Au Pair Čína

Prohlédněte si ceník Au Pair pobytů a nezávazně se zaregistrujte !

AKCE!! AKCE!! NEPLATÍŠ POPLATEK AGENTUŘE 🙂 AKCE!! AKCE!!

Láká Tě cestovat do netradiční destinace a poznat rozdílnou kulturu? Tento program je pak pro Tebe ten pravý. Program Au Pair v Číně nabízí mladým lidem z celého světa pohled na život a kulturu v Číně. Zájemci bydlí v hostitelských rodinách a mají tak možnost poznat zblízka životní styl této bájné země – kolébky východní civilizace!

Čína se nachází ve východní části Asie a je nejlidnatějším státem světa (v roce 2012 byl odhad kolem 1 354 040 000 obyvatel, což je téměř 20% světové populace). Přes 30% obyvatel žije ve městech, zbytek na venkově. Úředním jazykem je čínština, která se řadí k nejstarším jazykům světa. Čína je 3. největší země svou rozlohou. Na severozápadě Číny se převážně nacházejí pouště. Ve východní části Číny leží nížiny a naproti se jihozápadně rozkládají Himaláje a Tibetská náhorní plošina. Většina území se nachází v mírném až subtropickém pásmu. Pro Čínu je typické vlhké jaro a teplé léto. Příznivé počasí je na jaře a na podzim. Vysoce položené oblasti na severu Číny zažijí léto jen několik dnů v roce, jižní oblasti mají teplých letních dnů až osm měsíců. Nejchladněji je na severu i včetně hlavního města Číny Pekingu.

     

Výhody Au Pair pobytu v Číně:

– strava a ubytování v hostitelské rodině zdarma
– kapesné 1000-1500 RMB /měsíc (cca 3600 – 5400 Kč / měsíc)
– základní pojištění zdarma
– bonus na konci pobytu (3 měsíce = 1 200 RMB – cca 5 000 Kč, 6 měsíců = 2 500 RMB – cca 10 000 Kč, 12 měsíců =
5 000 RMB – cca 20 000 Kč)
– jazykové kurzy čínštiny placené rodinou (2 x 4 lekce týdně)
– vyzvednutí z letiště zdarma
– kulturní aktivity měsíčně organizované partnerskou agenturou
– úrazové pojištění zdarma
– kontakt na help linku 24/7
– uvítací balíček po příletu zdarma
– popříletová orientace v Pekingu (zahrnuje uvítací večeři, SIM kartu, jízdenku na MHD, ubytování na 2 noci, stravu po dobu orientace, prohlídku Pekingu atd.)

Podmínky Au Pair pobytu v Číně:

– věk 18-29 let
– kladný vztah k dětem
– délka pobytu 3, 6 nebo 12 měsíců
– velmi dobrá znalost angličtiny
– čistý výpis z tr. rejsříku, dobrý zdravotní stav
– flexibilita a zodpovědnost

China Shanghai Pudong skyline at sunset.    

Povinnosti Au Pair v Číně:

Hlavní náplní Au Pair v Číně je učit členy rodiny anglicky. Proto bys měla mít min. středně pokročilou znalost angličtiny a měla bys dobře ovládat gramatiku. Tvé další povinnosti mohou být péče o děti a výpomoc v domácnosti jako umývaní nádobí, praní, žehlení, utírání prachu, vysávání apod. Konkrétní povinnosti záleží vždy na potřebách rodiny. Au Pair v Číně pracuje 25-30 hodin týdně a min. 1,5 den v týdnu by měla mít volný. Rodina Tě může požádat 2-3x týdně o babysitting. Výhodou je, že při pobytu na 1 rok má Au Pair 12 dnů placené dovolené.

