Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Au pair USA – Texas

Dnes zde máme další krásný ohlas od naší Au Pair Sáry – přečtěte si, jak se jí v USA daří ! 🙂

 

Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA?
Odcestovat do USA byl můj sen už dlouhou dobu. Nejen vidět všechny místa, která znám jen z filmů/seriálů, ale také zdokonalit angličtinu a poznat novou kulturu. Původně jsem měla odletět už na konci roku 2022, ale nakonec jsem se to rozhodla posunout o rok, cítila jsem, že jsem nebyla ještě úplně připravená. Nemohla jsem se ale rozhodnout lépe! Vyplatilo se to.

„Hledala jsem různé způsoby, jak sem odcestovat, ale když jsem našla AuPair program, věděla jsem, že to pro mě bude nejlepší volba! I co se týká finanční stránky.“

Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo? Byla jste s našimi službami spokojená?
Celý proces se mi nezdál vůbec složitý. Všechno šlo hladce. Vyplňování profilu mi zabralo chvilku, hledání rodinky už zabralo více času. Najít tu správnou rodinu, ke které pojedete na rok, je velmi důležité. Já jsem hledala rodinku 5 měsíců, ale každý to má jinak. Nejvíc času mi zabraly dokumenty, které jsem musela vyplnit po matchi s rodinkou. Zabralo mi to asi týden než jsem vše udělala. Poté jsem čekala další měsíc na schůzku na ambasádě. Tam bylo vše v pořádku.
Se službami od agentury jsem byla velmi spokojená. Vždy jsem mohla napsat a odpověď jsem dostala ihned a díky tomu jsem to vše zvládla. Dokonce se mi stalo, že mi den před odletem zrušili let a já nevěděla co dělat. Agentura mi ihned zařídila jiný let a jiné letenky!

 

Jaký je Váš dojem z dané země?
Začínám 3. měsíc a musím říct, že zatím jsem velmi spokojená. Jsem v Texasu, v Arlingtonu, a vše se mi tu líbí. Bydlíme v oblasti, kde toho máme hodně kolem, takže je vždycky co dělat a je tu opravdu vše. Parky, zoo, akvárium, krásné místa na procházky, arkády, nákupní centra, trampolínový park, zábavní park, a vše v okolí.

„Nenašla jsem nic, co by mi vadilo. Užívám si tu každou chvilku“

Chci také do USA

 

Mohla byste nám popsat ubytování?
S mojí host rodinkou bydlíme v domě, který je obrovský. Já mám svůj vlastní pokoj s koupelnou, takže v tomhle ohledu mám úplné soukromí. Mám tu i šatník a televizi. Když vyjdu ze dveří od mého pokoje, ocitnu se v kuchyni. Dále klasicky obývací pokoj, který využíváme všichni, dále tu mají pracovnu, ložnici pro rodiče, pokoje + koupelna pro děti. Také tu je místo, kde je kulečník, takže jsem se ho dokonce naučila hrát. Nebo aspoň se o to snažím. Je tu jeden pokoj navíc, ze kterého se pravděpodobně bude dělat movieroom. Máme také velikou zahradu, kde nesmí chybět bazén.

 

Jak vypadá Váš typický pracovní den?
Starám se o dvě děti – holčička 9 a kluk 10. Můj den začíná v 6.15, kdy se vzbudím a jdu udělat dětem snídani. Okolo 6.35 budím děti a v 7.40 vyrážím s malým do školy. Vrátím se zpět a kolem 8 odjíždím s malou na gymnastiku. Má gymnastiku každý den, celý den a školu má online. Dorazíme okolo půl deváté a kolem 9.30 odjíždím. Začíná mi volno. O tom ale více v další odpovědi. Volno si „navrhuji“ tak, abych dorazila domů a ještě před tím, než jedu pro děti, stihla uvařit (pokud není vařeno – někdy máme leftovers a někdy navaří hostmum den předem). Kolem 3.20 jedu pro malého do školy a jedeme pro malou. Když se vrátíme, dám jim najíst, malej se nachystá a vezu ho na Jiu-Jitsu. Malá si mezitím dělá věci do školy. Jiu-Jitsu začíná a končí každý den jinak. Pondělí a Středa 6-7 a Úterý a Čtvrtek 5-8. Poté už jdou spát a já chodím spát také, protože jsem většinou unavená a dám přednost spánku.

