Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Lokality

Máte konkrétní představu kde byste chtěli svůj rok v USA strávit? Láká Vás teplo a sluníčko nebo sníh a hory? Spojené státy americké Vám poskytnou vše, co si jen dovedete představit… jestliže už na takovém místě strávíte celý rok nebo ho navštívíte v době Vaší 2-týdenní placené dovolené nebo během 30-ti dnů na cestování.

USA tvoří 50 států a to je už opravdu z čeho vybírat! Au Pair USA host families žijí ve všech státech USA kromě Aljašky a Hawaie.

AA010288

Samozřejmě vždy je nejrozumnější vybrat si podle rodinky a ne podle lokality – jistě sami uznáte, že více záleží na lidech, kteří Vás obklopují. Každé místo na zemi má své kouzlo a v USA obzvlášť – AuPair9jestliže je to velkoměsto nebo malé městečko v horách či u oceánu.

Mezi nejžádanější lokality patří California a Florida. Nejsou lákadlem pouze pro Slovenky či Češky. Jsou zajímavé pro děvčata z celého světa, a proto je důležité mít svojí přihlášku velmi dobře zpracovanou, aby zaujala ve velké konkurenci. Čím lepší zpracování a čím více zkušeností s dětmi (ideálně i s dětmi do 2 let), tím větší pravděpodobnost, že se Vás podaří rychle a dobře umístit podle Vašich představ.

V USA se nachází úžasná města jako Boston, New York, Seattle, Los Angeles, či San Francisco. Každý stát v USA má své zvláštnosti a originality. Pro více informací o kterémkoliv ze států si můžete kliknout na www.50states.com Jestliže byste chtěli informace o konkrétním městě, či městečku a znáte jeho jméno, je nejlepší kliknout si na www.city-data.com kde najdete potřebné informace.

VIKsanfranO cestovaní ze zápisků bývalé Au Pair:

USA je krajina bohatá na přírodní krásy na jedné straně a velkoměstská – plná možností – na straně druhé. V podstatě je jedno, kde v USA trávíte svůj rok, protože vždy máte možnost cestovat – přes víkendy, s rodinou, v době svých prázdnin, nebo během 30-ti dnů na konci vašeho pobytu. Já jsem aktivně využívala každý víkend když jsem měla volno a hned jsme spolu s dalšími Au Pairkami (ze začátku) a později i se svými friends from all around the world vyráželi někam za poznáním nových měst. Když jsem se dostala do San Francisca (i navzdory tomu, že jsem svoje preference v žádosti nechala otevřené a záleželo mi jen na tom mít dobrou cool family ať už je to kdekoliv)měla jsem dostatek možností poznávat celé okolí – nejdřív samozřejmě město samotné, což zabralo hned několik dní a ani po celém roce se nedá říct, že by jsem ho poznala křížem krážem, i když jsou tu jako v každém jiném velkém městě jistá místa, kterým je lepší se vyhnout a i navzdory svojí dobrodružné povaze jsem si uměla spočítat, že některé věci je třeba jednoduše respektovat a nevyplácí se zbytečně riskovat.

Podle mě nejkrásnější část San Francisca jsou pláže – hlavně Baker Beach a Ocean beach, tam jsem chodila úplně najradši, nikdy tam nebyla hromada turistů jako v turisticky známých místech jako Pier 39, či Golden Gate Bridge. Golden Gate je úžasný a z Baker Beach je na něj skvělý výhled, všem vřele doporučuji. O San Franciscu by se dali psát celé knihy (vždyť také jsou popsané 🙂 a tak by jsem k tomu jen dodala, že toto město Vám rozhodně stojí za to abyste se v něm v době svých cestovních dobrodružstvích zastavili aspoň na pár dní.

AuPair7Víkendy byly oblíbené svátky, když vždy někdo z nás nastartoval auto, vzali jsme do rukou mapu a vyrazili jsme objevovat nová místa. Na každém takovém místě je Informační centrum, kde Vám zadarmo dají kdejaké prospekty o tom, co je tam najkrásnější a nejvzácnější. Nakolik americká menší města mají většinou jen shopping molls, což je pro nás Evropany nezvyk, protože jsme zvyklí nacházet v městech historické památky a ne jen kopec obchodů a restaurací, tak moje kroky směřovali většinou k přírodním památkam, které jsou tady opravdu jedinečné nebo do větších měst, kde jsou za větší možnosti…