Proces přihlášení:

Rodinu v Číně je možné najít v průběhu několika týdnů. Záleží to na Tvé přihlášce, znalosti jazyka a zkušenostech s dětmi. Můžeš si vybrat oblast, kde by si chtěla strávit svůj Au Pair pobyt a my uděláme všechno pro to, abychom Ti vyhověli, avšak pokud nebudeš trvat na žádné lokalitě, umístění bude určitě rychlejší. 🙂

V Číně spolupracujeme s partnerskou agenturou, která je členem asociace IAPA. Partnerská agentura má v databázi rodiny z různých lokalit od velkých měst až po malé městečka. V případě, že si s rodinou nesedneš, partnerská agentura ti vyhledá novou rodinu. Délka hledání rodiny trvá přibližně 2 týdny.
Kdo by odolal prožít několik měsíců v zemi s Velkou čínskou zdí? 🙂

Studium čínštiny:

V Číně je studium čínštiny nepovinné, ale většina našich klientů kurzy navštěvuje. Rodiny hradí 2 x 4 lekce čínštiny týdně, tak proč to nevyužít 🙂

Cesta:

Jakmile budeš umístěná, pošleme Ti zvací dopis od rodiny, smlouvu, odjezdové materiály a nabídku letenky. Cena zpáteční letenky se pohybuje od 11 000 Kč. Vyzvednutí z letiště v místě pobytu máš samozřejmě zdarma 🙂

Pojištění

Au Pair v Číně je program kulturní výměny, takže pokud cestuješ na delší dobu než 6 měsíců, můžeš se odhlásit ze zdravotní pojišťovny v ČR. V rámci programu máš základní pojištění ZDARMA. Po návratu nemusíš pojištění v ČR zpětně doplácet, pokud prokážeš, žes byla v Číně pojištěná. Můžeš si také zařídit připojištění.
Orientační ceny připojištění – 3-měsíční pobyt – od 2 360 Kč, 6-měsíční pobyt – od 5 200 Kč nebo roční pobyt od 6 570 Kč.

Vízum

Po nalezení vhodné hostitelské rodiny partnerská agentura zašle potřebné dokumenty pro udělení víza. O víza je třeba žádat na Čínské ambasádě v Praze. Vízum, o které je třeba žádat je typu X2 – studijní víza. Informace najdeš ZDE

Tipy na výlet:

  • Velká čínská zeď – jeden ze sedmi divů světa, je určitě třeba ho alespoň jednou za život navštívit
  • Šanghaj – moderní město s tradiční čínskou kulturou
  • Peking – hlavní město, místo konání olympijských her
  • Čajové plantáže a čínský venkov – určitě navštivte čínský venkov a rozsáhlé čajové plantáže, je to jedinečný zážitek

GE DIGITAL CAMERA GE DIGITAL CAMERA  

Praktické informace o životě v Číně najdete zde.

Více informací o kompletaci Au Pair přihlášky:

Vyžádej si od své nejbližší pobočky COOLAGENT formulář Žádost Au Pair – rádi Ti ho zašleme poštou
Připravíš si další podklady:
dopis rodině – tzv. Dear Family Letter, motivační dopis o Tobě, Tvých zájmech, zkušenostech, důvodech, kvůli kterým chceš pracovat jako Au Pair apod.
alespoň 2 reference – doporučení na Tvé předchozí zkušenosti s dětmi a minimálně 1 charakterovou referenci. Reference musí být v angličtině nebo přeloženy do angličtiny
1 usměvavou fotografii obličeje   – pošli emailem
fotokoláž – fotografie s dětmi, přáteli, rodinou s popisem (cca 2-3 strany A4), možno poslat emailem z digitálního fotoaparátu
potvrzení od lékaře a výpis z rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (lze dodat po umístění)
– jakékoli další certifikáty, vysvědčení, které pomůžou přesvědčit Tvoji budoucí hostitelskou rodinu, že jsi ten nejlepší kandidát pro ně (např. – osvědčení o kurzu první pomoci, Cambridgeský certifikát apod.)

Všechny podklady zašli do nejbližší pobočky COOLAGENT. Po jejich zpracování a zaslání do partnerské agentury se začne ihned hledat rodina pro Tvůj pobyt. Jakmile se objeví první nabídka, budeme Tě neprodleně kontaktovat.

Pro detailnější informace kontaktuj naše koordinátorky :
Praha: Emilia, studium@coolagent.cz
Brno:  Jarka, brno@coolagent.cz
Londýn: londyn@coolagent.cz

nebo zavolej na bezplatnou linku COOLAGENT zdarma z celé ČR: 800-1-AGENT (tj. 800-1-24368).

Pokud Ti je všechno jasné a splňuješ podmínky, můžeš se rovnou do programu přihlásit, stačí vyplnit a odeslat Předběžnou přihlášku (klikni na REGISTRACE – stránka obsahuje informace k vyplnění a on-line formulář).