Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Au Pair USA – Washington

Jsme vždy moc rádi, když nám naše Au Pair napíší, jak se mají… a nejinak tomu bylo i u Gabči, která se stará o 2 holčičky 🙂 Přečti si, jak se jí v USA líbí…

Co Vás vedlo k tomu se vydat do USA?

Myslím, že odpověď na tuto otázku bude velice podobná jako u ostatních Au pair. Byl to vždycky můj sen se podívat do Ameriky, poznat místní lidi a jejich kulturu. Tento program mě přišel jako úžasná příležitost, jak si svůj sen splnit. Velkou výhodou je i finanční stránka programu.

Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo? Byla jste s našimi službami spokojená?

Zřízení profilu nebylo tak složité, jak jsem si myslela. Hledání správné rodinky už bylo pro mě zdlouhavější. Hledala jsem skoro 6 měsíců a měla spousty videohovorů s různými rodinami. Ale musím říct, že se mi to čekání vyplatilo. Našla jsem úžasnou rodinu, se kterou jsem maximálně spokojená, což je to nejdůležitější. Po matchi s rodinou jsem musela vyplnit další dokumenty, kterých nebylo málo, ale nic, co by se nedalo zvládnout. Poslední částí bylo vyřízení víz, které zabralo asi 3 týdny.
Se službami agentury jsem naprosto spokojená. Nebyla to moje první zkušenost s COOLAGENT, s agenturou jsem již byla na měsíčním jazykovém pobytu v Anglii. Vždy, když jsem potřebovala jakoukoliv radu, dostalo se mi rychlé odpovědi. Po celou dobu se zajímají, jak se Vám daří a jestli je vše v pořádku a zda nepotřebujete s něčím pomoci.

Jaký je Váš dojem z dané země?

Budu tu za chvíli 3 měsíce a musím říct, že velice pozitivní.

Mohla byste mi popsat ubytování?

Zajímavostí na mém místě pobytu je, že bydlím na vojenské základně americké námořní pěchoty – QUANTICU – poblíž Washingtonu D.C. Je to menší a klidnější městečko, ale se spoustou možností. V blízkosti jsou restaurace, kino, škola, knihovna, obchod, fitko, golfové hřiště, bazény a pro děti spoustu hřišť na hraní. Je tu i možnost procházky po lese nebo kolem řeky.
Bydlí zde také spousta vojenských rodin z celého světa, a tak mám možnost poznat i jiné země a kultury.

S rodinkou bydlím ve dvoupatrovém domě s menší zahrádkou s posezením a grilem. V přízemí se nachází kuchyně, obývací pokoj, jídelna, kde společně večeříme, dále koupelna a herna pro děti. V druhém patře je ložnice, pokojíček pro děti, šatna, koupelna, kterou mám společnou s dětmi, kde ale mám svou vlastní skříň na věci. A samozřejmě můj pokoj, kde mám naprosté soukromí.

„Zatím jsem měla možnost navštívit s dalšími Au pair New York, kde jsme strávily pár dní a prošly si různé části NY. Obrovským zážitkem bylo podívat se na Fashion week. „

Jak vypadá Váš  typický pracovní den ?

Pracuji hlavně přes týden a víkendy mám volné. Jednou za měsíc občas pracuji i o víkendu. Starám se o dvě holčičky – 6 a 9 let. Můj den obvykle začíná v 6:45, kdy vzbudím holky a nachytám jim snídani. Mladší pomůžu s přípravou oblečení, čištěním zubů a účesem. V 7:40 doprovázím holky na autobus, který je asi 200 m od našeho domu. Poté mě čeká menší úklid v podobě stlaní dětských postelí, poskládám vyprané oblečení dětí a uklidím hrací koutek. A mám volno až do 15:00, kdy holky vyzvedávám z autobusu. Poté nachytám svačinu a hrajeme si společně do příchodu rodičů. Hrajeme různé hry, vyrábíme, chodíme na hřiště. Občas připravuji i večeři, pomáhám mladší se sprchou a ukládám je ke spánku.

Co obvykle děláte ve volném čase?

Musím říct, že volného času mám dostatek. Většinou od 9–15 h, a i mé víkendy jsou většinou volné. V týdnu ráda zajdu do fitka nebo na procházku po okolí. Mám tu skvělé sousedky z Francie, Thajska… jedná se o manželky vojáků, se kterými chodíme společně nakupovat, cvičit a každý pátek navštěvujeme místní kurz angličtiny v knihovně. Měla jsem možnost ochutnat i vyzkoušet uvařit některé jejich národní pokrmy. Víkendy trávím převážně s ostatními Au pair. Chodíme do kina, na bowling, do restaurací, zkoušíme místní akce a podnikáme různé výlety.

Chci také do USA

 Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsala typicky místního člověka?

Překvapilo mě, jak jsou místní lidé přátelští a milí. Kamkoliv vejdete, všude se Vás zeptají, jak se máte nebo jak se Vám daří. Rádi Vám se vším poradí, když si nevíte rady. Také mě překvapilo, kolik různých svátků Američané mají a co za speciální dny slaví. Také kolik různých věcí můžete v obchodě najít a jaký mají velký výběr všeho. Hodně věcí si dokáží usnadnit, jak nakupování, vaření a spoustu dalších aktivit.

V mém okolí jsou hlavně vojáci, a nejen z Ameriky, ale jako typického Američana, jak už jsem zmínila, bych popsala jako člověka komunikativního, nápomocného a milého.

Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívila?

Jsem tu teprve necelé 3 měsíce a doufám, že toho ještě hodně uvidím. Navštívila 2x Washington D. C., kdy mě moje rodina vzala na Washington monument a na představení do J. F. Kennedyho centra. Druhá moje návštěva DC byla s přáteli, kdy jsme se jeli podívat na cherry blossoms. Zažila jsem i festival na oslavu St. Patrick day. Dále se určitě chystám navštívit Floridu, Philadelphii a další známá místa.

Jaký je největší zážitek z pobytu?

Těžko bych vybrala ten největší. Za mě všechny zážitky byly skvělé a každou chvíli si tady užívám. A velkou radost mi dělá, že mám skvělou rodinu a s dětmi si rozumím.

Splnil pobyt Vaše očekávání ?  

Naprosto, moc jsem se sem těšila, ale měla jsem i obavy, jaké to bude, zda to vše budu zvládat, jestli rok není dlouhá doba atd. Ale musím říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat. A čas tu letí opravdu rychle. Vůbec nemám pocit, že bych tu byla už skoro 3 měsíce.

Doporučila by jste pobyt ostatním zájemcům ?

Rozhodně ano. Je to skvělá příležitost si zkusit život v jiné zemi, poznat nové lidi a kulturu, osamostatnit se, zlepšit si angličtinu, získat přátele z celého světa. Samozřejmě jsou tu i těžší dny, ale vše se dá zvládnout. Takže pokud váháte udělat tohle velké rozhodnutí, určitě běžte do toho!! Nebudete litovat a věřte, že to bude stát za to.

Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?

Určitě ano. Cestování, poznávání nových zemí a kultur mě baví. Moc ráda bych se tedy podívala i jinam. Takže doufám, že tohle je jen začátek 🙂

 

 

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?