Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Au Pair USA – South Carolina

Zdravím do agentury.

Ráda s Vámi budu sdílet svoji cestu za velkou louži.
1. Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA?
Je mi 25 let a najednou jsem ve svým životě nevěděla co dál. Už od střední jsem chtěla vyjet do zahraničí, nicméně jsem se bála, že na to nemám, proto jsem se k tomu předtím neodhodlala. Každopádně jsem dozrála do fáze, kdy se učím vycházet ze své komfortní zóny a tím překonávat všechny své strachy. Tak jsem si řekla, kdy jindy to udělat když ne teď. A vzhledem k tomu, že jsem již v minulosti měla tu možnost navštívit USA jakožto turista (a moc se mi tu líbilo), tak jsem si řekla proč ne. Přihlásila jsem se do agentury a tak začala má cesta do Spojených států.

 

2. Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo? Byla jste s našimi službami spokojená?
Určitě se připravte, že strávíte hodně času nad vyřizováním různých dokumentů a formulářů, každopádně to nakonec stojí za to.
Ohledně agentury, tak už od začátku s nimi byla komunikace skvělá. Dostávala jsem včas všechny informace, které byly přehledné a srozumitelné. Pokud jsem měla nějaké dotazy či problémy, tak mi se vším pomohli či mě správně nasměrovali.
Celý proces (od podání přihlášky do odjezdu do USA) mi trval cca 4 měsíce.

 

3. Jaký je Váš dojem z dané země?
Já to tu zbožňuju! Samozřejmě jako každá země, má i USA své plusy a mínusy. Spoustu věcí tady funguje jinak, které můžou být pro nás Evropany kulturní šok. Každopádně důvody účasti tohoto programu jsou i ty, že poznáte novou kulturu, jak přemýšlí lidé na druhé straně světa a obohatí to i váš mindset! Za mě je USA místo, kam se budu ráda v budoucnu vracet.

 

Chci také zažít něco podobného

 

4. Mohla byste nám popsat ubytování?
Moje rodinka bydlí v baráčku, který se nachází ve velmi příjemném a bezpečném sousedství. Mám svůj vlastní neprůchozí pokoj a koupelnu, takže mám své soukromí. V pokoji mám typickou americkou šatnu, velkou postel a vlastní televizi. K dispozici mám samozřejmě pračku a sušičku, malou posilovnu, zahradu s trampolínou a všechny dobroty, které má rodinka nakoupené. Také mám vlastní auto, které mohu využívat pro vlastní účely. Nacházím se cca 30 minut autem od velkého města a kolem sebe mám v dojezdové vzdálenosti restaurace, kavárny, jezera, obchody, lékárnu apod.

 

5. Jak vypadá Váš typický pracovní den?
Obvykle pracuji od pondělí do pátku, občas i část sobot, když je potřeba. Starám se o dvě děti (5 let holka & 3 roky kluk), kdy více času trávím s tím mladším. Odvážím a vyzvedávám ho ze školky, starší pak vyzvedávám na autobusové zastávce. Během toho, co jsou děti ve škole, mám svůj volný čas. Dva dny v týdnu malý nemá školku, takže tyto dny s ním trávím celý den. V pondělí mají oba dva své sportovní aktivity, kam je po škole odvážím a zase přivážím zpět domů, jinak zbytek týdne spolu trávíme odpoledne až do večeře.

 

 

6. Co obvykle děláte ve volném čase?
Hodně sportuju, čtu a komunikuju s mými přáteli a rodinou v ČR. Také si sem tam zajdu nakoupit něco hezkého (doma jsem vůbec nebyla shopaholic, tady se musím krotit abych nevykoupila celý obchod 😀 ). O víkendech se snažím co nejvíce cestovat a poznávat většinu Au Pairek v okolí. Taky svůj volný čas trávím s mojí Host family, protože jsou fakt senzační, a díky nim poznávám více místní kulturu a procvičuju angličtinu.

 

7. Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsala typicky místního člověka?
Co tady absolutně zbožňuju je přístup lidí. Ať už jste v obchodě, restauraci, nemocnici nebo třeba na ulici v centru města, tak všichni jsou k vám milí a ochotní pomoc, obzvlášť když řeknete, že váš rodilý jazyk není angličtina. Zajímavost je i to, že většina Američanů mluví pouze anglicky, takže jim přijde fascinující, že někdo z cizí země přijede pracovat do USA a učit se jejich jazyk. Oproti Česku tohle beru jako velké plus, protože tady vám lidi nevynadají, že neznáte nějaká slovíčka nebo že řeknete větu gramaticky špatně. Oni oceňují tu snahu, takže ten strach z mluvení anglicky (což si myslím, že má hodně Au Pairek, včetně mě) vám postupně odpadá, protože se cítíte dobře, i když nemluvíte perfektně.

 

8. Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívila?
Jsem tu zatím dva měsíce, takže jsem navštívila „jenom“ New York, Charleston a městečko Covington, který je pro seriálové fanoušky „The Vampire Diaries“ známé spíš jako Mystic Falls. Každopádně jak jsem psala na začátku, měla jsem již možnost tu být na dovolené v minulosti, takže jsem viděla města jako LA, Las Vegas a San Francisco. Také jsem navštívila Grand Canyon a Hoover Dam a díky tomu mám určitě v plánu jet na roadtrip po vícero Národních parcích!

 

9. Jaký je největší zážitek z pobytu?
Určitě kurzy country tance v typickém americkém country baru! Je to jak z amerického filmu, všichni nosí westernové klobouky a boty, pije se, tancuje se a užívá se života na hity s country kapelou v pozadí.

 

 

10. Splnil pobyt Vaše očekávání?
Určitě ano. Otevřelo mi to oči v mnoha směrech, vystupuju každý den ze své komfortní zóny a učím se velké samostatnosti a pochopení. Na jednu stranu lituju, že jsem se nerozhodla odjet sem už dříve, ale na druhou stranu se věci dějí přesně tak jak se stát mají. 🙂

 

11. Doporučila byste program ostatním zájemcům?
Stoprocentně! Jak jsem již zmínila, není to vždycky jednoduché. Někdy jsou ty dny náročné, protože vám samozřejmě chybí vaši nejbližší, nicméně to stojí za to. Je to část života na kterou budu určitě ráda vzpomínat i za několik let. Nakonec pak v budoucnu nelitujeme věcí, které jsme udělali, ale věcí, které jsme neudělali!

 

12. Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?
Vzhledem k tomu, že mi je již 25 let a plánuji tu být 1-2 roky, tak úplně nevím, zda budu moct s tímto věkem vycestovat na další podobné pobyty (u hodně pobytů je věkové omezení). Každopádně cestování miluju, takže bych se nedivila, kdyby mě srdce zavedlo opět někam mimo ČR.

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?