávali německý ,,bratwurst“. V lednu mají přijet moje kamarádky a plánujeme jet na týden na Bahamy a v příštím roce bych se ráda s mými rodiči vydala znovu na plavbu lodí.

Jaký je největší zážitek z pobytu?

Zatím můj největší zážitek je plavba lodí do Karibiku. Pluli jsme na největší lodi na světě s úžasnou společností. Nikdy v životě jsem neviděla tak obrovskou loď. Tato plavba trvala týden a stihli jsme navštívit 3 ostrovy v Karibiku – Bahamy, St. Martin, St. Thomas. Určitě to stojí za to to zažít, byla to perfektní dovolená ať už po luxusní jídlo, úžasný personál, který se po celou plavbu o nás perfektně staral. Zejména po celou dobu se dbalo na hygienu a čistotu, náš houskeeper nám chodil uklízet pokoj 3x denně, mysleli jsme snad, že tam i spí 😀 Na skvělé jídlo, rozmanitost aktivit, které jsem mohla na lodi podniknout, až po úžasná místa navštívená za pár dní tohle rozhodně doporučuji.

Splnil pobyt Vaše očekávání?

Ano, můj pobyt splnil nadmíru veškerá má očekávání a jsem vděčná za všechny možnosti, které mi tento výjezd umožnil a které jsem mi díky tomuto výjezdu otevřely. Nikdy bych si nemyslela, že sen, který jsem kdysi měla by se mohl stát skutečností. Od února se těším, že budu moci studovat na Princeton University a zdokonalit si svoji angličtinu. Samozřejmě, že vždy vše není růžové a má to i své stinné stránky, ale to je život jako horská dráha a veškerá negativa mi vynahrazují tyto ohromná pozitiva.  A i přes obrovské dilema, zda jet či zůstat v ČR, strach z toho že na rok opustím své přátelé, rodinu, tak zpětně po 3 měsících mého pobytu tady v USA vím, že to bylo správné rozhodnutí a vůbec toho nelituji.


Doporučila byste program ostatním zájemcům?

Ano, tento program doporučuji každému, kdo má rád cestování, děti, chtěl by poznat kulturu, jinou zemi a zdokonalit se v angličtině.

 

Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?

Ano, uvažuji o dalším pobytu v zahraničí, avšak tentokrát mám v plánu, pokud se covidová situace v ČR zlepší, vrátit se znovu ke studiu a využít program Erasmus, který umožňuje studovat na jiné škole v zahraničí. Uvidím, co mi během následujících měsíců přijde do cesty, víte jak to v životě chodí, člověk míní život mění.

Mějte se krásně

Katka

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?