Au Pair Míša – Velká Británie – jaro 2012

Milá Šárko,  

velice děkuji za Váš milý e-mail. U mě je vše all right, rodina je báječná, děti jsou hodné, i když čas od času divoké, jak už to u dětí ostatně bývá 😉 U rodiny jsem bezmála 11 měsíců a jsem tu moc spokojená – proto mám v plánu zůstat zde déle, než jsem původně zamýšlela. 
Co se týče mé angličtiny, myslím, že jsem udělala velký pokrok, ovšem plynulá konverzace mi stále dělá potíže (zde je však nutno dodat, že jsem sem přijela pouze z minimálními znalostmi jazyka a problém je také v tom, že se zde stýkám prakticky jen s Češkami nebo Slovenkami, se kterými se přirozeně bavím v rodném jazyce. Se svou host family moc „nepokecám“, protože rodiče jsou velice pracovně vytížení – od dětí jsem se naučila asi nejvíce). 
Teď nám tady v Manchesteru začíná jaro, takže máme s kamarádkami v plánu trošku cestovat, například na Velikonoce máme naplánováno Skotsko, ale chtěly bychom více prozkoumat i městečka v našem okolí. Jinak samozřejmě také navštěvuji jazykový kurz, který je rovněž skvělý – obzvláště díky naší vtipné a stále veselé vyučující 😀  Potenciálním au-pairs tento pobyt určitě doporučuji, začátek sice není nejjednodušší (ostatně jako všude), ale za tu zkušenost to jednoznačně stojí. No a pokud bych měla v něčem dívkám poradit, tak (i když to bude znít asi poněkud fádně) aby si rodinku vybíraly především srdcem – mně se to každopádně vyplatilo 🙂  
Tohle je asi tak suma sumárum vše, doufám, že se máte krásně a přeji krásný večer –  
Míša.