AuPair8Mezi krásná místa v okolí San Francisa rozhodně patří na severu Muir Woods a Muir Beach s nádherným výhledem, nebo Half Moon Bay jižněji od Frisca. Potom asi 2 hodiny cesty autem na sever je hlavní město Kalifornie Sacramento. Tady na Vás dýchne divoký západ, protože downtown je ve stylu starých kowbojských časů a divokého západu a je to úžasné. Nejprve se cítíte v jiné době a v Americe jakou jí známe ze starých filmů. Přes Sacramento teče American river a dalším skvělým zážitkem byl právě rafting na ní. Je to typická americká zábava a tak když jsem se odhodlala na skvělé raftingové dobrodružství, zjistila jsem, že namísto velkých sportovních výkonů a dobré kondice potřebujete hlavně několik kámošů, kopec vodních balónů a vodní pistole a ideálně i kopec ledu ve velké nádobě, ve které budete chladit pivo. No a když jste už takhle pěkne připravení, tak spustíte svůj raft na vodu. Spolu s dalšími asi 100 rafty potom během celého odpoledne, které splavujete řeku, si navzájem hážete vodními balóny, stříkáte vodními zbraňěmi a popíjíte pivo…. 🙂

Když jsem měla víkend prodloužený – že například moje host mum pracovala z domu ve čtvrtek a pátek a nepotřebovala aby jsem byla u dětí, tak jsem podnikala delší výlety, jako například Los Angeles, či Seattle. V obou městech jsem už měla známé, nebo už Au Pair, kterou jsem poznala na školení v NY, nebo jinou Au Pair, se kterou jsem se seznámila v San Franciscu a potom měnila host family… No prostě byly to fajn holky a možnosti jak pozna další nové město. Stačilo vychytat cheap flight ticket, což v amike není zas až takový problém, zbalit pár věcí a letět 🙂

Los Angeles a okolí mě velmi neupoutali, i když i tam byly pěkná místa. Downtown bylo asi najhorší jaké jsem kdy viděla, no prostě hrůza, a je to tam samá dálnice a človeku vždy trvá celou věčnost než se někam dostane. Ale jsou tam i pěkná místa, ty které známe ze seriálů – Santa Monika a třetí promenáda, Venice Beach, či Malibu. V celkovém hodnocení jsem však byla víc zklamaná ale rozhodne to stálo za to, vidět Hollywood a velký svět – i když svůj rok by jsem raději prožila v Seattle – skvělém městě s nádhernou přírodou a okolím…

AuPair6Seattle si mě získal na první pohled. Skvělé město plné možností, na hranicích s Kanadou. Úžasné hory a okolí – Mt. Rainer, atd. Příroda jako z pohádky. Město má svojí velmi specifickou atmosféru, kterou neumím ani popsat, ale hned si Vás získá – uměla by jsem si představit strávit tam daleko více času než jen pár dní…

New York – další skvělé město s množstvím možností, kde jsem strávila dva týdny u kámošky, která byla v New Jersey – byla tu velmi happy – ona přišla na týden k mojí rodině do SF a potom já k ní do NJ. Poznaly jsme se ve škole v NY, kde jsme strávily jen pár dní, ale v podstatě dodnes jsme v kontaktu… NY je město, které buď milujete anebo nenávidíte. Já ho rozhodně miluju! Všechky uličky, muzea, galerie, obchody, atmosféra na Times Square nebo kdekoliv jinde se prostě nedají s ničím zaměnit… mohla by jsem tu žít a být šťastná. Jestli Vám chybějí pláže, tak stačí když sednete do auta a můžete být za pár hodin na Long Islande a užívat si krásný víkend. Hory máte také blízko a možnosti jsou velké….

Colorado jsem navštívila spolu se svojí host family. Jeli na svatbu svým známým a já jsem večer hlídala děti a bylo to fakt cool. S rodinkou jsme si vyrazili na výlet do Rocky Mountains a do Denveru. Zažila jsem tu extrémní teplotní rozdíly a viděla kus nádherné přírody, je to nádherný kraj! 🙂

VIKHawaiiHawaii –raj na zemi. No myslím, že většina Au Pairs si vždy najde čas, aby se během posledních 30-ti dní podívala právě na Hawaii. Vždyť kdy jindy se tam dostanete, když ne v době pobytu v USA? My jsme se sešli skupinka zvědavců a vyrazili jsme. Ubytovaní jsme byli samozřejmě v Honolulu asi 5 minut od Waikiki Beach. Pronajali jsme si auto – krásného červeného džípa a procestovali celý ostrov. Viděli jsme nádhernou panenskou přírodu. Na jednom místě při cestě, kde jsme náhodou zůstali, jsme si zaplavali v moři s úžasnými velkými želvami, no prostě cool.Když si na to teď vzpomínám, mám všechno živě před očima, krásnou pláž, sluníčko, palmy, hula dance,… Hawaii rozhodně nevynechejte!!!

V USA je mnoho dalších nádherných míst. Jestli už se dostanete do Kalifornie, Washingtonu, New Yorku, Colorada, či na Floridu, všude najdete něco krásného a jedinečného. Během cestování máte možnost poznat množství míst a získat tak nezapomenutelné vzpomínky a zážitky, které s Vámi zůstanou po celý život a nikdo Vám je už nikdy nevezme! Have a great time living and travelling in the USA as an Au Pair!

Zdraví Vás Viera, ex-aupair from San Francisco 🙂

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?