Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Melbourne

Tipy COOLAGENT:
• bláznivé „aprílové“ počasí 🙂
• nejkulturnější město Austrálie – míchají se tu vlivy a kultury všech přistěhovalců, díky tomu tu vzniká velký multikulturní mix. Na ulicích budete potkávat kromě angličtiny i čínštinu, španělštinu, řečtinu, italštinu či portugalštinu, míchají se tu různá náboženství, životní styly a kuchyně
• hodně zajímavých pracovních příležitostí
• Observatorium – Melbourne Observation Deck – asi 250 m vysoká budova, která nabízí jedinečný výhled na město
• jízda tramvají 00 – jezdí po celém městě, zastavuje na mnohých místech a můžete nastoupit a vystoupit, kde chcete

Melbourne je druhé největší australské město a nachází se ve státě Viktoria. Ačkoli má méně obyvatel než Sydney, rozlohou je větší. Žije tu kolem 3,8 milionu obyvatel a jejich počet stále narůstá díky pracovním příležitostem.

KURZY ANGLIČTINY V MELBOURNE

ODBORNÉ KURZY V MELBOURNE

KURZY MASÁŽE A FITNESS V MELBOURNE

Winter in Melbourne, view on Yarra River

V centru se nachází vysoké moderní budovy, kde mají své sídla velké národní i mezinárodní společnosti. Melbourne je též známé šíleným podnebím, ráno se vzbudíte při šestnácti stupních a odpoledne se budete potit ve čtyřicítkách. Za jeden den tu můžete zažít čtyři roční období a teplota se velmi rychle mění :-). Slunečný a jasný den se za pár hodin může změnit na bouřku či hurikán se studeným větrem přímo z jižního pólu. Proto předtím než někam vyrazíte, zjistěte si nejprve předpověď počasí a v kufru auta nebo v batohu mějte sebou vždy deštník a pláštěnku.

Melbourne se nazývá australským New Yorkem, městem, kde se největší důraz klade na obchod, peníze a práci. Město proto přitahuje mnoho imigrantů, protože město je známé rozsáhlou nabídkou práce. Sídlo tu má množství velkých či menších firem a počet restaurací, barů či zábavních podniků neustále roste.

Southbank Parklands Beach, Brisbane on a winters afternoon Long exposure shot of Brisbane city at night

Školy: Stejně jako u většiny ostatních měst jsou školy soustředěné v centru města. Melbourne nabízí velmi kvalitní školy za výhodné ceny. Stává se stále více a více populární mezi našimi studenty, ale ještě stále tu nenajdete hodně našinců, takže se můžete vesele pustit do studia angličtiny.
Volný čas: Melbourne se právem nazývá „hlavním městem sportu“, protože nabízí široké možnosti aktivního trávení volného času. Najdete tu všechny milovníky lyžování a hor. V blízkosti města se nachází nejvyšší pohoří Austrálie spolu s jedinými australskými lyžařskými středisky. Jižně od Melbourne se nachází Tasmánie, která je pro milovníky turistiky „druhým Novým Zélandem“.
Práce a životní náklady: Počtem obyvatel a velikostí se Melbourne řadí mezi města s nejlepšími možnostmi pro hledání práce. Životní náklady jsou průměrné a i proto je Melbourne výbornou alternativou pro Váš pobyt.

logo_coolagent10perc

Pro detailnější informace kontaktujte naše koordinátorky:

Brno:  Jarka Dudíková, brno@coolagent.cz

Praha: Hana Videnková, studium@coolagent.cz

Londýnlondyn@coolagent.cz

nebo zavolejte na bezplatnou linku COOLAGENT zdarma z celé ČR: 800-1-AGENT (tj. 800-1-24368).

REGISTRACE NA PROGRAM STUDIUM A PRÁCE V AUSTRÁLII (stránka obsahuje informace k vyplnění a on-line formulář).

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?