Au Pair Německo – Kateřina K.

1. Proč jste se rozhodla pro Au pair pobyt v Německu?
Chtěla jsem se naučit německy, aby se mi tím ulehčila cesta k mé práci snů. Au pair program mi přijde jako skvělá příležitost naučit se nový jazyk, protože pojďme si říct, že jazyk se prostě z učebnice nenaučíte. Jsem teď v kontaktu s němčinou každý den a už po měsíci se dokážu s rodinkou celkem slušně domluvit. Navíc to mám do česka jen 5 hodin cesty, takže není problém navštívit mou rodinu i třeba jen na víkend.
2. Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo?
Složité to určitě není a navíc máte podporu koordinátorek z CoolAgentu, které mi zodpověděly všechny mé dodatečné otázky. Nevím jak přesně dlouho mi to celé vyřizování trvalo, ale jde jen o to se „prokousat“ přihláškou a zajistit si potřebné dokumenty pro odjezd. Nic náročného. 🥰

Složité to určitě není a navíc máte podporu koordinátorek z CoolAgentu, které mi zodpověděly všechny mé dodatečné otázky.

3. Jaký je Váš dojem z dané země?
Německo je náš sousední stát, takže žádné velké změny nebo něco co by mě překvapilo.
4. Mohla byste nám popsat ubytování?
Ubytování je naprosto super. Mám vlastní pokoj s koupelnou i malou kuchyňkou v odlehlé části domu, což mi dává dostatek soukromí a místo, kde můžu na chvíli vypnout a relaxovat.
5. Jak vypadá Váš typický den?
Starám se o 4letou holčičku, která chodí do školky. Můj den začíná tím, že v 7 vstanu, připravím si věci do školy a jdu připravit holčičku k odjezdu do školky (obléknout, vyčistit zuby, nasnídat se,…). Odvezu ji do školky a jedu do školy kde mi v 9 hodin začíná vyučování němčiny. Vyučování končí ve 13 hodin a poté jedu domů. Tam mám volno tak hodinku a půl. Většinou obědvám, relaxuji nebo třeba vyperu dětské prádlo, když je potřeba. V 15:30 vyzvedávám holčičku ve školce a jedeme třeba na hřiště, jdeme na procházku nebo si hrajeme doma. Starám se o ni do 19:00 kdy většinou máme společnou rodinnou večeři, kterou připraví rodiče nebo já. Kolem 20:00 jdu do svého pokoje a volám si s rodinou nebo s kamarády.

Měla jsem velké štěstí s výběrem rodinky

6. Co děláte ve svém volném čase? Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívila?
Jak jste si mohli všimnout u předchozí otázky, moc volného času nemám 😀. Ale mám volné víkendy a to je ten čas kdy trochu výletuji. Jsem tu zatím jen necelé dva měsíce takže jsem toho ještě moc nestihla, ale už jsem si stihla projít Berlín, který tu mám celkem blízko. Dále také třeba Postupim či Neuruppin. Všechno jsou to zajímavá města a doporučuji je navštívit. Určitě nevynechat Berlínskou rozmanitou gastronomii a zámecký park v Postupimi.
7. Splnil pobyt Vaše očekávání?
Měla jsem velké štěstí s výběrem rodinky. Jsou úžasní, berou mě jako dalšího člena rodiny, rozumíme si a pomáhají mi se v němčině zlepšovat. Takže za mě super a do budoucna to pro mě bude skvělá zkušenost.

Život by byl nuda, kdybyste nezkoušeli nové věci.

8. Doporučila byste program ostatním zájemcům?
Doporučila, ale musíte počítat s tím, že budou chvilky, kdy se na to budete mít chuť vykašlat a jet domů. Obzvlášť na začátku není jednoduché být mezi cizími lidmi, celý den mluvit cizím jazykem a být odtržen od svých blízkých. Ale jsem moc ráda, že tu jsem a rozvíjím svou osobnost zase jiným způsobem. Život by byl nuda, kdybyste nezkoušeli nové věci.
9. Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?

Až se vrátím, chtěla bych pokračovat ve studiu na vysoké škole, takže dost možná na další zahraniční pobyt pojedu, ale už by byl více spojen s všeobecným studiem a ne zaměřen jen na jazyk. Tento pobyt bych nazvala jako velice intenzivní jazykový kurz a lingvistkou se stát nechci, takže němčina a angličtina mi budou do budoucna muset stačit.

Moc děkujeme slečně Kačce za krásně popsaný program Au Pair  🙏  Ať se daří!