Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Colorado, USA

Amerika pro mě vždy byla něco jako zlatý grál, země kde bych jednou chtěla nějaký čas bydlet. O programu au pair jsem se dozvěděla zhruba v 16 letech, a protože je to jediná legální cesta, jak v USA být delší dobu a za málo peněz, byla jsem přesvědčená, že jednou jako au pair odcestuji. A o 6 let později, jeden den před svými 22 narozeninami jsem odletěla směr NYC.

Jako zprostředkovatele pro svou cestu jsem si vybrala agenturu CoolAgent a musím říct, že jsem nemohla udělat líp. Celý proces byl neuvěřitelně rychlý a v agentuře byli všichni moc ochotní. Po měsíci hledání jsem měla konečně svou vysněnou rodinu. Rodina je sice z lokality, o které jsem si nemyslela, že bude mým domovem, ale nejdůležitější je řídit se srdcem a pocitem. A já jsem měla pocit, že k této rodině prostě patřím.

Na zařízení všech věcí jsem měla pouze měsíc a 1 týden. Naštěstí se i za tak krátkou dobu dá vše stihnout a v pondělí 8. Ledna 2018 jsem odlétala směr New York. Život v zahraničí už jsem předtím zažila, takže loučení pro mě naštěstí těžké nebylo.

Po tří denním školení v New Yorku byl čas odletět k rodině. Musím se přiznat, že jsem se bála. Přece jen skype může klamat. Ale hned jak jsem je uviděla v letištní hale s velkým transparentem Welcome Petra, jsem věděla, že to jsou ti praví. Moje rodina bydlí ve Fort Collins, zhruba 50 min od Denver, Colorado. Starám se o 3 děti, všechno holky 10, 8 a 5 roků. S holkami jsme si padli hned do oka a teď po 2 měsících z nás je nerozlučná čtverka. S rodiči mám taky výborný vztah.

Moje hlavní náplň je připravit a odvést holky do školy a odpoledne je vyzvednou. V mém volném čase prozkoumávám město, chodím to fitness centra, nakupuji nebo jsem s ostatními au pair. Po vyzvednutí holek ze školy s nimi dělám úlohy, čteme a hrajeme si. Večeříme každý den společně jako rodina.

Největší strach jsem měla z řízení. Řídím 7 místné auto, a i když mám řidičák 4 roky, měla jsem z toho auta respekt. Nakonec mně to, ale přijde mnohem jednodušší než v Česku. I když tady si američtí řidiči z předpisů nic nedělají a blinkry jim absolutně nic neříkají. Tento měsíc mě taky čeká udělat si Colorado řidičák, protože na mezinárodní tady můžu jezdit jen 3 měsíce.

Jsem strašně vděčná za mé au pair kamarádky tady, se kterýma trávím všechen svůj volný čas. Absolvovali jsme spolu už spoustu výletů a další v blízké budoucnosti plánujeme. Takže můj volný čas mám celkem nabitý.

Na závěr bych chtěla už je říct, že pokud někdo nad au pair v USA přemýšlí, ale stále váha, ať jde do toho. Nic tím neztratíte a domů se můžete vrátit kdykoli. Navíc je to obrovská zkušenost a dá vám to hodně do života.

S pozdravem Petra

 

 

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár střípků z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Prohlédnout reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjistit více o nás
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?