Au Pair Markéta – Washington, USA

Příjezd

NY úplně super, jediné co jsme všichni měli byla zima v hotelu, protože Judy bylo pořád horko i když v místnosti bylo 15°C, takže doporučení pro ostatní – vzít si teplé oblečení, protože všude v hotelu je zima a ani svetr s dekou nepomohly!

Obávala jsem se vítání s rodinkou, ale vše bez problému, Nick (host dad) mě vyzvedl na letišti a Randi ( host mum) nás čekala doma, i přestože měl můj let zpoždění hodinu kvůli dešti, přistáli jsme krátce po 11pm a  doma jsme byly až kolem 1 ráno. Ukázali mi můj pokoj, celý dům a předali v rychlosti dárečky v podobě kosmetiky, nového iphonu a kreditní karty – vůbec jsem to nečekala, nemluvili jsme o tom, jen tak to prostě nachystali a to jsem jejich první aupair. Měla jsi pravdu, takto ty rodinky prostě fungují.

První víkend co jsme přijela byl pro mě náročný, protože mě hned v sobotu ráno rodinka vzala do domu jejich přátel na párty, kde bylo 30 lidí + několik dětí a já neznala pořádně je a vůbec jsem neznala ty lidi. Byl to pro mě velký šok a já začala mít homesick a necítila jsem se pohodlně (kdo by se cítil, když sotva přijel do cizí země, je v cizím domě s neznámými lidmi). Nakonec ten víkend jsem se seznámila s novými lidmi, zkusila poprvé surfování, opékané marshmallow a půlnoční plavání v jezeře a mohu říct, že to byl úžasný zažitek.

Rodinka

Co se týká rodinky, tak jsou super. Je jen nezvyk žít si jako v pohádce. Rodiče mě přijali a většinou trávíme hodně času spolu.

Děti (Kennedy 5 let a Rex 3 roky) jsou prostě děti a  24 h denně spolu jim už leze krkem a provokují se . V pondělí jim akorát začíná škola, takže bude změna pro všechny.

Kennedy nám dělala problémy s přizpůsobováním, že bydlím u nich doma. Těšila se na mě, první týden bez problémů, ale 2-4 týden byl šílený. Začala dělat naschvály, neposlouchala mě ani rodiče, brečela, měla hysterické záchvaty atd… jednoduše bylo to peklo a já chtěla kupovat letenku domů. Naštěstí rodiče zakročili a snažili se nám pomoc (vše jsme konzultovali s LCC – Kim) , začali jsme víc trávit času jen my dvě a každým dnem byl náš vztah lepší a lepší. Kennedy chyběla maminka, která často je pryč nebo chodí pozdě, tak s ní taky začala trávit víc času. Nyní je vše okay a Kennedy si zvykla a konečně mi už neříká, že mám jet zpět domů. 😂

Rex je malý úžasný chlapeček, který dokáže okouzlit každého ihned, má své chvíle, ale jinak je vše v pohodě.

LCC + ostatní aupair

Celkem smutná historka je o mé koordinátorce. Stará LCC Meryl odstoupila pár dní před mým příletem. Poslala mi email, že moje nová lcc bude Kim, ale nakonec Kim našla novou lcc Courtney pro moji oblast s tím, že začne pracovat sama od 3.8. 2018 a do té doby je pod vedením Kim, která ji zaučuje.

Kim mi 2 dny po příletu volala co a jak, zda rodinka je v pohodě a jestli dojdu na Host family day na konci srpna 27.8. Náš telefon zakončila – Courtney (nová lcc od 3.8.) tě navštíví do 10.8. Já jsem řekla okay, že není problém, že mám pár otázek atd…

Teď přichází to nejlepší.

Courtney komunikovala jen skrz email s mojím host dadem! Plánovala s ním 3 schůzky, které následě zrušila vždy hodinu před daným termínem a dala to vědět emailem zase Nickovi. Randi a Nick se uvolnili z práce, aby konečně mohla přijít a ona to hodinku ani ne před schůzkou zrušila. Já jsem se taky snažila ji konečně vyhovět a hrozně mě iritovalo, že není schovná zvednout telefon celý měsíc, aby se mě aspoň zeptala zda je vše okay, když nebyla schopná mě celý měsíc navštívit a jen rušila schůzky a nakonec i aupair meetingy.

Naštvala jsem se na konci srpna myslím si, že to bylo 25. a volala jsem Elizabeth (která je nad lcc), že jsem nespokojená, protože agentura mě ujistila, že budu mít tady podporu a já tady žádnou podporu nemám, protože moje koordinátorka není schopná si udělat 2 min za celý měsíc, aby mi alespoň zavolala, když nemůže přijít ke mě domů. Chtěla jsem s ní řešit DS form (moje rodinka hodně cestuje), školu, řidičák a nemohla jsem dělat nic, protože jsem neměla žádné info. Měla jsem štěstí, že má roidnka je normální a já nerměla žádný problém, protože bylo hodně lidí v rematch a s holkama z training scool s kterými jsem přila tak 4 byly už po 2 týdnech v rematchi.

Nakonec ji během pár dní vyhodili a mám zpět Kim, která je hrozně super. Poprvé jsem ji potkala na tom Host family day a následně 2 dny po té akci nás navštívila a probrali jsme všechno, takže vše je v pořádku. Zítra akorát jedu s ní a dalšími aupair na hiking na mount Rainer.

Seznámila jsem se tady s pár aupairs (mnoho je od nás z Česka, Německa a Brazílie), takže pořádáme play date a trávíme čas spolu. Podnikli jsme už výlet do Portlandu a nejlepší zážitek byl koncert Eda Sheerana, který byl před 2 týdny na fotbalovém stadioně v Seattlu.