Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Au pair USA – Minessota

Položily jsme Báře několik otázek ohledně jejího pobytu v USA a moc děkujeme za její odpovědi 🙂

1. Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA?
Amerika vždycky byla jedním z mých velkých snů. Jedním z mých dalších velkých snů bylo i studium medicíny. A bohužel už tak v 8 třídě jsem rozhodla, že vysoká škola je důležitější. Po maturitě se mi můj sen o vysoké škole splnil a měla jsem proto být šťastná. Opak byl ale pravdou, ve škole jsem vůbec šťastná nebyla a kromě studia jsem začala i docela intenzivně pracovat. Po pár měsících jsem ale zjistila, že jsem si naložila více než jsem byla schopna zvládnout, proto jsem se rozhodla ukončit studium a musela jsem začít pracovat ještě intenzivněji, protože jsem najednou měla moc volného času a nevěděla jsem co se sebou. Práce byla peklo a sen o Americe se začal vracet zpátky do hry. Objevily se další životní překážky a nepřála jsem si v tu chvíli nic jiného než odjet co nejdál. A v tu chvíli jsem si začala vyhledávat jaké jsou mé možnosti dostat se do USA. Vzhledem k úrovni mé angličtiny a finančním možnostem jsem ze všech možných programů vybrala právě aupair program, který přesně splňoval moje požadavky- práce, cestování a škola- od každého něco.

2. Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo? Byla jste s našimi službami spokojená?
Vyřizování bylo sice velice zdlouhavé, ale nikdy se mi nestalo, že bych nevěděla co mám dělat nebo jaký bude další krok. Celkově od mého prvního kontaktu s agenturou do mého příletu do Ameriky to trvalo asi nějakých 4
nebo 5 měsíců. Největší problém pro mě nastal až při vyřizování víza. Když mi poslali 3 týdny před odletem z ambasády mé dokumenty zpět se slovy, že jsem něco vyplnila špatně a že nemůžou mé vízum vyřídit. Strašně jsem se bála, že nestihnu odletět v čas. Chtěla jsem všechno zvládnout sama a nedošlo mi, že si mohu nechat poradit od někoho z Coolagent, i když je to jejich práce. 🙂
Ihned jsem tedy kontaktovala Pavlu Smotlachovou a ta mi okamžitě poradila, jak mám problém řešit a kde jsem udělala chybu. Naštěstí to nebyl zas až tak velký problém, jak jsem si původně myslela, takže jsem
všechno napravila a krásně jsem to do odletu stihla. Takže ano se službami jsem byla velice spokojená a doporučuji všem nechat si i klidně více pomoci či poradit než jsem toho využila já.

3. Jaký je Váš dojem z dané země
Bydlím se svojí host rodinkou asi 15 minut od Minneapole – hlavního města Minnesoty. Jsem zde už 5 měsíců a řekla bych že jsem tady toho zkusila a objevila už docela hodně. Můj dosavadní dojem je více než super pozitivní.
Největší dojem na mě udělali zdejší lidé a příroda. Pokaždé když s někým mluvím, ať už je to prodavačka v obchodě, rodič ze školy, soused nebo někdo kompletně cizí, všichni jsou tady extrémně milí, vždycky mi se vším pomůžou a hrozně je zajímá vyprávění mě a o mé zemi. Minnesotě se říká země 10 000 jezer a jezera jsou tu opravdu úplně všude. Ale nejsou to jenom jezera, všude je tady spousta parků a lesů, dokonce i v centru je spousta zeleně. Volně v přírodě tu žije nespočet zvířat, je to tu samá veverka, krocan, srna nebo kojot.