 

Co obvykle děláte ve volném čase?
Jak už jsem zmínila, můj volný čas začíná většinou kolem půl 10, kdy odjíždím z gymnastiky. Moje první cesta vede do fitka. Tam strávím tak hodinku a pak buď jedu domů, zavolám rodičům/kamarádkám. Nebo jedu do Targetu, Walmartu a různých obchodů. Pokud je hezké počasí, vydám se do parku na procházku!

Chci více informací o Au pair pobytu

Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsala typického Američana?
Nejvíce mě překvapilo, jak jsou všichni přátelští. Všichni se o vás zajímají a všude se minimálně zeptají jak se máte/jak se vám daří. Když někomu řeknu, že jsem z České republiky, všichni se hned zajímají a ptají se jaké to tam je. Také mě překvapilo, jak je tady jednoduchá doprava. Baví mě to více než v ČR a miluju řízení. Odbočování na pravou by se mělo udělat i u nás. Na křižovatky se stopkou ve všech směrech nebo-li „kdo přijede první, jede první“ jsem si musela zvyknout, a je to pro mě stále někdy těžké, když najednou na všech stranách máte 2-3pruhy a musíme sledovat úplně všechny.
Typicky místní člověk? Jsem v Texasu, takže můžu říct, že skoro všichni nosí kovbojské boty. Každý čtvrtek se tu koná country dancing, a já myslela, že ty boty nosí jen tam. Ale pak jsem viděla, že je nosí i normálně přes den. Samozřejmě kovbojský klobouk nesmí chybět!

 

 

Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívila?
Byla jsem se podívat v Dallasu na místo, kde zastřelili J.F.Kennedyho, byli jsme se podívat na rodeu! Dále zábavní park Six Flags – to se mi moc líbilo a určitě tam půjdu ještě hodněkrát. Příští víkend se chystáme na Floridu – moc se těším. Další měsíc za mnou má přijet další AuPair, tak spolu prozkoumáme Dallas a ForthWorth. Také se chystáme někam společně odletět na pár dní.

 

Jaký je největší zážitek z pobytu?
Jak už jsem zmínila, tak určitě rodeo! Ale každý zážitek je pro mě skvělý. Užívám si každou chvilku. Musím ale říct, že největší radost mám z toho, že mě děti přijaly.

 

Splnil pobyt Vaše očekávání?
Jela jsem sem s nejistotou. Nebyla jsem si na 100% jistá, jestli jsem udělala správné rozhodnutí opustit rodinu a kamarády a vše, co mám, a vkročit do neznáma, ale musím říct, že jsem nemohla udělat lépe! V angličtině se zlepšuji každým dnem, poznávám nové lidi a hlavně se osamostatňuji.

„Toho rozhodnutí odcestovat nebudu nikdy litovat.“

Doporučila byste program ostatním zájemcům?
Pokud váháte, jestli tento obrovský krok udělat, udělejte! Poznáte nové lidi, novou kulturu a hlavně sami sebe. Začátky jsou nejhorší, ale věřte mi, že se to zvládne! Jděte do toho. Nebudete litovat.

 

Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?
Momentálně se nacházím v takové fázi, že už teď uvažuji, že si program prodloužím. Jsem tu ale zatím krátce, abych o tom přemýšlela nějak více. Každopádně, i kdybych si ho neprodloužila, rozhodně bych se sem vrátila!

 

Sára

 

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 29 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?