Cestování

🇺🇸 Procestuj USA 🇺🇸

Na poznávání  USA budeš mít dost času o víkendech s kamarádkami nebo rodinou, o dovolené apod.

Na konci Au Pair pobytu máš 1 měsíc k procestování USA. Můžeš tak podniknout road trip a poznat krásy Ameriky!


Pro detailnější informace kontaktuj naši koordinátorku Pavlu na emailu 📧 studium@coolagent.cz,
nebo tel. čísle 📞+420 774 824 866


COOLAGENT doporučuje NEJ místa, která se vyplatí vidět po dobu Tvého pobytu v USA!

 • SAN FRANCISCO-CALIFORNIA: San Francisco leží na polostrově  o rozloze 120 km2, který je ohraničený na západě Tichým oceánem, na severu Golden Gate Strait a na východě zálivem San Francisco. Příroda vytvořila jeden z nejkrásnějších přístavů, který je uzavřen okolní pevninou. Záliv je charakterizovaný dvěmi orientačními body: Golden Gate Bridge a San Francisco–Oakland Bay Bridge. Půvab zálivu dotvářejí i čtyři ostrovy – Alcatraz, Angel, Yerba Buena a Treasure. Město je poznačené historií, kterou formoval mix španělského kolonializmu a americký romantizmus. Město je vybudované na skupině kopců (víc než 40), takže z mnohých ulic je panoramatický výhled na záliv. Díky sedmi hlavním kopcům si město vysloužilo přezdívku ‘Město sedmi kopců’.
  _
 • LAS VEGAS – NEVADA: Kouzlo tohoto města má vlastní charakter. Většina návštěvníků tvoří vlasatí lidé se zlatými řetězi v polyesterových oblecích, dívající se na neonové reklamy jako jeleni zhypnotizovaní reflektory aut. Serióznější částí Las Vegas jsou milióny dolarů na stolech kasín a heren. Ikdyž je tu dostatek atrakcí na to, abyste na kasína a herny zapomněli, i přesto jim podlehnete a vstoupíte. Když vás neustálý hluk hracích automatů unaví, Las Vegas leží v jedné z nejkrásnějších scenérií amerického jihozápadu.
 • NEW YORK: New York je ekonomicky nejvýznamnějším a zároveň nejlidnatějším městem USA. Rozkládá se v jižním cípu na východě země při ústí řeky Hudson do Atlantického oceánu. Nachází se ve středu megalopolisu Boswash, 350 km od Bostonu a 353 km od Washingtonu, D.C.Rozkládá se na rozloze 1214 km² a žije v něm 8 108 040 obyvatel (2005), v celé metropolitní oblasti 18,7 miliónů. Vlastní město se skládá z pěti částí: nejstarší Manhattan, dále Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island. Z nich jen Bronx je spojený s pevninou, ostatní obvody leží na ostrovech. Metropole byla vždy kosmopolitním městem, v kterém se mluví více než 80-ti jazyky. 
 • BOSTON – MASSACHUSETTS:Boston je město kontrastů, mix nového a starého. V městě vládne anglický vliv. Město je situované na kopcovitém terénu s klikatými cestičkami vyloženými kamennými dlaždicemi. Na travnatých prostranstvích jsou postaveny útulné Victorianské městské domy s vyleštěnými mosaznými klepadlami na dveřích. Město sehrálo významnou roli vůči koloniální vládě v době boje za nezávislost. Na Cestě svobody, která je vyznačená červenou linkou, se nachází 16 historických zajímavosti.

