Náš zástupce v Sydney

Po příletu do Austrálie Vám bude k dispozici naše partnerská kancelář v Sydney, kde je česky a slovensky mluvící personál. Prvních pár týdnů v cizí zemi bude zřejmě tím nejtěžším obdobím, které Vás čeká. První Vaše kroky v Sydney povedou do Vašeho nového ubytování, které budete mít od nás zajištěné už dopředu. Následující den můžete navštívit naši partnerskou agenturu, kde Vás uvítá její zástupce a poskytne Vám základní informace. V partnerské agentuře se dozvíte o poloze Vaší školy, co si nemáte zapomenout vzít si sebou první školní den, kde můžete levně nakoupit a další podstatné informace. Naše partnerská agentura Vám první den vystaví kartičku (MEMBERSHIP CARD), která Vás opravňuje k bezplatnému využívání služeb studentského centra v Sydney. Bezplatné služby jsou Vám k dispozici až do ukončení Vašeho studentského víza.
Prostřednictvím naší partnerské agentury hodně studentů získá práci, kopírují a tisknou své životopisy. Naše partnerská agentura je středem dění pro Čechy i Slováky, vždy s aktuálními informacemi o vízových změnách, speciálních nabídkách škol, atd.

Popříletová orientace
Každý nový student absolvuje pravidelnou orientaci, která probíhá většinou jednou týdně a trvá 2 až 3 hodiny. Na orientaci Vám podrobně vysvětlí podmínky Vašeho víza, poradí se zdravotním pojištěním, nalezením práce a upozorní Vás na úskalí studentského života v Austrálii. Zástupce naší partnerské agentury, který tyto orientace vede, Vám poradí, co dělat, aby pozdější prodloužení Vašeho studentského nebo turistického víza nebyl problém.

Založení studentského účtu
Založení studentského bankovního účtu je jednou z dalších důležitých věcí, kterou si vyřídíte během prvního týdne. V partnerské agentuře se dozvíte přesné informace, jak na to. Studentský účet obsahuje internetové bankovnictví a jeho vedení je zdarma. Banka St. George má pobočku asi 100 metrů od naší partnerské agentury.

Získání víza s pracovním povolením
Každý nový student v Austrálii přicestuje se studentským vízem, které nemá pracovní povolení. To se v Austrálii změní z podmínky 8101 na podmínku 8105, která Vám umožní 40-hodinové pracovní povolení v rámci 2 týdnů. Po nástupu do školy získáváte povolení pracovat.

Tax File Number
V návaznosti na získání pracovního povolení je nutné požádat o tzv. Tax File Number (dále TFN). O TFN zažádáme za Vás prostřednictvím internetu. Provizorně TFN získáte na počkání a můžete začít hledat práci. Do měsíce Vám potom pošlou na adresu partnerské agentury originál TFN.

Studentské centrum v Sydney
Kancelář naší partnerské agentury leží v úplném středu města nedaleko největší dopravní křižovatky s názvem Central Station. Od kanceláře je většina jazykových a odborných škol pěšky dostupná. V současné době pracuje v kanceláři slovensky a česky mluvící personál. Aby Vám poskytli nejlepší servis, všichni zaměstnanci mají v Austrálii buď trvalý pobyt a nebo tam strávili minimálně 5 let. Ve studentském centru nezaměstnávají studenty, protože by se Vám nemohli věnovat na plný úvazek.

Otevírací doba
Kancelář je otevřená každý pracovní den od 09:00 do 17:00, v pátek do 14:00. Osobní konzultaci si můžete domluvit i mimo oficiální otevírací dobu. Ideální čas na návštěvu kanceláře je dopoledne, kdy je většina studentů ve škole. Naše partnerská agentura má dostatek konzultantů, a proto není nutné si domluvit osobní schůzku a do kanceláře můžete přijít kdykoli.

Vybavení kanceláře
Studentské centrum v Sydney je vybavené nejmodernějšími počítači. Všichni naši studenti mohou využít počítače s připojením na internet. K dispozici máte vysokou kapacitu úložného prostoru na pevném disku serveru, např. na ukládání fotografií. V kanceláři jsou taktéž dva multimediální počítače se skenerem, vypalovací DVD mechanikou, čtečkou paměťových karet a softwarem na úpravu fotografií. Každý náš student může využít laserové tiskárny. V kanceláři máte k dispozici i profesionální kopírku. Dále můžete využít zdarma možnost libovolně dlouhého telefonování a faxování po celé Austrálii. Pokud Vám někdo potřebuje poslat fax, může využít faxové číslo naší partnerské agentury. V kanceláři najdete aktuální brožury škol a noviny s nabídkou práce a ubytováním.

Pošta
Noví studenti používají adresu naší partnerské agentury jako hlavní poštovní adresu do té doby než najdou stálé ubytování. Je to důležité proto, aby Vám banka mohla posílat výpisy nebo abyste získali originál potvrzení z daňového úřadu. V kanceláři Vám Vaši poštu označí datem přijetí, uloží a roztřídí podle abecedy tak, abyste si ji mohli lehce zkontrolovat, když Vám něco příjde. Pro Vaši bezpečnost Vám vydají poštu až po předložení Vaší studentské karty. Přijímají i doporučenou poštu a balíky.

Prodloužení víz
Prodloužení studentského víza je pravděpodobně nejpodstatnější služba, kterou naše partnerská agentura v Sydney nabízí. Příprava na prodloužení začíná už na první orientaci. V Austrálii při Vaší první žádosti o studentské vízum platí, že nejdůležitější jsou správné informace. V kanceláři v Sydney jsou lidé, kteří jsou registrovanými ‚migration agents‘ a ti Vám vízum prodlouží. Asistence s prodloužením studentských víz je v kanceláři zdarma. Žádost o studentské vízum můžete podat v kanceláři přes internet nebo ji mohou podat za Vás na imigračním úřadě, které je vzdálené jen 2 minuty pěšky od kanceláře. Připomínáme, že prodloužení víz je pro všechny studenty v Austrálii velmi důležité. Mnozí z nich za dobu svého pobytu získají kvalitní ubytování, najdou si zajímavou a dobře placenou práci, potkají nové přátele a zamítnutí víz by znamenalo opuštění Austrálie do 28 dní. Naše australská partnerská agentura má se žádostmi o studentské vízum zkušenosti už od roku 1993 a od té doby prodlužovali víza několika tisícům českých a slovenských studentů. Svěřte se teda do rukou profesionálů, abyste nemuseli svůj pobyt předčasně ukončit díky neodborné radě např. svého kamaráda.

logo_coolagent10perc

Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku:

Jarka Dudíková, jarka@coolagent.cz
Mobil: +420777024368

REGISTRACE NA PROGRAM STUDIUM A PRÁCE V AUSTRÁLII