Au Pair Zita – Londýn, Anglie, léto 2017

Jsou to již téměř 2 měsíce, co jsem se vrátila z au pair pobytu v Anglii. Strávila jsem tam celé letní prázdniny (2 měsíce), a kdybych se nemusela vrátit do školy, určitě bych si pobyt prodloužila. Byly to nádherné prázdniny na které budu vždy vzpomínat s úsměvem.
Bydlela jsem v okrajové, klidné části Londýna, vlakem 25 minut do centra. S rodinkou jsem si moc rozuměla a cítila jsem se jako člen jejich rodiny, čehož jsem si velmi vážila. Starala jsem se o 2 děti, které už byly poměrně velké – holka 15 let a kluk 12, vařila jsem večeře a pomáhala v domácnosti. Celkově to ale byla práce velmi pohodová a já měla spoustu volného času. Co považuji asi za největší zážitek, bylo se seznamovat s jinýma au pairkama z jiných koutů Evropy. Poznala jsem aupairky ze Španělska, Moldávie, Finska, Sardínie a Německa. Bydlely nedaleko mě a já s nimi trávila spoustu času. Povídaly jsme si, chodily do kavárny a o víkendech podnikaly výlety. Několikrát jsem navštívila centrum Londýna a památky v něm, Brighton, útesy Seven Sisters, Guildford a dokonce mě moje hostující rodinka vzala na jejich týdenní dovolenou k moři, kde jsem se seznámila s jejich početnou, a moc milou rodinou. Tím, že jsem měla hodně volného času, věnovala jsem se věcem, na které jsem přes školní rok neměla čas.
Domů jsem se pak vrátila pozitivní, plná nových zážitků a zkušeností. 2 měsíce v Anglii mě velmi obohatily po všech stránkách a já mockrát děkuji agentuře za zprostředkování. A těm, kteří váhají nebo uvažují, můžu říct jenom…JEĎTE!