Denisa D. – Au Pair USA

Dobrý den paní Smotlachová,

v USA se mi daří velice dobře a jsem tu hodně spokojená ☺️ Níže posílám nějaké fotky a odpovědi na otázky☺️
1. Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA?
Do programu jsem se přihlásila jelikož jsem o životu v USA snila už od střední. Vždycky jsem chtěla zažít ten klasický americký život, který jsem vždy viděla jen ve filmech nebo v seriálech.

„Já jsem z Ameriky úplně unešená🤩 Je to tu úplně jiné než v Česku“

2. Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo?
Vyřizování mi nepřišlo nějak extra dlouhé, profil jsem si vytvářela cca 1 týden. Nejtěžší pro mě bylo vytvořit video. Protože nejsem nějak zdatná ve stříhání videií😂 Ale nakonec z toho vyšlo (za mě) moc hezké video🤩
Kvůli Covidu a zavřeným hranicím jsem čekala přibližně 7 měsíců až se mi ozve nějaká rodinka. Po match jsem si pak žádala o vízum, což nebylo tak složité (kromě vyplňování “dotazníku” na stránkách ambasády, to musím říct, že mi trvalo docela dlouho, jelikož byl nějaký časový limit na stránku a bylo to docela krátké😀).
Největší strach jsem měla z pohovoru na ambasádě, ale nakonec to byla asi ta nejjednodušší věc, kterou jsem pro pobyt dělala😀
3. Jaký je Váš dojem z dané země?
Já jsem z Ameriky úplně unešená🤩 Je to tu úplně jiné než v Česku, všechno je mnohem větší – baráky, silnice, auta, dokonce i balení potravin😄 A celkově je to tu všechno moc fajn🤩

„Mile mě zde překvapilo to, že tu jsou lidi fakt hodně milí, každý vám vždycky popřeje hezký den a podobně.“

4. Mohl/a byste nám popsat ubytování?
Moje host family (host mom, host dad a 3 děti) bydlí ve velkým baráku (asi jako každý tady😀) v městečku Berkeley Heights v New Jersey. Můj pokoj se nachází ve “sklepě”, kde je také taková společná herna – děti tu mají hračky, je tu velký gauč a velká TV a host dad tu má své vybavení jelikož je DJ. Můj pokoj je malý, ale hodně útulný, také mám svojí šatnu a koupelnu. Barák je celkově krásně zařízený a máme i velkou zahradu.
5. Jak vypadá Váš typický pracovní den?
Moje pracovní doba se často mění a není každý den stejná, jelikož práce mojí host mom je hodně flexibilní.
Ale většinou pracuju ráno 7-9. To vzbudím děti, udělám jim snídani, připravím svačiny a pak je vozím do školy. Každý z nich chodí do jiné školy, jelikož jsou každý v jiné třídě a tady jsou školy takto rozdělené. Vyjíždíme z domu v 8 a pak je postupně vozím do škol, naštěstí jsou od sebe školy kousek a není to nic složitého.
Odpoledne pak většinou pracuju 3-9. Děti se okolo 3 vrací ze školy. Většinou mají hlad a nejradši mají mac and cheese. Potom děláme úkoly, kluci (9 a 12) většinou pomoc nepotřebují, jenom jim pak kontroluju, že je opravdu udělali. Holčička (7) vždycky potřebuje pomoc, takže s ní úkoly dělám vždy. Když mají úkoly hotové, tak si hrajeme a nebo koukáme na filmy. 3x týdně mají taky kroužky, takže tam je taky vozím. Během dne taky peru dětí prádlo, kterého je fakt hodně😀 Večer pak dohlížím ma hygienu a ukládám je do postele💤🛌
6. Co obvykle děláte ve volném čase?
Když mám volno, tak většinou chodím s dalšími AuPair na kafe, nebo jsem doma a koukám na TV (když jsem unavená), peru si svoje prádlo, jezdím na nákupy🛍😀 Taky chci začít chodit do fitka, ale jsem tu zatím 3 týdny a musim nějaké nejdřív najít😀 O víkendech jsem zatím vždy s host family, ale už plánuji nějaké výlety.
7. Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsal/a typicky místního
člověka?
Mile mě zde překvapilo to, že tu jsou lidi fakt hodně milí, každý vám vždycky popřeje hezký den a podobně.
8. Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívil/a?
Zatím jsem byla pouze na výletě v New Yorku🗽 A bylo to nádherné! Ani nedokážu popsat jak jsem se cítila😀 Vždycky jsem do New Yorku chtěla a moc se mi tam líbilo a jelikož bydlím blízko, určitě se tam ještě několikrát vydám.
9. Jaký je největší zážitek z pobytu?
Zatím jen návštěva NYC a také jsem konečně poznala část mojí rodiny, která v 80. letech emigrovala právě sem do USA.
10. Splnil pobyt Vaše očekávání?
Rozhodně ano!
11. Doporučila byste program ostatním zájemcům?
Ano! Pokud má někdo sen vycestovat a poznat svět, zkusit si něco nového, posunout sám sebe dál, tak tohle je super možnost!
12. Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?

Nejspíš ano. Tohle je už můj druhý pobyt mimo ČR a mám v plánu cestovat dál✈️

Denisa