Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Práce a pracovní povolení v Austrálii

Rád/a by ses dozvěděl/a více informací o práci a pracovním povolení v Austrálii? Sepsali jsme pro Tebe základní informace 🙂

Práce a pracovní povolení v Austrálii? Zdá se ti to vyřízení složité? COOLAGENT ti poradí! Pokud jedeš do Austrálie na studentská víza, získáváš i pracovní povolení, které nesmí oficiálně přesáhnout 20 hodin týdně, jedná se tedy spíše o brigádu . Během práznin můžeš pracovat 40 hodin týdně (tedy plný úvazek).

Hledání práce v Austrálii

V Austrálii je práce dost! 🙂 Někomu trvá najít si práci měsíc a nebo dva a někdo ji najde hned první den. Ze zkušeností můžeme říct, že 90% studentů si práci najde během prvního měsíce.

Nejčastější studentské zaměstnání
Studenti si zaměstnání nejčastěji hledají v oblasti pohostinství (číšník, servírka, pomoc v kuchyni, barman) nebo ve službách (Au Pair, babysitting, rozvor pizzy, úklid, recepční, doplňování zboží atd.).

Hledání zaměstnání si vyžaduje trpělivost a tvou maximální zainteresovanost. Než začneš obcházet různé podniky a firmy, připrav si strukturovaný životopis (resumé, CV, Curriculum vitae). V něm zmiň Tvé vzdělání, předcházející zaměstnání, zkušenosti v oboru, zájmy, atd… Je užitečné vytvořit si jednoduchou vizitku, aby Tě v případě zájmu mohl budoucí zaměstnavatel kontaktovat. V Austrálii se často při hledání nového zaměstnání předkládají reference od Tvých předcházejících zaměstnavatelů se stručným popisem Vaší práce a hodnocením. Když hledáš lepší pracovní pozici, nejen že budou od Tebe tyto reference vyžadovat, ale též si je budou s velkou pravděpodobností ověřovat.

To, jakou práci si nejdeš nezáleží jen na Vaší úrovni jazyka a předchozích zkušenostech, ale také na Tvých časových možnostech. Studenti odborných škol jsou časově flexibilnější, protože rozvrh hodin se na některých školách dá rozvrhnout např. jen na odpolední nebo večerní výuku.

Nalezení práce závisí na různých faktorech
Prvním faktorem je úroveň Vaší angličtiny. Australané jsou sice velmi benevolentní k lidem, kteří nemluví anglicky velmi dobře, ale kvalifikovanější práci bez znalosti jazyka najdete jen velmi těžko. Studenti se základní angličtinou pracují nejčastěji v kuchyni, kde asistují při umývání nádobí a nebo například roznáší letáky. Tyto práce nevyžadují prakticky žádnou znalost jazyka. Pro získání této práce nebudeš potřebovat žádné reference ani CV.

Výdělky studentů
Výdělky studentů v Austrálii se liší podle pracovní pozice. Min. hodinová mzda v Sydney je 25 AUS/hod., v případě manuálních prací jsou výdělky ještě vyšší.

Dobré zdroje při hledání práce jsou:

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?