Au Pair Romana – Bishop’s Stortford, Anglie

Ahoj všichni 🙂
mám chvilku času, tak jsem se rozhodla Vám trochu popsat, co tady prožívám a možná Vás trochu i nalákat na VAŠE nové zážitky.
Přes dva měsíce jsem součástí anglické rodiny v Bishop’s Stortford (cca 60 km na sever od Londýna). Starám se o tři malé děti – William 3 roky, dvojčata Eliza a Henry 1 rok – děti jsou ještě malé, proto na to nejsem sama a většinu času tu semnou je maminka.
Ze začátku bylo pro mě opravdu těžké najít vhodnou rodinu, na svůj věk vypadám dost mladě, a proto mě do žádné rodiny nechtěli 😉 …ale jak se říká „kdo si počká……“ a i já se dočkala a mohlo se vyrazit! První dny (byl víkend) jsem měla volno a cítila jsem se špatně – cizí prostředí, neměla jsem co dělat, držela jsem se celkem stranou, pak ale přišly dny „pracovní“ a s tím i obrat o 180°- JDEME POZNÁVAT JINOU KULTURU!
Vyrazila jsem ven.. procházky, obchody, posezení s dalšími au-pairs a postupné „zapadání“ do rodiny. Byli jsme také s rodinkou na pár výletech – chtěla bych vyzdvihnout Wales, moře hned u domu, krásné prostředí, nádhera! – bydlí tam babička a ta je opravdu skvělá… vlastně… všichni tu jsou skvělí! A to nejen členové rodiny, ale byť se jdete jen projít po městě, většina lidí se na vás usmívá, kor když jedu s kočárem, to je samé „pretty girl, handsome boy, cute twins… oh!“ 😀 . To se hned dáte s někým do řeči. Moje angličtina není bravurní, ale snažím se, zkouším to 😉

Nechci dělat reklamu tomuto městu 😀 ale je to tu bezva, chodím občas běhat a stačí vyběhnout malý kopeček a jste v jiném světě – stromy, louka, stezky. Plánuju navštívit zdejší knihovnu a samozřejmě nějaký bar. A tím se asi pomalu rozloučím, doufám, že jsem Vás alespoň trochu motivovala… Víte, ze začátku jsem byla hroznej srab, co se týče cestování, ale vážně se není čeho bát 😉 Mějte se krásně! 🙂

P.S.: Velký dík agentuře za zprostředkování.