Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Au Pair USA – Utah

Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA?

O pobytu a životě ve Spojených státech jsem začala přemýšlet již na střední škole (což už je nějakých 6 let). Vždy mě to lákalo, hlavně po sledování amerických filmů. Po dokončení magisterského vzdělání jsem si konečně splnila svůj sen! Podala přihlášku a pak už to frčelo…
Nyní konečně vidím, jaký je život v USA a jsem neskutečně ráda, že jsem toto rozhodnutí učinila.

Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo? Byla jste s našimi službami spokojená?

Přihlášku jsem si do agentury podala v květnu. O prázdninách jsem měla pohovor a poté si začala vyplňovat profil. Musím přiznat, že mě zdrželo učení se na státnice, ale jakmile jsem v září dokončila vzdělání, dokončila jsem i svůj profil a začala hledala tu pravou rodinu. Koncem listopadu jsem ji našla a 6. prosince jsme dali MATCH!
Vyřizování pobytu nebylo vůbec složité a jestliže jsem měla nějaké dotazy, zavolala jsem do agentury, kde mi se vším pomohli. Pravidelné emaily s informacemi byly přehledné a byla jsem se službami spokojená.

Jaký je Váš dojem z USA?

Prvně jsem byla skeptická, zda jsem si vybrala ten pravý stát. Vždy jsem chtěla poznat Kalifornii nebo Floridu, ale nakonec jsem skončila v Utahu. Utah předčil veškerá má očekávání!
Nyní jsem tu první měsíc a jsem naprosto nadšená. Příroda je zde naprosto neskutečná a všude kolem jsou hory. Většinu obyvatel tvoří mormoni, kteří každou neděli chodí do kostela, a proto v nákupních centrech nepotkáte davy lidí, jak je třeba zvykem v České republice.

Mohla byste nám popsat ubytování?

Bydlíme s host rodinkou v nově zrekonstruovaném domě, kdy celé spodní patro je určeno výhradně pro mě. Mám zde vlastní pokoj s koupelnou a obývací pokoj. Jsem moc ráda, že rodina respektuje mé soukromí a do prostorů, pro mě určených, nechodí.

Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Můj pracovní den začíná v 9 hodin ráno, kdy si převezmu dvojčata. Většinou v tu dobu ještě spinkají, takže mám čas se nasnídat a nachystat lahvičky s mlékem. Jakmile se vzbudí, tak miminka nakrmím, přebalím, obleču a vyrážíme na procházku. Kolem poledne se pak vracíme, kdy miminka ještě spinkají a já mám čas dát si rychlý oběd. Většinou to stíhám tak tak! Jakmile se najím, nachystám lahvičky a opět je nakrmím, vyměním plenky a pak si zhruba 30 minut hrajeme nebo pasou koníčky. Poté je uložím do postýlky. Většinou spinkají 1,5 hodiny, takže mám čas uklidit, vyprat dětem oblečky nebo mám čas chvilku pro sebe. Jakmile se vzbudí (kolem 15 hodiny), opět si nachystám lahvičky s mlékem, nakrmím, přebalím a pak si je většinou už převezmou host rodiče.

Co obvykle děláte ve volném čase?

Ve svém volném čase objevuji nové město, chodím na procházky, stýkám se s dalšími Au Pair nebo trávím čas s rodinkou.

Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsala typicky místního člověka?

Překvapilo mě, kolik procent obyvatel tvoří mormoni a silně věřící. Jak jsem již uvedla, poznáte to v neděli jak v nákupních centech, tak i na silnici. Nikde nikdo. Každou neděli si tedy procvičuji jízdu po městě a okolí, abych byla připravena na zkoušky z místní autoškoly.

Chci také do USA

Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívila?

Během mého prvního měsíce jsem navštívila hlavní město Utahu-Salt Lake City, což je zhruba 30 minut autem od mého bydliště.
Navštívila jsem zde kapitol, který je jak zvenku, tak zevnitř naprosto dech beroucí. Pak jsme také s rodinkou jeli do města St. George a projít si Snow Canyon. Byla to nádherná podívaná. Počasí vyšlo na jedničku a ten výhled s horami byl úžasný! No a za tři dny mě čeká výlet do San Francisca, kde se mám setkat se svoji nejlepší kamarádkou, která je taktéž Au Pair. Žije v Oregonu a ve státech je nyní 8 měsíců.

Jaký je největší zážitek z pobytu?

Největší zážitek je zatím pobyt v rodinném resortu ve městě St. George. Nikdy v životě, jsem nebyla v tak luxusním domě. Měla jsem svůj vlastní pokoj, koupelnu a vše s výhledem na hory, které patří do národního parku. Poprvé jsem zde vyzkoušela vyhřívaný záchod s vodotryskem, a nebo také mě rodina vzala na společnou hodinovou masáž chodidel. Naprostá bomba. V Česku bych si tohle finančně nemohla nikdy dovolit. Jsem opravdu ráda, že jsem odjela do USA a zažívám tyto, pro moji host rodinu, úplně běžné věci.

Splnil pobyt Vaše očekávání?

Jedním slovem odpovím ANO. Splnil má očekávání, ba naopak je předčil!

Doporučila byste program ostatním zájemcům?

Doporučila bych tento program každému. Je to jedinečná příležitost k cestování, naučení se angličtiny, poznání americké kultury a hlavně poznání nových lidí. Už teď po měsíci jsem si vytvořila silné pouto jak k host rodině, tak k dalším Au Pairs, které jsou poblíž.

Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?

Přemýšlím, že si program prodloužím a tím má šanci poznat více míst ve Spojených státech.

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?