Adél – Lake Charles, Louisiana, USA

Ahoj všem, jmenuji se Adél a pocházím z menšího města v Ústeckém kraji.

Dlouho jsem si přála stát se výměnnou studentkou v Americe, a když se mi naskytla ta možnost, neváhala jsem ani minutu a hned se do toho pustila.

 
Ačkoliv jsem se anglicky učila od 1. třídy, když jsem přiletěla, zjistila jsem, že je to úplně něco jiného, a tak jsem se ze začátku měla lehce problémy s jazykem.

Nyní, po čtvrt roce, už mluvím skoro plynule, a problémy nejsou.

Ale žádné strachy, každý s tím počítá, a bere na to ohled! Co se týče náročnosti školy, je to vážně lehké, a oproti českým školám nenáročné, člověk se ani nemusí učit, a jsem tzv. straight A student. Ve škole se můžete stát roztleskávačkou, hráčem amerického fotbalu, basketbalu, baseballu, členem kapely, .. Je tu spousta možností. Já si opravdu hodně užívala zápasy amerického fotbalu na škole s mými kamarády. Učitelé jsou tu spíše takoví kamarádi, a není tu žádný stres.
 

Během prvních týdnů ve škole jsem si našla super kamarády, kteří mi hodně pomohli, když jsem s něčím měla problém.

Já osobně přiletěla tři týdny před začátkem školy a bylo to naprosto vyhovující – srovnala jsem se s jet lagem, a zajela si tak nějak režim, seznámila se s okolím. Rodina mi chybí, ale homesick netrval déle než cca pět dní po příletu. Má rodina je super, host-parents jsou mladí a mám tři sourozence a vycházíme spolu vážně skvěle. Jako kdybychom se znali déle, než pár měsíců! Za čtvrt roku se udála velká spousta věcí – navštívila jsem Texas, který je pouze 10 deset minut autem od našeho domu, byli jsme se podívat na americký fotbal na univerzitě LSU v Baton Rouge, byla jsem součástí homecoming parade a na homecoming dance, s dětma jsme zažili trick-or-treating a rozdávání sladkostí o Halloweenu, a brzy nás čeká americký Thanksgiving! Koho zajímá více, mám svůj blog, na kterém si můžete počíst veškeré detaily a možná vám to pomůže více, než jeden článek – nejde sem shrnout vše (aamericanstory.blogspot.com)!
 
Pokud váháte, jestli se stát výměnným studentem/studentkou, můžu vám osobně říct, že to stojí za to! Poznáte nová místa, nové lidi, novou kulturu a zažijete věci, které v Česku nikdy ne! Nic vám to nevezme, a spoustu dá. A Američani jsou vážně milí, a ochotní! 🙂 Mějte se krásně, a já děkuju agentuře Coolagent za vše, co pro mě udělali, abych mohla být tam, kde teď jsem. Adél, Louisiana.