Au Pair Eliška – Pensylvánie, USA

Jsem moc ráda, že jsem si vydala na tuto cestu. Poznávám díky tomuto programu nové kamarády, místa, kulturu a i sama sebe.

Nyní jsem v USA 5 týden a musím říct, že mi to velmi rychle uteklo. Když jsem se loučila z domova, přišel mi rok jako dlouhá doba ale teď zjišťuji, že rok velmi rychle uteče. Mám každý den program s dětmi, škola mi brzy začne a o víkendech se snažím co nejvíce poznávat okolí, a nebo cestovat do jiných států. Čas plyne opravdu rychle.

Co se týče lidí, tak ti jsou zde přátelštější než u nás v ČR, jsou ochotni pomoci a mají zájem o naši kulturu (samozřejmě záleží na jedinci). Jídlo? Tak to byl pro mě trošku ze začátku problém ale člověk si zvykne na jinou chuť a jiný způsob úpravy. Ohledně cestování autem- tady jsou dálky úplně v jiném měřítku. Nezajímají je míle či km ale spíše to, za jak dlouho se kam dostanou. Navíc tady se bez auta člověk neobejde, takže doporučuji se ptát, zda budete mít auto k dispozici i pro svůj volný čas.

Volného času si myslím, že má člověk také dost. Já jsem zatím stihla o víkendech procestovat Baltimore, Washington D.C., Filadelfii a NY. Všude se dá krásně dostat veřejnou dopravou. Washington byl pro mě zatím tím nejhezčím místem, ale dále plánuji s jinými au-pairkami víkend v Chicago takže krásných míst ještě přibyde.
S jinými holčinami se dá seznámit velice snadno. Přes stránky na FB, školu, a nebo přes rodinu. Je to super, protože já tu našla i češky a slovenky a cestujeme spolu.

Určitě bych toto dobrodružství doporučila všem mladým lidem. Je to výborná cesta na zkušenou a člověk vyroste do zkušeného a samostatného jedince. Navíc bude mít rozhled a zdokonalí se v jazyce.
Takže holky, pokud o tomto programu uvažujete, s chutí do toho!
Držím všem palce !

img_21016b792767-34b5-490b-a386-47304db5b49e