 • DENALI: Denali Národní park leží na jihu Aljašky. Součástí parku je i nejvyšší hora Severní Ameriky Mount McKinley (Denali) s 6194 metry nad mořem. Park se rozkládá na ploše 24,585 km ². Slovo Denali znamená v domorodém jazyce kmene Athabaskan „velký“. Hora byla pojmenovaná po prezidentovi William McKinley v roku 1897. Národním parkem byl vyhlášený roku 1917. V parku žijí medvědi Grizli, černí medvědi, sobi karibu, losi, vlci, polární veverky, bobři, lišky, lososy, a jiné.
 • YELLOWSTONE: Je jen velmi málo míst na světě, kde může člověk vidět teplé prameny a gejzíry či bublající průzračné jezírka nebo fantastické vodopády na jednom integrovaném území. Na toulkách v rozlehlých lesích nebo na náhorních plošinách můžete při troše štěstí střetnout i stáda bizonů nebo rodinky medvědů. Toto všechno umožňuje americký Yellowstonský národní park, který je držitelem slavného primátu: před 134 lety, 1. března 1872 se stal prvním národním parkem na světě. Dnes dvě třetiny území pokrývají jehličnaté lesy, nad kterými se tyčí třítisícové hory. Z víc než 200 gejzírů je nejznámejší Old Faithful (Starý věrný), který svému jménu hanbu určitě nedělá. Od svého objevení v roce 1870 pravidelně v 67-minutových intervalech tryská do výšky 40 metrů. 
 • YOSEMITE: Je větší území, z pravidla s výměrou nad 1 000 ha, převážně s ekosystémy podstatně nezměněnými lidskou činností nebo v jedinečné a přirozené krajinné struktuře, tvořící nadregionální biocentra a nejvýznamnější přírodní dědistvo, v kterém je ochrana přírody nad všemi ostatní činnostmi. V roce 1872 byl založený Yellowstonský Národní Park jako první skutečný národní park světa.
 • MONUMENT VALLEY: MONUMENT VALLEY, nebo pokud chcete POMNÍKOVÉ ÚDOLÍ, jsou vysoké skalní útvary, které sahají až k obloze. Jsou to skály, které jsou symbolem amerického západu. Myslím si, že vůbec to nepřeženu, když napíši, že toto údolí je nejslavnější scenérií na světě. Monument Valley proslavili mnohé westernové filmy, natočilo se jich tu nespočet. Když koukáte na toto údolí, tak máte pocit, že skály Vámpřipomínají různé staré stavby, hrady, či pevnosti, nebo zvířata, resp. tváře různých osobností. Jako se mění osvětlení, mění se i skály a vám se zdá, že ožívají. V tomto údolí se nachází indiánská rezervace NAVAJO s rozlohou přez 80 km.
  _
 • GRAND CANYON: Velký kaňon má výstižné pojmenování: Svojí délkou 445 km, hloubkou 1,6 km a šířkou 30 km je největším kaňonem na světě. Roklina se začala formovat před 10 milióny let, v čase kdy Pacifická deska narazila na Severoamerickou a potopila se pod ní. Když vyrostly Skalisté hory, řeka Colorado se valila dolů svahem a tak vyhloubila koryto, které přerostlo do obrovského kaňonu. Současní návštěvníci kaňonu mohou vidět téměř polovinu geologické historie Země. Rovnoměrný tok řeky poodhalil vrstvy hornin. Spodní vrstvy jsou staré až 1,7 miliardy let.

Pár tipů na výlety detailně:

Alaska Denali (9 dní) –  1 359 USD tj. 7 – týdenní kapesné Au Pair

 • Divočina v pravém aljašském stylu – horská jezera, řeky plné lososů a nádherné fjordy – to jsou jen některé z atrakcí Aljašky.  Budeš mít možnost pozorovat medvědy, losy, delfíny a mořské vydry nebo závody psích spřežení. Podíváš se do neuvěřitelných národních parků  Kenai Fjordy, Denali A Wrangell-St. Elias
 • Cena zahrnuje: dopravu, 8 nocí kempování, průvodce, zapůjčení věcí ke kempování, vstupné do národních parků dle cestovního plánu. Plnou penzi je možné zakoupit za 15 USD/ den.
 • Místo odjedzdu: Anchorage

Atlantic Dream (14 dní) – 1 899 USD tj. 2,5 – měsíční kapesné Au Pair

 • Zřejmě to nejlepší z východného pobřeží Ameriky – od vzrušujících velkoměst po nádherné floridské pláže. Navíc– New Orleans – jeho známá časť French Quarter, Bourbon Street a samozřejmě, all that jazz! 🙂 Z New Yorku do  Philadelphie, Washington DC, Apalačské pohoří do Tennessee. Možnost raftingu před odjezdem na „Deep South“. Cestou do New Orleans zastávka v Mississippi. Výlet do Lousianských bažin, možnost windsurfingu v Panama City, Disneyworld a na závěr odpočinek na pláži v Miami.
 • Cena zahrnuje: dopravu, 11x kempová, 2x ubytování v hostelu, průvodce, zapůjčení věcí ke kempování, vstupné do národních parků dle cestovního plánu. Plnou penzi je možné zakoupit za 10 USD/ den.
 • Místo odjezdu: New York , Místo návratu: Miami

Z New Yorku k Niagárským vodopádům (3 dny) – 496 USD  tj. 2,5 – týdenní kapesné Au pair

 • Pojedeš přes Delaware Water Gap, navštívíš ohromující  Finger Lakes town of Seneca Falls, zažiješ scénické Pocono Mountains a Niagara Falls a mnoho dalšího.
 • Cena zahrnuje: 2x ubytování v hotelu, průvodce, bez stravy
 • Místo odjezdu : New York

Mnoho dalších tipů na výlety  najdeš zde: https://www.trekamerica.com/

A pro Tebe, jako AU Pair, nabízí ještě slevu na celý trip – COOL!

 

Pro detailnější informace kontaktuj naši koordinátorku Pavlu na emailu 📧 studium@coolagent.cz, nebo tel. čísle 📞+420 774 824 866, která ti ráda se vším poradí 🙂