Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Au pair USA – Oregon

Dobrý den,

omlouvám se, že odpovídám až teď, ale mám pocit, že tady plyne čas nějak rychleji.:))
Mám se krásně a budu se snažit zodpovědět vaše otázky. 🙂

 

Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA?
Myšlenka o vydání se do USA se mi vnukla do hlavy zhruba rok před mým odjezdem. Měla jsem dostudovanou vysokou školu, byla jsem zaměstnaná a v ten moment jsem si řekla, že pracovat budu celý život a taková příležitost se vyskytuje jen párkrát za život, tak proč si ještě neprodloužit studentská léta, získat zkušenosti, poznat a procestovat USA.

 

Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo? Byla jste s našimi službami spokojená?
Vyřizování nebylo vůbec složité, veškeré potřebné informace, dokumenty, návody jak postupovat jsem dostávala emailem od skvělé paní Pavly podle toho v jaké fázi procesu jsem se zrovna nacházela. Myslím, že jsem profil začala vyplňovat někdy koncem ledna a kompletní profil jsem měla hotový v druhé půlce dubna. Ale pouze protože jsem si dávala na čas. Jinak věřím, že se to dá stihnout za měsíc možná i dřív. 🙂 S vašimi službami jsem byla MOC spokojená!

 

Chci také do USA

 

Jaký je Váš dojem z USA?
Mentalita je tu určitě jiná, plno věcí tu funguje trošku jinak. Američani jsou hodně komunikativní, není nic neobvyklého když někoho potkáte na procházce pozdraví vás a rozjede se konverzace. Celkově moje pocity z USA jsou pozitivní.

 

Mohla byste nám popsat ubytování?
Bydlíme v 3 patrovém domě. Celý basement domu užívám téměř jen já, mám tu svůj pokoj, vlastní koupelnu a vlastní obývací pokoj.

 

Jak vypadá Váš typický pracovní den?
Můj typický pracovní den začíná v 7:00 ráno, vzbudím kluky, nachystám snídaní, odvážím staršího do školky a trávím dopoledne s mladším. Většinou jezdíme do parku nebo do knihovny na story time. Po obědě ukládám mladšího ke spánku a odjíždím vyzvednout staršího chlapce (host dad pracuje z domu, tudíž hlídá během spánku). Odpoledne trávíme spolu, venku, v muzeu, herničkách, přizpůsobujeme počasí. Poté nachystám klukům večeři a v 5:00 si je přebírá host dad. Takto funguji 2-3 dny v týdnu, kdy je host mom v práci, jinak vypomáhám pouze v odpoledních hodinách a rána mám volná.

 

 

Co obvykle děláte ve volném čase?
Ve volném čase se snažím potkávat s ostatními aupair, jezdit po výletech a poznávat okolí.

 

Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsal/a typicky místního člověka?
Klimatizace je VŠUDE a Američani nesnáší horko což znamená, že pokud je venku 30°C tak ve všech vnitřních prostorách bude 18°C. To byl ze začátku velký šok na, který jsem si musela zvyknout. Jak už jsem psala výše, Američani jsou hodně komunikativní, otevření a nápomocní.

 

Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívila?
Jsem v USA teprve 2 měsíce takže prozkoumávám Portland kde bydlíme, byla jsem na Multnomah falls, Oregon Coast a právě jsem se vrátila z víkendového pobytu v Seattlu kde jsem byla s ostatními aupairs. A v neposlední řadě samozřejmě uvítací orientace NY která stojí za to!

 

Jaký je největší zážitek z pobytu?
Zatím vede New York 🙂

 

Splnil pobyt Vaše očekávání?
Řekla bych, že je předčil.

 

 

Doporučila byste program ostatním zájemcům?
Rozhodně ano, pokud stále váháte přikláním se k odjezdu!:)

 

Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?
Uvidím jaké budu mít možnosti ale rozhodně ano.

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?