Lokality

Austrálie! Exotická, vzdálená, přítažlivá. Pro středoevropana zajímavá nejvíce svým podnebím, nádherným mořem, vzrušující přírodou a přátelskými lidmi. A pro mladé z ČR a SR teď Austrálie nabízí i výborné možnosti dostupného studia a legální práce. Nejdůležitější je výběr vhodného města pro Váš budoucí pobyt, proto jsme pro vás připravili souhrn destinací, které COOLAGENT nabízí. A teď něco málo z geografie a fakt 🙂

Geografie
Austrálie (z lat. terra australis = jižní zem) je nejmenší světadíl, mezi Tichým oceánem a Indickým oceánem. K Austrálii se počítá pevnina, obvykle i s Tasmánií, případně i Novou Guineou (často považována za část Oceánie). Někdy zahrnuje i Oceánii (včetně Nového Zélandu), potom ale správně mluvíme o Austrálii a Oceánii. Každá oblast je svým způsobem typická a jedinečná a určitě stojí za to všechny oblasti prozkoumat. Můžete si být jistí, že kamkoli se v Austrálii vydáte, nebudete litovat!

Austrálie se skládá ze šesti federálních států a dvou teritorií. Australský svaz tvoří tyto státy:
• Nový Jižní Wales (hlavní město Sydney)
• Queensland (Brisbane)
• Jižní Austrálie (Adelaide)
• Tasmánie (Hobart)
• Viktoria (Melbourne)
• Západní Austrálie (Perth)

Fakta
Hlavní město: Canberra
Největší město: Sydney
Úřední jazyky: angličtina
Měna: Australský dolar (AUD) = 100 centů
Časové pásmo:
• Letní čas (UTC+8 až +10)
(UTC+8 až +11)
Mezinárodní kód: AUS / AU
Směrové telefonní číslo: +61

Dějiny
Austrálie byla nepřetržitě obydlená už přibližně před 50-tisíci lety. Původními obyvateli Austrálie jsou aboridžinci a ostrované z Torreské úžiny. Východní Austrálie byla zámořskou oblastí Velké Británie od roku 1770 a oficiální vyhlášení britskou kolonií proběhlo 26. ledna 1788. Postupně, díky nárustu počtu obyvatel a průzkumem stále rozsáhlejších území, bylo vytvořených šest královských kolonií. 1. ledna 1901 se kolonie dohodly na vytvoření federace a byl vytvořen Australský svaz. Australský svaz je od počátku stabilním demokratickým státem a součástí (britského) Společenství národů.

Podnebí a počasí
Vzhledem k obrovskému území se v Austrálii dá mluvit o několika typech podnebí. Vyskytuje se tu tropické, subtropické, ale i mírné podnebí. Severní čast Austrálie má mimořádně dlouho trvající teplé období. Horké dny jsou tu úplně běžné. Naproti tomu na jihu a jihovýchodě Austrálie, resp. v Tasmánii se vyskytují i sněhové srážky. Jelikož Austrálie leží na jižní polokouli, zima je tu během našeho léta a léto je tu během naší zimy.
Austrálie je země protikladů. Na severu jsou v lednu nižší teploty jak v červenci. Od středu k jihu se situace obrací a nižší průměrné teploty okolo 11 až 12°C jsou během července. Vyšší jsou tedy během ledna a února. Průměrné teploty v tomto období dosahují až 28°C. V mnoha panvovitých oblastech směrem na západ se srážky téměř nevyskytují. Naopak na severu a jihovýchodě země existuje výrazná srážková činnost a roční srážky tady nezřídka dosahují 2 až 3 tisíce mm.
Chcete vědět, jaké je počasí v Austrálii právě teď? Zkontrolujte si to na následující stránce: http://weather.news.com.au/ 

Bezpečnost
Bezpečnostní situace je poměrně vysoká. Mimo území měst je bezpečnost nižší zejména kvůli velkým vzdálenostem mezi obydlenými oblastmi a kvůli možnému kontaktu s divokými zvířaty.