„Viděla jsem tu ve volné přírodě dokonce i želvy a medvěda. Pro mě jako pro člověka, co miluje přírodu a milé lidi, je to tu naprosto ideální.“

4. Mohla byste nám popsat ubytování?
Bydlíme v rodinném domě se zahradou v rodinné čtvrti kousek od centra. Domy jsou tu konstruovány trošku jinak než jsme zvyklí v Česku. Dům mé host rodinky stojí ve svahu a můj pokoj se nachází v suterénu. Takže když vejdeme hlavními dveřmi od silnice, do mého pokoje se schází po schodech dolů jakoby do sklepa. Mám vlastní velký pokoj, který s mojí koupelnou spojuje chodbička se šatnou a skříní. Jedno z pravidel mojí host rodiny je, že můj pokoj je mé bezpečné místo a nikdo mi tam nesmí chodit, za což jsem opravdu velice ráda, protože občas si prostě potřebuji od všeho odpočinout a být sama se sebou a mít soukromí. Kromě mého pokoje se nachází v suterénu i dětská herna, kde mají holky své hračky a nachází se zde i velké prosklené dveře vedoucí do zahrady. Přízemí máme společné a také zde trávíme nejvíce času. A v prvním patře jsou dětské pokoje, ložnice a prádelna.

5. Jak vypadá Váš typický pracovní den?
Já pracuji pouze v pracovní dny a víkendy mám celé volné, za což jsem opravdu moc ráda. Můj den začíná někdy okolo 6:30 kdy vstanu a připravím se abych mohla od 7 hodin začít pracovat. Nasnídám se, udělám snídani i dětem, s tím mi někdy pomáhá host mum a musím je připravit do školy.
Dohlížím na to aby si holky vyčistily zuby, učesaly vlasy, oblékly, přichystaly věci do školy a občas si přejí svačinku nebo studený oběd do školy, tak s tím také pomáhám. Škola začíná v 9 hodin, takže okolo 8:45 je vezu do školy. Holky se neustále hádají nebo brečí, takže jsem po každém ránu tak unavená, že si musím po návratu ze školy ještě odpočinout. Během dne mám volno a to buď plním mé ostatní povinnosti jako je praní prádla holčičkám nebo úklid kuchyně nebo jdu s někým na kafe nebo do parku. Ve 3:45 vyzvedávám holčičky a vezu je domů, kde jim dělám svačinku a mám je na starosti dokud nepřijedou rodiče z práce okolo 6 hodin odpoledne. Letní prázdniny pro mě byly rozhodně to nejtěžší období, protože v USA začínají již na začátku června a trvají 3 měsíce. Každý den jsem pracovala 8 nebo 9 hodin a byla jsem z toho opravdu velmi unavená. Ale stihla jsem i spoustu dalších skvělých a nových věcí, takže to byly jedny z nejlepších prázdnin v mém životě.

Chceš jet do USA i Ty?

6. Co obvykle děláte ve volném čase?
Jak už jsem řekla, během týdne mám volno občas během dne a každé odpoledne a víkendy mám volné celé. Během týdne jsem většinou unavená, tak se věnuji sobě, svým zálibám a koníčkům. Občas chodím s kamarádkami se projít do parku nebo k jezeru a nebo zajdeme do centra na kávu. Během víkendů se vídám s kamarádkami se kterými společně cestujeme, objevujeme nová místa, chodíme k jezerům a nebo pouze relaxujeme. Jednou za měsíc máme také aupair meeting s ostatními aupairkami, což mě opravdu baví. Byli jsme na topgolfu, na baseballu, na výletě lodí a za měsíc se jdeme podívat na zápas univerzitního amerického fotbalu.

7. Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsala typicky místního člověka?
Zdejší lidé mě opravdu překvapili nejvíce.

„Za celých 5 měsíců se mi nestalo, že by na mě byl někdo nepříjemný, mračil se na mě, nebo by mě jen tak nepozdravil na ulici.“

Místní lidé jsou velice milí, usměvaví, vstřícní a vždycky mi se vším pomůžou. Skoro vždycky poznají že mám jiný přízvuk a hrozně se zajímají odkud pocházím a jaké to tam je.

8. Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívila?
Během prázdnin jsem moc necestovala, protože jsem musela hodně pracovat, takže je více výletů přede mnou než za mnou, ale něco málo už jsem stihla. V květnu jsme s kamarádkou jeli na den do vedlejšího státu Wisconsin do národního parku Willow River. Na začátku června jsem společně se svými kamarádkami oslavila svoje narozeniny na roadtripu v okolí Las Vegas. Projeli jsme Nevadu, Arizonu a Utah, kde je nádherná pouštní příroda. Navštívily jsme např. Grand Canyon, Národní park Zion, Antelope Canyon, Bryce Canyon a spostu dalších krásných míst. Na konci prázdnin jsme byly s mými českými kamarádkami tady odsud z Minnesoty v Chicagu a v Coloradu.
Teď momentálně mám naplánované ještě výlety to San Francisca a do New Yorku. Cestování mě opravdu baví a chtěla bych toho stihnou co nejvíce.

9. Jaký je největší zážitek z pobytu?
Určitě mým největším dosavadním zážitkem byly moje narozeniny v Las Vegas. Na poslední chvíli jsem se rozhodla odjet společně s dalšími dvěma aupairkami na roadtrip do národních parků okolo Las Vegas.  Já jsem dostala ještě o dva dny volna více a tak jsem se rozhodla si víkend prodloužit v Las Vegas. Měla jsem Las Vegas vysněné jako město možností, crazy zážitků a crazy lidí. Moje očekávání to tak nějak splnilo, opravdu všechno je tam crazy, ale bohužel pouze v části té nejslavnější ulice. Zbytek města je strašně špinavý, plný lidí bez domova a lidí, co Vás chtějí nějakým způsobem připravit o peníze. Mého rozhodnutí rozhodně nelituji, ale byla to pro mě tvrdá srážka s realitou. Ukázalo mi to, že prostě Amerika není tak perfektní, jak ji lidé prezentují. Náš roadtrip začínal a končil v Las Vegas. S holkama jsme Nevadu, Utah a Arizonu. Byly to 3 dny plné nádherné přírody a zážitků a v životě bych neřekla, že poušť může být tak nádherná.

10. Splnil pobyt Vaše očekávání?
Absolutně. Upřímně jsem to čekala i horší. Trošku jsem se bála, že budu taková náhradní máma pro děti. Ale opak je pravdou, moji host rodiče jsou opravdu skvělí. Snaží se s dětmi trávit, co nejvíce času a každý víkend jsou spolu a jezdí na výlety.  Mám opravdu štěstí na svoji host rodinku, protože některé příběhy, co tady slýchám od ostatních aupairek jsou občas až neuvěřitelné. Respektují mě a každý den mi připomínají, že jsem součást rodiny a neberou mě jako zaměstnance. Jsem šťastná, že mám každý víkend volno a můžu ho trávit se svými kamarády a cestovat.

11. Doporučila byste program ostatním zájemcům?
Určitě minimálně jenom proto, jestli si chcete zlepšit angličtinu. Všichni jsou tu hrozně tolerantní a snaží se mi vždy pomoct. Když něčemu nerozumím, tak prostě řeknu, že nerozumím a oni mi to vysvětlí nějakou jinou cestou, občas stačí ruce a nohy. Další důvod je, že se osamostatníte, je potřeba si zařídit do Ameriky spoustu věcí a pak následně i tady v Americe musíte zařídit spoustu věcí a nikdo to za vás neudělá. Já bych tuto zkušenost popsala jako skvělou přípravu a start do dospěláckého a nezávislého života.

12. Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?
Určitě ano. Po návratu zpět do Česka se musím vrátit zpět do školy a budu se snažit vycestovat v rámci programu Erasmus+. Láká mě i představa zúčastnit se programu work and travel a strávit další úžasné léto v zahraničí.

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 29 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?